Peter Jentschura: Kyseliny ohrožují vaše tělo

Peter Jentschura je „drogista ze staré školy“ a „poslední druid“. Alespoň tak se rodák ze slezské Wroclawi (německy dříve Breslau) označuje. Je vynálezcem „Trojskoku odkyselení “ – metody, o níž tvrdí, že vede k vyčištění a regeneraci lidského organismu. Jeho knihy o této metodě si koupilo čtvrt milionu lidí a autor si díky nim získal celosvětovou popularitu. Nyní bude hlavním hostem březnového Festivalu Evolution v Praze.

Zdůrazňujete význam vyváženého poměru kyselin a zásad v těle. Co tím máte na mysli?

Vzhledem ke skutečnosti, že zásaditá krev s hodnotou pH mezi 7,35 a 7,45 je základem našeho života, musí naše tělo v podstatě od narození důsledně kompenzovat kyseliny a zásady v těle, v případě nouze pomocí minerálů z vlasů, zubů nebo kostí. Před narozením je plod bohatě vyživován zásadami prostřednictvím pupeční šňůry a zároveň se devět měsíců „koupe“ v zásadité plodové vodě matky, v prostředí o hodnotě pH mezi 8 a 8,5. Kdo si chce dlouho udržet krásu a zdraví, musí se trvale odkyselovat pomocí zásadité péče o tělo, mineralizovat tělo potravinami bohatými na zásady a regenerovat je.


A jak na to? 

Důležitými faktory jsou přiměřený pohyb na čerstvém vzduchu a eliminace, případně kompenzace stresu. To ale nestačí. 


Takže pak přichází na řadu ono odkyselení?

Ano, je to nejjednodušší metoda vyloučení škodlivin. Každý den je třeba vypít půl litru až litr bylinkového čaje, který strusku rozpustí, spolu s několika sklenicemi vody. Výživa musí být plnohodnotná a vegetariánská, s přijatelným podílem syrové stravy. V každém případě musí být bohatá na vitální minerální látky, aby mohly ledviny vyloučit co možná nejvíc kyselin a jedů. Třetím „skokem“ odkyselení je zásaditá péče o tělo, při které praktikujeme zásadité koupele celého těla, koupele nohou, zásadité peelingy, inhalace a zábaly, aby se i pokožkou pomocí potních a mazových žláz vyloučilo co možná nejvíce škodlivin.


Dobře, ale já žiju celkem bez problémů i bez odkyselení...

Vy možná ano, ale spousta lidí trpí tzv. civilizačními chorobami, jako jsou atopický ekzém, obezita nebo dna. 


DR. H. C. PETER JENTSCHURA (1941) je německý přírodovědec a autor knižních bestsellerů. Již 35 let se zabývá výzkumy v oblasti acidobazické rovnováhy a výživy.


A podle vás existuje spojení mezi těmito obtížemi a narušenou rovnováhou kyselin a zásad?

Ano, určitě!  Chronicky narušená rovnováha kyselin a zásad ovlivňuje vznik mnoha civilizačních nemocí. Rozlišujeme v zásadě tři typy látkové výměny: podle vlastních dispozic, a také podle druhu a množství kyselin a jedů dochází u „strukturálního typu“ k poškození struktur a funkcí – např. ke ztrátě vlasů, oslabení pojivových tkání, osteoporóze nebo počátkům diabetu. „Vylučovací typ“ má problémy s pokožkou a sliznicemi, což se projevuje ve formě atopického ekzému a jiných ekzémů, lupénky, potížemi v období menstruace nebo hemoroidy. „Usazovací typ“ zanese své tělo vyloučenými kyselinami a jedy, které neutralizuje pomocí vlastních minerálů, což vede k celulitidě, nadváze, dně, revmatu, ledvinovým, močovým nebo žlučovým kamenům. 


O co přesně jde při „trojskoku odkyselení“?

„Trojskok odkyselení“ zabraňuje tomu, aby se naše tělo stalo haldou odpadků. Procesy čištění a regenerace probíhají v organismu ve třech krocích: v prvním se strusky rozpustí pomocí bylinkového čaje a zeleninových šťáv spolu s dostatečným množstvím neperlivé vody, čímž se propláchnou buňky těla. Poté se v druhém kroku neutralizují kyseliny a jedy, vzešlé z prvního kroku, pomocí rostlinných vitálních látek ze stravy bohaté na zásady a pomocí speciálních omnimolekulárních potravin a odvádějí se z těla ven. Zároveň se organismus remineralizuje. V posledním kroku se vylučují škodlivé látky pokožkou, která zde funguje jako ventil, a to především prostřednictvím zásadité péče o tělo ve formě koupelí celého těla, koupelí nohou, zábalů, masáží atd.

Placená zóna

MATYÁŠ ZRNO