Oslík a vánoční andělíček putují do Betléma

„Byl jednou jeden oslík, který teprve nedávno přišel na svět. Na polích a na lukách ležely nejméně půlmetrové závěje sněhu a ve větvích stromů v lese to praskalo mrazem. Oslík se protahoval na slámě ve stáji a maminka ho něžně zahřívala svým dechem. Občas mu před usnutím vyprávěla příběh o oslici, která kdysi dávno v betlémské stáji spolu s volkem zahřívala svým dechem přemilé Jezulátko. Ale to bylo už velice dávno.“

Oslík a vánoční andělíček; Preussler, Otfried; Portál, 2021; vánoční knížka pro děti; ilustrovaná knížka; předčítání dětemTak začíná známý německý autor literatury pro děti Otfried Preußler vyprávět příběh malého oslíka, který se jednoho rána probudí a zjistí, že jeho maminka je pryč! Naštěstí nezůstane dlouho sám. Navštíví ho andělíček, který o mamince ví – je u jesliček, kde se v noci narodilo Jezulátko. 

OSLÍK A VÁNOČNÍ ANDĚLÍČEK se společně vydají do betlémské stáje a cestou pozvou každého, koho potkají, aby se k nim připojil. A tak se jejich průvod rozrůstá o děti, ovčáka i s ovečkami, pekaře s pekařkou a malým pekaříkem, párkařku a dokonce i policejního strážmistra Funidla a nadlesního Flintičku, včetně jeho jezevčíka a zvířátek z lesa. 

Všichni nakonec doputují k jesličkám s malým Jezulátkem a také s oslíkovou maminkou a společně prožijí u jesliček vánoční zázrak.

Ilustrovala Christiane Hansen a z německého originálu Das Eselchen und der kleine Engel přeložila Viola Somogyi. 

Krásně ilustrovaná vánoční pohádka je vhodná pro předčítání dětem od tří let.

Ukázka:

Oslík a vánoční andělíček; Preussler, Otfried; Portál, 2021; vánoční knížka pro děti; ilustrovaná knížka; předčítání dětem

Mohlo by se vám také líbit: Čekejte s dětmi na Vánoce s knihou, a ne jen s adventním kalendářem!

Oslík a vánoční andělíček; Preussler, Otfried; Portál, 2021; vánoční knížka pro děti; ilustrovaná knížka; předčítání dětem

Oslík a vánoční andělíček; Preussler, Otfried; Portál, 2021; vánoční knížka pro děti; ilustrovaná knížka; předčítání dětemOtfried Preußler je považován za jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších německých spisovatelů. Mnohé jeho knihy – například Vodníček, Malá čarodějnice, Čarodějův učeň nebo Loupežník Zuřivous – jsou pevnou součástí dětských knihovniček po celém světě.


Knížku Oslík a vánoční andělíček zakoupíte na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru