Vojta s Klárkou jsou zpět a tentokrát putují 20. stoletím!

Další gamebook s Vojtou a Klárkou je tady! Nejprve děti putovaly rudolfinskou Prahou, později hledaly poklad svatého Václava a nyní se s prababičkou vracejí do 20. století a společně zažívají události z prababiččina deníku.

Zpět o sto let na výlet

Vojta s Klárkou jsou opět tu a tentokrát se v knize Zpět o sto let na výlet vydávají na cestu 20. stoletím. Díky kouzelnému přístroji času putují děti společně s prababičkou Vojty minulým stoletím. Navštěvují místa z prababiččina deníku a zažívají tak nejedno dobrodružství a seznamují se s historickými událostmi i běžným životem té doby a nacházejí odpovědi na mnoho otázek. 

Jak se hrály drápky? Kdo byl legionář? Co znamenalo tlouct špačky? Kolik žejdlíků má jeden věrtel? Z jakých států se skládal Sovětský Svaz? Kdy byla podepsaná Mnichovská dohoda? Jak dopadne setkání s německým vojákem nebo s partyzány? Co bylo znárodnění? Mohou přijet v tanku kamarádi? Jak to vypadalo ve škole za normalizace, co to byl prvomájový průvod a proč nám kdysi nenosil dárky Ježíšek?

UKÁZKA:

 

Každá kapitola gamebooku končí logickým, matematickým, jazykovým, postřehovým či jiným úkolem, který čtenáře posune v příběhu. Někdy se děti mohou rozhodnout, jak bude příběh dál pokračovat.

Ztraceni v rudolfínské Praze je první díl o Klárce a Vojtovi.


Gamebook nenásilnou, ale zábavnou formou seznámí děti s historickými milníky 20. století.  

Knihu ilustroval Libor Drobný.

Kniha je určena především pro děti od 9 do 13 let.

Renata Šindelářová je spisovatelka, redaktorka a lektorka. V Portále vyšly její úspěšné gamebooky Ztraceni v rudolfínské Praze a Tajemství pokladu svatého Václava.

Knihu Zpět o sto let na výlet koupíte na našem e-shopu.


Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru