Slyšíš mě? – poetický příběh o přírodě pro nejmenší

Knížka, která svými obrázky a otázkami naučí děti vnímat krásy přírody všemi smysly. Co cítíme, když si lehneme do trávy, co vidíme a slyšíme okolo? Jak můžeme přírodu ochránit?

Slyšíš mě? Koupit na e‑shopu

Obrázkovou knížku Slyšíš mě? o zvucích, vůních a pocitech, které vnímáme už od malička, napsala a ilustrovala Ekaterina Trukhan. 

Co chutná jako sladké ovoce? Zpívá jako pták? Ševelí jako listí? Voní jako rozkvetlá louka? Je všude kolem nás? A někdy je smutná, ale ty ji můžeš pomoci?

Přeci příroda!

Tato obrázková knížka učí děti vnímat přírodu a nenásilně je vede k její ochraně. 

Do pelíšku je leporelo pro nejmenší


Ilustrace ve formě koláže jsou jednoduché a jejich něžné barvy dělají ze čtení i vizuální zážitek. 

Použité písmo bylo navrženo přímo knize na míru a vytvořil jej pod názvem Ucho typograf a designer Michal Tornyai.

Knihu přeložila Hana Zobačová.

Kniha je určena pro děti od 1 roku.

UKÁZKA:

Ekaterina Trukhan je mladá autorka a ilustrátorka knih pro děti, vystudovala Camberwell College of Arts. Pro své knihy hledá inspiraci v reáliích každodenního života, středověkých iluminacích a dětských knížkách svého dětství.

Knihu Slyšíš mě? koupíte na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru