Nikdo nejde z kola ven – i když je jiný

Příběh s detektivní zápletkou, kde děti hledají ukradený tablet postiženého spolužáka, je zároveň encyklopedií handicapů. Knížka pomůže dětským čtenářům pochopit, že i přes různé osudy, dovednosti a možnosti jsme vlastně všichni stejní a nemusíme se sebe navzájem bát. A že nikdo by neměl kvůli své jinakosti jít z kola ven.

Nikdo nejde z kola ven Koupit na e‑shopu

Speciální pedagožka Hana Zobačová spojila detektivní příběh se základními informacemi o různých poruchách a handicapech a napsala pro děti knížku Nikdo nejde z kola ven

Kamarádi ze čtvrté třídy hledají tablet, který byl ukraden jejich spolužákovi s handicapem. Do skupinky hledajících se postupně přidávají další spolužáci a čtenář se tak postupně seznamuje nejen s novými postavami, ale zároveň také s jejich různými poruchami a postiženími, s případnou léčbou, potřebnými kompenzačními pomůckami i jak se k lidem s daným postižením chovat.

Autorka se v samostatných kapitolách věnuje: poruchám učení, poruchám chování, řečovým vadám, vadám zraku, sluchu, autismu, tělesným vadám, mentálnímu postižení i šikaně a inkluzi.

Ukázka:

Knížku doplnil ilustracemi Libor Drobný.

Jak se dostat z maléruJak se dostat z maléru - průvodce pro děti od 8 let.


Samotný příběh spolužáků je graficky oddělen od informací o poruchách, takže malý čtenář se bude v textu dobře orientovat. 

Kulturní okénko v každé kapitole, rébusy a zajímavé informace psané dětem srozumitelným jazykem, jsou příjemným bonusem knížky.

A kdo že ukradl tablet?  Dětem se nakonec podaří společně pachatele najít, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá.

Hana Zobačová je speciální pedagožka, redaktorka a autorka knih pro děti. V Portále jí vyšly tituly Žil byl kdysi kdesiVím, jak se cítíšPokojíček plný hračekAuta, vlaky, bagry taky.

Knížku Nikdo nejde z kola ven koupíte na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru