Sestupte do hlubin oceánů s knihou Pod hladinu

Krásná, graficky velice výrazná kniha Pod hladinu italského biologa a spisovatele Gianumberta Accinelliho vás vezme na strhující cestu do mořských hlubin, jakou jste ještě nezažili!

null Koupit na e‑shopu

Kniha Pod hladinu nádherně ilustrovaná italskou ilustrátorkou Giuliou Zaffaroni je v mnoha ohledech výjimečná. Listy se obracejí na výšku a jak po stranách knihy postupujete, klesáte stále hlouběji pod mořskou hladinu. Azurově modrá postupně tmavne přes různé odstíny modři až do úplné černoty nejhlubších mořských příkopů. Místo čísel stran sledujete stupnici udávající hloubku, kde se zrovna nacházíte. A během svého ponoru se pochopitelně setkáváte se spoustou živočichů: některé dobře známe, ale čím hlouběji se nacházíme, tím zvláštnější tvory potkáme - a zároveň se tím ocitáme ve stále větším prázdnu. O některých z živočichů se dozvíme různé zajímavé informace, stejně jako se poučíme o jednotlivých mořských zónách či různých jiných tématech spojených s oceány. Kniha však není encyklopedie přehlcená textem: je to především nádherné grafické dílo.

Gianumberto Accinelli je italský biolog, environmentální aktivista a spisovatel, napsal řadu knih pro děti. Věnuje se popularizaci biologie na školách i v televizi. Významný italský deník Corriere della sera ho označil za jednu z dvaceti osobností, které mění Itálii.

Přeložil Jan Ctibor.

Ukázky:

Pod hladinu ukázka

Barva stran tmavne s klesající hloubkou.

Pod hladinu ukázka

Pod hladinu ukázka

Pod hladinu ukázka

Od děsivých obrů...

...po miniaturní bizarní živočichy

Pod hladinu ukázka

Zajímavé informace o různých tvorech, ale střídmě! Hlavní jsou obrázky!

Pod hladinu ukázka

Stupnice udává v metrech hloubku, kde se právě nacházíme.

Knihu Pod hladinu koupíte na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru