Bára a Kuba – nový příběh podle genetické metody

První čtení, to nic není je oblíbená edice pro naše nejmladší čtenáře. Uznávaná autorka vydává další knihu, která vychází z genetické metody výuky čtení.

Bára a Kuba Koupit na e‑shopu

Hana Zobačová napsala čtvrtou knížku, která odpovídá pravidlům genetické metody výuky čtení.

Hlavními postavami titulu BÁRA A KUBA jsou sourozenci, kteří zažívají každodenní drobná dobrodružství. Malí čtenáři se díky jejich příběhům seznamují postupně se všemi písmeny, a to v takovém pořadí, jaké odpovídá genetické metodě čtení. Text tedy vždy počítá pouze s těmi hláskami a jazykovými jevy, které dítě umí, a na ty navazuje dalšími.

Každá kapitola je uvedena novými písmeny a opatřena úkolem, který děti připravuje na komplexní zvládnutí dovednosti čtení (děti určují první nebo poslední hlásku, postavení hlásky ve slově, tvoří na ně slova, dělí slova na jednotlivé hlásky, na slabiky, z uvedených hlásek tvoří různá slova, hledají rýmy atd.). A každý úkol je pro snazší učení doplněn obrázky.Ukázka:


Další knihy, které vycházejí z genetické metody najdete zde.

Kniha je určena dětem od 4 do 7 let.

Hana Zobačová je speciální pedagožka a knižní redaktorka. Napsala řadu knih pro děti, např. Auta, vlaky, bagry taky, Žil byl kdysi kdesi, Pokojíček plný hraček nebo Zázrak o Vánocích.

Vendula Hegerová se věnuje ilustrování knih a dekorativní tvorbě pro děti, spolupracuje s časopisem Puntík. Portál vydal řadu knih s jejími ilustracemi. 

Setkat se s Vendulou Hegerovou můžete na Světu knihy, 11. 5. 2023, kde bude mít v sále Rosteme s knihou od 12 hodin besedu.

Knížku Bára a Kuba můžete koupit na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru