Tři zářezy na pažbě v katalogu Nejlepší knihy dětem

Zabodovali jsme s našimi knihami, a tak je můžete najít ve výběru toho nejlepšího z dětské literatury pro děti na rok 2016/2017.

Aby se rodiče, ale také knihkupci nebo knihovny lépe orientovali v záplavě knižní produkce, vydává Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY katalog Nejlepší knihy dětem. Pro tento rok v něm nakladatelství Portál má tři zástupce, které odborná porota vybrala mezi 52 nejlepších českých knih pro děti a mládež. A které to jsou?


Strasti zkoušeného Standy je dílo dvojice Lenky Zemanové a ilustrátorky Michaely Bergmannové. Ve snaze ulehčit školákům nástrahy předpis s- a z- sestavily předponostroj a také strhující zprávu o předponách a strašpytlovi Standovi. Kouzelné ilustrace a vtipný text vytvořily knihu, se kterou učení nebolí. Obtížnostem českého pravopisu se věnuje i jejich předchozí kniha Výři nesýčkují.


Jde sem lesem napsala Daniela Krolupperová jako další příspěvek do série „bylinkových“ pohádek. Děti zabloudí v příběhu malého Toníka do lesa a při dobrodružství se seznámí s některými léčivými rostlinami a pochopí, že každá rostlina má na světě své místo. Na konci každé kapitoly mohou své znalosti upevnit pomocí otázek. Ilustrace Evy Chupíkové dotvářejí kouzelnou atmosféru lesního putování. Kniha je určena dětem mladšího školního věku, k předčítání i předškolákům, jejich rodičům a učitelkám mateřských škol. Další bylinkové knížky najdete na e-shopu.


Polární pohádka z edice První čtení je z pera Daniely Krolupperové a originální podobu jí vtiskla ilustrátorka Michaela Bergmannová. Putování neposlušné sněhové vločky je exkurzí do polárního světa zvířat i lidí a není vůbec jednotvárně bílé, ale hýří barvami a napštím. Podaří se vločce vrátit domů k mamince?

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru