Tři ovečky na arše

Veselý a humorný příběh o přátelství, důvtipu a o tom, že je vždy dobré si navzájem pomáhat, je určen dětem od pěti let.

Tři ovečky na arše


Kudrnka, Kulíšek a Kopýtko jsou ovečky z knížky Tři ovečky na arše. Žijí spokojeně na louce, kde se pasou, vyhřívají na sluníčku, trochu si zdřímnou. Jednoho dne však začne pršet. Prší a prší a voda stoupá. Ovečkám se naštěstí podaří dostat na Noemovu archu. V bezpečí ale nejsou ani tady, protože na arše jsou s nimi také vlk, medvěd a lev. Ovečky se spřátelí s ostatními mírumilovnými zvířátky a pochopí, že když na sebe budou navzájem dávat pozor, nikdo jim nemůže ublížit. Zvířátka se po vzoru oveček obdarovávají, vyměňují si věci, sportují, baví se a je jim hezky. Mohlo by to tak zůstat už napořád. Jednoho dne však Kudrnka uviděla ve vodě něco zeleného. „Tráva!“ vykřikla. Z trávy se stal ostrov, z ostrova hora a z hory pevnina. Archa doplula ke břehu.

Ukázka:

A jak to celé dopadlo? Tři ovečky zůstaly na arše, s nimi několik dalších zvířátek a pluli spolu dál po moři. Zvířátka byla šťastná, nikdo nikomu neubližoval. A tak je tomu doposud.

Haló, haló, paní Kočko! je pěkná knížka o dvou myších bratrech.


Henning Löhlein je německý ilustrátor.

Michael Engler je německý autor dětských knih. Studoval vizuální komunikaci v Düsseldorfu a zpočátku pracoval jako scenárista a ilustrátor, poté několik let jako umělecký ředitel v reklamních agenturách. Dnes žije jako autor na volné noze v Düsseldorfu a píše obrázkové knihy, knihy pro děti a mládež, hry a rozhlasové hry. 

Máma pro papíka je dojemná knížka o papouškovi, který hledá maminku.
Knihu přeložila Viola Somogyi.

Knížku Tři ovečky na arše koupíte na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru