Knižní novinky

Koubská, Patricie

Průvan a Meluzína

Kája je hodný, ale trochu ustrašený kluk. Ve škole to občas nemá s ostatními spolužáky jednoduché. Jednou se po cestě ze školy před nimi schová ve starém opuštěném domě na náměstí. A tam začne jeho dobrodružství, které mu nakonec pomůže k tomu, aby se dokázal svého strachu zbavit.
Pracovní sešit je určen k procvičování grafomotoriky zábavnou formou. Díky tomu, že se nejedná o jednotlivé úkoly, ale souvislý příběh, je dítě vedeno k tomu, aby prošlo všemi úkoly bez vynechávání, které cíleně rozvíjí jeho grafomotorické dovednosti. Posloupnost děje rozvíjí i jeho chápání v oblasti seriality a v důsledku vede také k posílení čtenářských schopností.

Patricie Koubská je výtvarnice a speciální pedagožka. Ilustrovala a také napsala řadu knih pro děti.

Aktuality

Poznej s námi sousední státy je zábavný pracovní sešit pro malé školáky

Hlavní města, státní symboly, kraje, památky, přírodní zajímavosti, turistická lákadla, zvyky, oblíbená jídla a další zajímavosti Slovenska, Německa, Polska a Rakouska na jednom místě.

PRACOVNÍ MÍSTO - Časopis Psychologie dnes hledá editora

Baví vás práce s textem? Máte zájem podílet se na vytváření progresivního měsíčníku o psychologii? To vše v zázemí etablovaného nakladatelství zaměřeného na psychologickou literaturu?

Procvičování grafomotoriky s hodnými strašidly a s klukem Kájou bude děti bavit.

Zábavnou formou podané procvičování grafomotoriky je spojeno s příběhem o bojácném Kájovi a hodných strašidlech. V pracovním sešitě je místo pro čmárání, které má být spontánní, svobodné a volné. Najdete zde také doplňování, vybarvování, spojování, prostě všemožná uvolňovací cvičení, která mají zvyšovat kompetence dítěte k budoucímu psaní.

Motivace a osobnost Abrahama H. Maslowa vychází poprvé česky

Abraham H. Maslow patří k nejvlivnějším psychologům 20. století. Asi každý zná tzv. Maslowovu pyramidu potřeb, jež je (většinou značně) zjednodušeným vyjádřením Maslowových teorií o motivaci, touze po růstu, seberealizaci, které americký psycholog rozvíjí především právě v díle Motivace a osobnost.

Soutěž

Knihou měsíce srpna je dynamický příběh plný akce a mnoha zvratů pro čtenáře od 8 do 11 let Dostaňte mě odsud!

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru