Knižní novinky

Čermák, Ivo; Šikl, Radovan (eds.)

Příběh československé psychologie II.

Druhý svazek knihy Příběh československé psychologie mapuje novodobou historii československé psychologie prostřednictvím vyprávění jejích žijících spolutvůrců. Rozhovory do prostředního svazku třídílného projektu poskytli čeští doyeni oboru narození v letech 1939 až 1948: Karel Balcar, Petr Kulišťák, Jiří Mareš, Jiří Růžička, Vladimír Řehan, Iva Šolcová, Jaroslav Šturma, Marie Vágnerová a Zdeněk Vtípil. Poutavá vyprávění odhalují jak jedinečnost osobností, tak sdílené problémy zapříčiněné zejména politickými událostmi v roce 1968 a později v období tzv. normalizace, jež zasáhly nejen do života nestorů československé psychologie, ale i do realizace jejich odborných zájmů a ambicí. Rozhovory s osobnostmi jsou doplněny životopisnými medailony a duchovními portréty, mikroportréty referenčních osobností, dobovými dokumenty a fotografiemi. Výpovědi doyenů jsou vsazeny do generačního, oborového a dobového rámce.

Prof. Ivo Čermák je vedoucí vědecký pracovník Psychologického ústavu AV ČR, v.v.i., v Brně. Působí také na Fakulta sociálních studií MU.

Aktuality

Mikulášský výprodej 2022 se blíží!

Letos se můžete opět těšit na mikulášský výprodej! Věříme, že jste celý rok byli hodní, takže si k nám můžete přijít pro nadílku!

Otvírací doba knihkupectví o Vánocích 2022

Před Vánoci mají obě naše pražská knihkupectví rozšířenou otvírací dobu.

Evropa k nakousnutí – nápaditý cestopis pro děti

Cestopisný průvodce je určen zvídavým dětem od osmi let, které rády poznávají nové země, jejich zajímavosti. Knihu plnou informací, rébusů a hádanek využijí také rodiče a pedagogové.

Rádce pro dospívající pro rozvoj sebedůvěry: Začni si věřit

Další z řady rádců pro mladé se tentokrát zaměřuje na sebevědomí a sebedůvěru dospívajících. Účelem této knihy je pomáhat teenagerům, aby si vybudovali či zlepšili zdravé sebevědomí, pozitivní náhled na sebe sama, včetně pochopení a přijetí vlastních slabostí, oceňování silných stránek a realistického přesvědčení, že je člověk roven ostatním.

Sestupte do hlubin oceánů s knihou Pod hladinu

Krásná, graficky velice výrazná kniha Pod hladinu italského biologa a spisovatele Gianumberta Accinelliho vás vezme na strhující cestu do mořských hlubin, jakou jste ještě nezažili!

Ediční plán plný knížek, které otevírají nový svět!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru