Pedagogické semináře

Mezi námi muzikanty - podzim a zima v písních a tancích

07.11.2023, 9-14 hodin 1100 Kč
Portál, Klapkova 2, Praha 8 Mgr. Jana Žižková, Marie Žižková, DiS.

Účastníci si rozšíří repertoár lidových písní, vhodných pro děti předškolního a mladšího školního věku, s tematikou aktuálního ročního období. Dále se naučí aktivnímu poslechu s aplikací vlastní hry na melodické a rytmické hudební nástroje. Jeden výukový blok je také věnován hudebně-pohybové improvizaci a tanečnímu ztvárnění lidových písní.

akreditace č.j. MSMT 708/2023-6-154

z ohlasů účastnic:
...Moc pěkně připravené, vše se dá použít...
...Seminář jsem si skvěle užila. Skvělý zážitek s hudbou...
...Výborně propojený pohyb s hudbou...


Mgr. Jana Žižková

Vystudovala pražskou hudební konzervatoř obor klavír a na hudební katedře HAMU obor zpěv. Po absolutoriu se setkala na kurzu pro rodiče s dětmi s Pavlem Jurkovičem, a to byly první impulzy k budoucí pedagogické práci. Absolvovala mnoho vzdělávacích seminářů České hudební společnosti, později České Orffovy společnosti, dnes je její členkou a lektoruje kurzy a semináře pro pedagogy HV. V současnosti je učitelkou na základní škole s rozšířenou hudební výchovou v Praze 7, kde začínala právě s Pavlem Jurkovičem. Je také korepetitorkou tanečního oddělení při ZUŠ v Praze 1 a se svou dcerou Marií Žižkovou pracuje s dětmi v klubu Fík v pořadech ,,Hudba na dotek" při FOK.


Marie Žižková, DiS.

Vystudovala VOŠ pedagogickou v Praze, absolvovala řadu kurzů lidového a moderního tance. V současnosti vede klub FÍK při FOK a pracuje jako učitelka MŠ, resp. ZUŠ na Praze 1 (taneční obor).