Pedagogické semináře

Hrajeme s dětmi na zobcovou flétnu v MŠ a ZŠ

15.05.2019, 9 - 12.30 hodin 700 Kč
Portál, Klapkova 2, Praha 8 Eva Koutníková

Seznamte se s metodikou výuky hry na zobcovou flétnu pro děti předškolního věku, při které děti nepotřebují znát noty. Důležitým přínosem hry na flétnu je upevňování správného dýchání a držení těla. Dozvíte se, jak využít známých říkadel při hře na flétnu, jaký zvolit grafický zápis pro společnou hru a jak se vyvarovat základním chybám při nácviku správného držení flétny. Lektorka semináře je zároveň spoluautorkou stejnojmenné metodické publikace, podle které se naučí i úplný začátečník nejprve hrát na flétnu a později může přidat teprve noty. Touto metodou prošly již stovky "flétnistů", je vhodná pro děti od 5 let a pro práci i s větší skupinou dětí.
Účastníci mají možnost zakoupit si flétnu přímo na semináři od lektorky (cena 250 Kč). Pokud budete chtít této nabídky využít, prosím, napište v elektronické přihlašovací tabulce do kolonky Poznámka – koupím flétnu na semináři.
Pomůcky: FLÉTNA


Eva Koutníková

Eva Koutníková vystudovala střední pedagogickou školu a celý život se věnuje práci s dětmi v mateřské škole, kde již dlouhodobě vyučuje hru na zobcovou flétnu (více než 40 let praxe). Je spoluautorkou knihy Hrajeme na zobcovou flétnu bez not (Portál 2009).