Psychologické kurzy

Psychologické přístupy k obezitě

MUDr. Kateřina Terezie Cajthamlová nám dá nahlédnout pod povrch boje s obezitou. Kromě racionálních, zdravotně správných a udržitelných postupů při snižování hmotnosti nám ukáže i skrytou stránku obezity - psychiku a traumata klientů, jejich zápas o sebeúctu a harmonické vztahy s lidmi kolem nich. Aspekty, které v televizním pořadu o hubnutí "Jste to, co jíte" s dr. Cajthamlovou nebyly a které řeší většina hubnoucích. Součástí semináře je malé občerstvení, kupon s 20% slevou na nákup knih v Portálu a osvědčení podepsané lektorkou.
KURZ ZRUŠEN
12.10.2020, 17 hod - 20 hod 650 Kč Kč
Portál, Klapkova 2, Praha 8 MUDr. Kateřina Cajthamlová

Nejprve se budu krátce zabývat tím, co bývá nejčastějšími příčinami obezity a jaké jsou důsledky tohoto stavu pro obézní a hubnoucí i jejich blízké. Proberu rozdíly hubnutí mužů, žen a různých věkových skupin, dopad akutního a chronického stresu na postavu i na psychiku hubnoucích i tak zvaný "jo-jo efekt", stanovování cíle a rychlosti hubnutí a další aspekty psychologické podpory hubnoucích. 

V prezentaci vysvětlím postupné realistické kroky v naplánování režimových změn i výhody interdisciplinární spolupráce různých oborů při péči o hubnoucí i to, jak pátrat po případných známkách poruch příjmu potravy a na co si dát v tomto případě pozor. 

Shrnu i zkušenosti s psychologickým tlakem na obézní, příklady šikany robustních i lidí s nadváhou a obezitou a chyby v subjektivním i objektivním hodnocení BMI, s nimiž jsem se setkávala v posledních 15letech - i během své účasti v pořadu Jste to, co jíte. Účastníci semináře budou mít dostatečný prostor na interaktivní diskuzi k jednotlivým tématům a kladení dotazů.

Kurz je vhodný pro lidi se zájmem o zdravé hubnutí i pro ty, kteří poskytují podporu hubnoucím, psychology, kouče a rodinné příslušníky. 


Ohlasy na předchozí seminář

... Na semináři byla dobrá atmosféra, čas s paní doktorkou až moc rychle utekl, osobně jsem se s ní setkala poprvé, je velice příjemná. Dozvěděla jsem se další užitečné informace.

... Líbilo se mi, že Dr. Cajthamlová odpověděla na moje osobní otázky  (konkrétně, proč mě bolí hlava po konzumaci čokolády), opravdu mi moc pomohla.  Dále se mi líbilo, jak mluvila o dietách dospívajících, bohužel jsem našla problém u své dcery a dle doporučení Dr. Cajthamlové půjdem k dětskému psychologovi. 

...celkově moc příjemné prostředí kurzu s pohodovou atmosférou. lector.name
MUDr. Kateřina Cajthamlová

Lékařka, internistka a psychoterapeutka, moderátorka televizního pořadu Jste to, co jíte a pořadu DoktorKA. Je také autorkou a spoluautorkou řady odborných knih, popularizuje zdravý životní styl v médiích, pořádá odborné přednášky. Od roku 2001 ordinuje ve své soukromé praxi, kde se věnuje především psychosomatickým chorobám.