Psychologické kurzy

GRAFOLOGIE PRO ŽIVOT

Co o nás prozradí rukopis? Může rozbor písma odhalit podstatné osobnostní charakteristiky, stejně jako psychologické testy? Základy, metody i limity grafologie představíme i prostřednictvím rukopisů známých osobností. A pozor - možná se dozvíte mnohé i sami o sobě.
02.10.2020, 9.00 - 16.00 1590 Kč
Portál, Klapkova 2, Praha 8 Mgr. Bc. Eva Kubová, DiS.

Kurz se koná v nakladatelství Portál, Klapkova 2, Praha 8

Náplň a cíle kurzu:  


Obsahem workshopu je základní teorie a názorná práce s rukopisy. Odhalíme základní principy, se kterými grafologie pracuje, zodpovíme otázky, co lze a co nelze z rukopisu vyčíst. Získáte představu jaké to je být v roli grafologa či psychologa, možná odhalíte svůj skrytý talent nebo nové hobby! Ukážeme si i některé grafologické perličky, např. rukopisy změněné vlivem alkoholu, duševní nemocí apd. Pomocí tzv. projektivních metod se pokusíme předvést, co všechno vyplouvá na povrch z našeho nevědomí a jak je možné s tím dále pracovat. Všechny použité metody budou vysvětleny a předvedeny tak, abyste z nich mohli pro Váš každodenní život vytěžit naprosté maximum. Kurz je zároveň výborným odrazovým můstkem pro další studium. Co se naučíte?


  • vyčíst z jednoduchého grafického vyjádření nejnápadnější rysy osobnosti 
  • získáte cenné informace o tom, jak působíte na druhé a jak dobří jste v hodnocení ostatních
  • pochopíte princip grafologie 
  • dokážete aplikovat základní grafologický mechanismus 
  • seznámíte se s metodou "rychlé síto" k označení problémových osobností
  • osvojíte si elementární grafologickou a psychologickou terminologii
  • zorientujete se ve vlastním rukopiselector.name
Mgr. Bc. Eva Kubová, DiS.

Mgr. Bc. Eva Kubová, DiS. působí aktuálně jako školní psycholog na ZŠ na Praze 5. Více než pět let žila ve Frankfurtu nad Mohanem, má bohaté pracovní zkušenosti doma i v zahraničí na nejrůznějších pozicích, včetně managerských. Od roku 2008 se věnuje profesionálně lektorské činnosti v oblasti Soft Skills a aplikované psychologie. Více než 15 let aktivně působí také jako grafoložka a publicistka, angažovala se v Syndikátu novinářů ČR, její články s psychologickou tématikou můžete znát z našeho měsíčníku Psychologie dnes i z řady lifestylových magazínů. Vystudovala aplikovanou psychologii, mediální komunikaci a andragogiku, absolvovala psychoterapeutický výcvik v humanistické psychoterapii.