Psychologické kurzy

GRAFOLOGIE PRO ŽIVOT

Co o nás prozradí rukopis? Může rozbor písma odhalit podstatné osobnostní charakteristiky, stejně jako psychologické testy? Základy, metody i limity grafologie představíme i prostřednictvím rukopisů známých osobností. A pozor - možná se dozvíte mnohé i sami o sobě.
KURZ ODLOŽEN, nový termín ohlásíme
17.03.2020, 9.00 - 16.00 1590 Kč
Portál, Klapkova 2, Praha 8 Eva Kubová

Kurz se koná v nakladatelství Portál, Klapkova 2, Praha 8

Náplň a cíle kurzu:  


Obsahem workshopu je základní teorie a názorná práce s rukopisy. Odhalíme základní principy, se kterými grafologie pracuje, zodpovíme otázky, co lze a co nelze z rukopisu vyčíst. Získáte představu jaké to je být v roli grafologa či psychologa, možná odhalíte svůj skrytý talent nebo nové hobby! Ukážeme si i některé grafologické perličky, např. rukopisy změněné vlivem alkoholu, duševní nemocí apd. Pomocí tzv. projektivních metod se pokusíme předvést, co všechno vyplouvá na povrch z našeho nevědomí a jak je možné s tím dále pracovat. Všechny použité metody budou vysvětleny a předvedeny tak, abyste z nich mohli pro Váš každodenní život vytěžit naprosté maximum. Kurz je zároveň výborným odrazovým můstkem pro další studium. Co se naučíte?


  • vyčíst z jednoduchého grafického vyjádření nejnápadnější rysy osobnosti 
  • získáte cenné informace o tom, jak působíte na druhé a jak dobří jste v hodnocení ostatních
  • pochopíte princip grafologie 
  • dokážete aplikovat základní grafologický mechanismus 
  • seznámíte se s metodou "rychlé síto" k označení problémových osobností
  • osvojíte si elementární grafologickou a psychologickou terminologii
  • zorientujete se ve vlastním rukopiselector.name
Eva Kubová

Autorka je grafoložka, lektorka a publicistka. Vystudovala sociální a mediální komunikaci, aplikovanou psychologii, sociálně-politickou publicistiku, absolvovala tříletý psychoterapeutický výcvik v humanistické psychoterapii. Od roku 2008 se věnuje profesionálně lektorské činnosti v oblasti Soft Skills a aplikované psychologie.