Psychologické kurzy

STRAVA A PREVENCE PROTI STRESU A VYHOŘENÍ

Přijďte na seminář spojený s besedou se známou osobností - Kateřinou Cajthamlovou. Na konci semináře jí budete moci pokládat své otázky, které Vás zajímají či trápí. Jak stres ovlivňuje naši kalorickou a živinovou potřebu i výběr stravy? Kolik fyzické aktivity potřebujeme a jak vypadá zdravý spánek? Co je růžová a co fialová hodinka? Jaké fyzické projevy má stres, poznáme míru svého ohrožení? Mýty o dietách – co si jimi způsobujeme. Závislost na hladovění a změněné vědomí.
04.06.2020, 17.00 - 20.00 650 Kč
Portál, Klapkova 2, Praha 8 MUDr. Kateřina Cajthamlová
Obsazeno

Člověk je biologicky starý druh a procházel různými etapami vývoje, které se projevily v jeho druhové genetice a ovlivnily jeho životní styl. Tyto aspekty v současnosti mají mnoho projevů, jejichž negativní dopady označujeme jako „civilizační choroby“. Jednou z nich je i metabolický syndrom, který souvisí s obezitou. Přednáška přiblíží, jak je řízen příjem potravy, pohyb, strava, odpočinek, zavodnění a jak stres ovlivňuje naše zdraví. Jaká je úloha matky a rodiny při budování zdravých režimových návyků dětí? Moderní otázky intolerance různých složek potravy, alergie i komerčních „hubnoucích“ diet a „detoxikace“ budou podrobeny bližšímu rozboru.


lector.name
MUDr. Kateřina Cajthamlová

Lékařka, internistka a psychoterapeutka, moderátorka televizního pořadu Jste to, co jíte a pořadu DoktorKA. Je také autorkou a spoluautorkou řady odborných knih, popularizuje zdravý životní styl v médiích, pořádá odborné přednášky. Od roku 2001 ordinuje ve své soukromé praxi, kde se věnuje především psychosomatickým chorobám.