Kluci netančej!

Kniha přináší příběh z neobvyklého tanečního prostředí, které kombinuje vrcholový sport s uměním a hudbou. Je to vyprávění o první dětské lásce, o vůli něco dokázat, o snaze vyrovnat se s posměchem spolužáků a o překonávání předsudků.


Děj knížky Kluci netančej! je situovaný do současné Prahy, vystupují v něm obyčejní školáci s láskou k baletu, kteří jsou pro svou vášeň ochotni leccos obětovat. Tomáš a Kristýnka chodí do baletního souboru a připravují se na soutěž. Během třítýdenní přípravy poznávají jeden druhého, ostatní děti, vedoucí v souboru, a hlavně sami sebe, svůj vlastní charakter. Do příběhu se zapojuje také trenérka Saša a Tomášova maminka, obě bývalé tanečnice. Příběh vrcholí napínavou scénou na baletní soutěži. 

Ukázka:Olga Stehlíková vystudovala bohemistiku a lingvistiku na FFUK v Praze. Působí jako nakladatelská i časopisecká redaktorka, editorka a literární publicistka.


Knihu ilustroval Lukáš Fibrich.

Dětem by se mohly líbit také knížky: Tuhej tulipán a Už zase skáču přes kaluže.

Příběh o hledání sebe samého, boji se stereotypy a o přijímání cizí jinakosti zaujme čtenáře od 9 let.

Knížku Kluci netančej! koupíte na našem e-shopu.
Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru