Knižní novinky

Lichtenberková, Kateřina; Majvaldová, Renata; Houšková, Monika; Doležalová

Jak učit finanční gramotnost?

Finanční vzdělávání by mělo být pevnou součástí našeho celoživotního učení, protože nám pomáhá pochopit, jak správně hospodařit se svými penězi, jak je zhodnotit, jak funguje trh, jak se nepředlužit, jak nenaletět a mnoho dalšího. K dosažení toho je ale zapotřebí rozvíjet i další dovednosti a osvojovat si postoje, které nám pomohou k uplatnění se na trhu práce i celkově v životě.
Finanční gramotnost by měl ideálně učit i finančně gramotný a podnikavý učitel. Ten potřebuje oporu v metodice výuky finanční gramotnosti, přístup k novým výukovým metodám, zapojení mezipředmětových vazeb a propojení výuky s praxí.
Publikace, která vznikla ve spolupráci se společností yourchance o.p.s. a jejím projektem Finanční gramotnost do škol, je praktickým průvodcem pro učitele sloužícím k tomu, aby dovedl finanční gramotnost dobře předat žákům. Přehledně zpracovává téma a nabízí řadu praktických podnětů do výuky na ZŠ i SŠ, tipy pro činnosti, pracovní listy či ukázky dobré praxe.

Autorský tým je složený ze zkušených učitelů a spolupracovníků na projektech Finanční gramotnost do škol.

Aktuality

Mikulášský výprodej 2022 se blíží!

Letos se můžete opět těšit na mikulášský výprodej! Věříme, že jste celý rok byli hodní, takže si k nám můžete přijít pro nadílku!

Otvírací doba knihkupectví o Vánocích 2022

Před Vánoci mají obě naše pražská knihkupectví rozšířenou otvírací dobu.

Evropa k nakousnutí – nápaditý cestopis pro děti

Cestopisný průvodce je určen zvídavým dětem od osmi let, které rády poznávají nové země, jejich zajímavosti. Knihu plnou informací, rébusů a hádanek využijí také rodiče a pedagogové.

Rádce pro dospívající pro rozvoj sebedůvěry: Začni si věřit

Další z řady rádců pro mladé se tentokrát zaměřuje na sebevědomí a sebedůvěru dospívajících. Účelem této knihy je pomáhat teenagerům, aby si vybudovali či zlepšili zdravé sebevědomí, pozitivní náhled na sebe sama, včetně pochopení a přijetí vlastních slabostí, oceňování silných stránek a realistického přesvědčení, že je člověk roven ostatním.

Sestupte do hlubin oceánů s knihou Pod hladinu

Krásná, graficky velice výrazná kniha Pod hladinu italského biologa a spisovatele Gianumberta Accinelliho vás vezme na strhující cestu do mořských hlubin, jakou jste ještě nezažili!

Ediční plán plný knížek, které otevírají nový svět!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru