Knižní novinky

Horáček, Petr

Kdopak tu spí?

Kdo spinká v řece? A kdo pod listem? A kdo na stromě?
Leporelo do postýlky pro malé spáče.
Ať se ti zdají veselé sny!

Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšných dětských knih, které vycházejí po celém světě. V Portálu jich vyšla celá řada, třeba Papuchalk Petr, Husa Líza, O myšce, která se nebála, Nejkrásnější místo na světě, Nový domek pro myšku, Slon a Do pelíšku.

Aktuality

Nabídka pracovní pozice

Nakladatelství Portál přijme pracovníka na pozici expedient-řidič.

Co napoví stromoví? Poslechněte si dědečkova vyprávění!

Anička a Honzík jsou sourozenci a momentálně pobývají na prázdninách u dědečka a babičky na venkově. Jako městské děti to mají do lesa přece jen dál, a tak o něm vlastně pořádně nic nevědí. Ale dědeček má les prochozený křížem krážem a rozhodne se dětem o lese i stromech říct všechno, co sám zná.

Výchova vysoce citlivých dětí může být snazší, když víte, jak na to

Studie ukazují, že asi 15 % populace tvoří vysoce citlivé osoby (Highly Sensitive Person, HSP). Ve většině případů lze vysokou citlivost zjistit hned po narození. Již v kojeneckém věku mají vysoce citlivé osoby bdělejší mozek, rychleji u nich nastává poplašná reakce a reagují na velmi jemné rozdíly vjemů. Jak si s takovým dítětem poradit od narození do 10 let, poradí tahle kniha, která je rádcem rodičů pro rodiče.

Pomáhejme dětem, aby se staly samy sebou, aneb Hry pro rozvoj komunikačních schopností

Hra je pro děti přirozený prostředek učení a způsob, jakým mají tendenci vyjadřovat své pocity. Chceme-li dětem pomoci vybudovat komunikační pohodu a tím získat dovednosti a schopnosti nezbytné pro úspěšnou sociální interakci, využijme jejich přirozeného potenciálu a hrajme si s nimi.

KDOPAK TU SPÍ? – nové leporelo od Petra Horáčka

Další pěkná knížka od oblíbeného autora a ilustrátora je určena malým spáčům.

Ediční plán plný knížek, které otevírají nový svět!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru