Knižní novinky

Horáková, Eva

Moje maminka je nej

Nová knížka pohádek vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od pohádek složených pouze z jednoduchých jednoslabičných slov přes pohádky ze slov dvouslabičných až po pohádky se slovy trojslabičnými a případně čtyřslabičnými, které jsou již čtenářsky náročnější. Pohádky jsou přiměřeně krátké, aby si je děti bez problémů zvládly samy přečíst. Hlavním hrdiny příběhů jsou zvířátka, která si vyprávějí veselé příběhy o tom, co prožila či prožívají se svými maminkami. Eva Horáková je učitelka s dlouholetou praxí, matka dvou dětí, učí na 1. stupni ZŠ, v nakladatelství Portál jí vyšly knížky prvního čtení (pro genetickou metodu) Zvířátka, Svět hraček a her, Pohádkový svět, Pohádky pro všední den, V zoo není žádná nuda nebo Do pohádky se zvířátky.

Aktuality

Moje maminka je nej - to je už šestá kniha prvního čtení podle zásad genetické metody

Nová knížka Evy Horákové pro začínající čtenáře, která vychází ze zásad genetické metody výuky čtení, přináší tentokrát příběhy, jejichž hrdiny jsou zvířátka a – jak je patrno z názvu – jejich maminky.

99 her pro trénink mozku u seniorů anebo člověk si má hrát v každém věku

Hra je původní a velmi důležitou aktivitou člověka. Bohužel ale bývá hraní si spojováno spíše s dětstvím. Jenže hrát si prospívá člověku každého věku, seniory nevyjímaje. Kniha Rosemarie Portmann přináší 99 herních nápadů, určených především pro skupiny seniorů. Hry lze realizovat snadno a bez složitých příprav.

Stopař Ladislav Heryán dostopoval na první místo ankety Katolického týdeníku Dobrá kniha

V letošním ročníku ankety Dobrá kniha zaznamenal Portál zlatý úspěch: celkovým vítězem se stala kniha Ladislava Heryána Stopařem na této zemi. Na sdíleném čtvrtém místě se pak umístil rozhovor s Angelikou Pintířovou Padá mi to z nebe.

ROZHOVOR: Bůh jedná, když jsme velkorysí

Letošní literární anketu Katolického týdeníku Dobrá kniha vyhrál stopař. Tedy Stopařem na této zemi, jejímž autorem je P. Ladislav Heryán. Jan Paulas, redaktor KT a současně i jeden z autorů knižního rozhovoru s Angelikou Pintířovou, zajímavě "stopařova" autora vyzpovídal.

Březnový Den D

18. března uplyne už 38 let od úmrtí Ericha Fromma. My při této příležitosti vyhlašujeme březnový Den D, který bude probíhat už od pátku 16. až do neděle 18. února a vy v těchto dnech budete moci nakoupit na našem e-shopu a v pátek i v knihkupectvích vše kromě e-knih se slevou 20 %!

Ediční plán 2018-1 je tady!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru