Knižní novinky

Forward, Susan; Buck, Craig

Cena lásky

Uvažovali jste už někdy o tom, jestli peníze a vztah k nim neovlivňují váš život více, než je únosné? Většinou si to téměř neuvědomujeme, ale peníze mají velkou moc a někdy doslova podkopávají naši radost ze života, zejména pokud jde o vztahy k jiným lidem. Často je totiž používáme jako náhražku emocí, které si netroufáme přijmout a vyjádřit. Kniha je zajímavá pro všechny, kdo různým způsobem nezvládají svůj vztah k penězům, a nabízí množství návrhů, jak tuto situaci změnit k lepšímu a „peněžních démonů“ se zbavit. Pojednává o různých vzorcích finanční sebedeprivace – o sabotování vlastního úspěchu, o zadluženosti, o nutkavém chování (hráčství, posedlosti nakupováním), o situaci, kdy partnerka vydělává více než partner či kdy jeden partner nevědomě podporuje druhého, finančně nezodpovědného. V závěru každé kapitoly je uveden výčet technik, s jejichž použitím lze navodit obrat k lepšímu. Susan Forward je americká terapeutka a autorka několika mezinárodních bestsellerů.

Aktuality

Malý Alan už zase skáče přes kaluže

Autobiografický román australského spisovatele Alana Marshalla Už zase skáču přes kaluže je dospělým čtenářům dobře znám. Nejen díky povinné školní četbě, ale určitě i díky nezapomenutelnému filmovému zpracování Karlem Kachyňou, kde se v roli malého chlapce bojujícího s dětskou obrnou poprvé představil herec Vladimír Dlouhý. Kniha o překonávání handicapu a síle odhodlání po delší době opět vychází a může tak oslovit novou generaci malých čtenářů.

Vánoc jsme se dočkali, teď čekáme na Velikonoce

Loni na podzim vyšla pro dětské čtenáře kniha Čekání na Vánoce. Nyní se blíží Velikonoce, nejdůležitější křesťanský svátek, a jejich význam dětem přibližuje novinka od stejné polské autorské dvojice Marek Kita - Dorota Łoskot-Cichocka: Čekání na Velikonoce. Pokud nechcete, aby vaše dítě o Velikonocích vědělo jen to, že se chodí koledovat, je tato kniha přesně pro Vás!

Psychiatr Radkin Honzák: O moudrosti psychopatů aneb Jsou mezi námi

Autor knihy Moudrost psychopatů Kevin Dutton přirovnává výsledky testu míry psychopatie k mixážnímu pultu zvukaře, kde šoupátka jsou nastavena do různé výšky. Jsou-li všechna nadoraz (skóre blížící se nebo dokonce rovné čtyřiceti), je nanejvýš pravděpodobné, že takový člověk skončí ve vězení. Dokáže-li však agresivní a především antisociální tlaky stáhnout na přijatelnou míru, může se úspěšně pohybovat v běžném svobodném světě a zneužívat svých schopností na náš účet.

Přerámování v terapii jako umění vidět věci jinak

Psychoterapii většinou vyhledávají klienti, kteří mají pocit, že ve svém životě uvízli, v jejich životě něco nefunguje a terapeut je tím, kdo se na situaci dívá novýma očima. Technika přerámování pomáhá dát věcem v klientově životě nový význam.

Jak praktikovat nenásilnou komunikaci v institucích, společnosti i rodině

Nenásilná komunikace nás seznamuje se čtyřmi zásadními body či informacemi, které usnadňují vyjadřování i naslouchání: dává přednost pozorování faktů před moralistním posuzováním, umožňuje jasně si uvědomit, co cítíme a proč, a pomáhá nám rozpoznat a vyjádřit naše potřeby a hodnoty a vznést jasné a konkrétní požadavky v přítomnosti.

Pestrý ediční plán 2019-1!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru