Knižní novinky

Schreiter, Daniela

Stínka

Mnozí lidé, kterým jsem řekla o svém autismu, byli zpočátku velmi překvapení. Spojovali s tímto pojmem v první řade určité filmové postavy, vysoce nadané, ale sociálně méně obdařené lidi, anebo klišé o kývajícím se dítěti, které nechce, aby se na ně sahalo. Zároveň jsem měla velký strach dotýkat se tohoto tématu, založený především na chybných informacích. A tak jsem se snažila jim svůj autismus popsat. Vůbec to nebylo tak jednoduché, protože slova sama většinou nestačila k vysvětlení tolika různých aspektů celého spektra. Místo, abych měla abstraktní „referát“, pomyslela jsem si: Proč to nenakreslím? Tak bude většina situací přece mnohem jasnější – a hele, když to k tomu bude taky tu a tam vtipné, zároveň čtenáře zbavím strachu dotknout se toho tématu. Humor s lehkostí přeskočí práh stydlivosti. Komiks ocení zájemci o autismus a o komiksy s psychologickou tematikou. Daniela Schreiter je mladá žena s autismem. Knihu napsala i ilustrovala.

Aktuality

Rozumí koza petrželi? A co trávu, slyší ji růst, než ji spase?

A co všechno dokáže levou zadní? Třeba skočit na špek? Pokud má všech pět pohromadě, mělo by to jít jako po másle. Vždyť je to jednoduché jako facka!

Stínka - to je komiks o autismu od autistky

Představit si, jaký je život s autismem, může být pro neautisty dost obtížné. A popsat takový život a vyjádřit své pocity pomocí pouhých slov je takřka nemožné. Proto se Daniela Schreiter, mladá německá ilustrátorka a kreslířka s Aspergerovým syndromem, rozhodla o tom, jaké to je žít, vidět a cítit jako autista, nakreslit komiks.

Další dětská knížka od Petra Horáčka!

Petr Horáček říká: „Obrázková knížka je pro dítě jedním z prvních kontaktů s výtvarným uměním“. Protože je ilustrátorem a autorem v jedné osobě, snaží se, aby setkání nejmenších s výtvarným uměním bylo co nejpříjemnější. Jeho knížky jsou srozumitelné, vtipné, s krásnými ilustracemi, ke kterým se děti rády vracejí.

Soutěž

V březnu jsme soutěžili o slavnou knihu o překonávání hendikepu: Už zase skáču přes kaluže od Alana Marshalla

Jak být Miláčkem Páně?

Evangelium podle Jana – Miláčka Páně – je v nejnovější knize salesiána Zdeňka Jančaříka základním kamenem, červenou nití, procházející celou knihou. Autor rozjímá nad textem a myšlenkami evangelia a snaží se dobrat odpovědí na otázku, co vlastně učinilo Miláčka Páně z učedníka Jana a jak se takovým Miláčkem Páně lze stát dnes?

Pestrý ediční plán 2019-1!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru