Knižní novinky

Roskifte, Kristin

Každý (si) cestuje

Vzhůru do velkého a rozmanitého světa!
Kniha plná čísel o nevyčíslitelných dobrodružstvích. Počítej lidi, provázej je na cestách skutečným i vysněným světem a zjisti, jak se jejich příběhy prolínají. Každý vidíme svět trochu jinýma očima, ale vesmírem plujeme všichni společně. Čím víc kultur při naší pouti poznáme a čím víc přátelství navážeme, tím lepší budoucnost lidstvo i naši planetu čeká.
Každý (si) cestuje je samostatným pokračováním knihy Každý (se) počítá, která získala Cenu Severské rady za literaturu v kategorii pro děti a mládež a byla přeložena do více než 40 jazyků.
Pro děti od 5 do 10 let.
Kristin Roskifte pracuje více než 15 let jako ilustrátorka a redaktorka na volné noze. Vystudovala obor ilustrace na Kingston University v Londýně. Je autorkou mnoha obrázkových knih pro děti.

Aktuality

Nelze nekomunikovat! Opět vychází slavná Pragmatika lidské komunikace

Slavná kniha PRAGMATIKA LIDSKÉ KOMUNIKACE z roku 1967, jejímž hlavním autorem je Paul Watzlawick, se stala jednou z nejcitovanějších knih o lidské komunikaci a etablovala se skrze ni tzv. komunikační psychoterapie.

Soutěž

V červnu soutěžíme o leporelo Kampak jedou Pepa s Edou?

Kampak jedou Pepa s Edou? Přece na prázdniny!

Sloník Eda a opičák Pepa jsou zpět a připravují se na prázdninové cesty plné dobrodružství. Třetí pokračování úspěšných leporel pro nejmenší se tentokrát zaměřuje na etiketu během cestování.

JAK NA POHÁDKU, jak napsat příběh, knihu…

Pracovní listy pro rozvoj tvořivosti a čtenářské gramotnosti seznamují předškoláky a mladší školáky s úvodem do literární tvorby. Kromě samotného psaní se listy zaměřují i na to, jak s příběhem pracovat, vytvořit si vlastní knihu i s obrázky, stolní hru, nebo kde nasbírat inspiraci.

Portál na Světu knihy 2024

Co by to bylo za Svět knihy bez Portálu? Na největším českém knižním veletrhu nás samozřejmě najdete i letos, opět ve stánku KE 204. A i letos máme přichystaný program s našimi autory.

Lavina knih již brzy ve Vaší knihovně

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru