Knižní novinky

Hirschl, Elias

Stovka černých šicích strojů

Hlavní hrdinou originálního románu mladého autora je osmnáctiletý civilkář, který po maturitě nastoupí jako pečovatel do chráněného bydlení pro psychicky nemocné. Na to, co ho čeká, není ovšem ani trochu připravený. Jistě, že jeho každodenní rutina bude poněkud bláznivá, to tušil. Nepočítal ale s tím, že pro něj bude čím dál tím těžší vyznat se v tom, proč jsou ošetřovatelé ošetřovatelé – a nikoli klienti. Navíc poměrně brzo ztratí i on sám ztratí pevnou půdu pod nohama a netuší, kam vlastně patří. Všechno v jeho životě jako by se vymklo zpod kontroly. Dokonce i vztah s přítelkyní. Někdy by ji nejradši zabil (ve svých snech to pravidelně dělá). Je sice na civilce, ale má čím dál tím silnější pocit, že svůj život tráví v psychiatrické léčebně – stejně jako my všichni. Elias Hirsch napsal ironický román plný absurdního humoru, který čtenáře pobaví, ale mimoděk je přiměje i k zamyšlení nad tím, kdo je tu vlastně blázen. Elias Hirschl je mladý, ale už nyní velmi úspěšný rakouský autor, poetry slamer a hudebník. Stovka černých šicích strojů je jeho třetí román.

Aktuality

S penězi si poradím - podpořte finanční gramotnost dětí

Nový pracovní sešit známé autorky Ivy Novákové je určen k procvičování základních pojmů a poznatků ze světa financí. Formou zábavného luštění a doplňování rozvíjí finanční gramotnost dětí, seznámí je nejen s penězi jako platidly, ale také se způsoby placení, co jsou příjmy a výdaje, jak hospodařit s kapesným a jak si ušetřit na vysněnou věc, jak se nenechat zlákat každou reklamou ať na zboží samotné, nebo na výhodné slevy. Je možné si peníze půjčit a nakoupit na splátky?

Jde to i s úsměvem - Karel Nešpor Čtvrtý

Je-li někdo v Čechách opravdovým jogínem, pak bezpochyby Karel Nešpor. Jeho teorie smíchu a praktické ukázky smíchu tuneláře nebo veverky se staly ikonickými. Do série knih krátkých příběhů, tipů a návodů přibyl další kousek. Jak autor hned v úvodu říká, zpříjemněte si téměř cokoliv a přidejte úsměv, protože ten provází většinu zdravých emocí. Řekněte si: „Jde to i s úsměvem.“ Pak se usmějte a začněte třeba uklízet.

ROZHOVOR: Psycholog Pavel Říčan - Nejdůležitější je autenticita

Českobudějovický magazín Milk & Honey přinesl před Vánoci rozhovor se známým profesorem Pavlem Říčanem, který v Portále vydal tituly Spirituální výchova v rodině, Psychologie - příručka pro studenty, Cesta životem a Psychologie náboženství a spirituality. Se svolením redakce Milk & Honey vám nyní rozhovor přinášíme i my.

365 mentálních rozcviček v jedné knize

Víte, že kromě tělesných rozcviček existují i ty mentální? Kniha Cvičení mentální kondice vám jich nabízí přesně 365, aby ani jediný den nezůstal němý. Můžete je řešit postupně, ale na druhé straně není nutné omezovat se na jediné cvičení denně.

NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE

Nakladatelství Portál přijme pracovníka na pozici „Skladník“.

Pestrý ediční plán 2019-1!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru