Knižní novinky

Smetáčková, Irena; Štech, Stanislav a kol.

Učitelské vyhoření

Kniha se zabývá rizikem syndromu vyhoření při práci učitele. Vyhoření vzniká v důsledku chronického stresu a vede k silným psychickým a fyzickým problémům, k nekvalitní výuce, ke špatným vztahům ke kolegům a žákům. Cílem knihy je, aby vyučující získali dobré povědomí o rizicích, které souvisejí s profesní náročností, získali orientaci v pojmech „stres“ a „vyhoření“ a dokázali u sebe vnímat jejich projevy, porozuměli příčinám stresu a vyhoření na individuální, školní a resortní úrovni, nabyli přesvědčení, že je možné vhodnými kroky snížit nebezpečí vzniku vyhoření, vyzkoušeli si sadu konkrétních technik. Kniha využívá výsledků největšího výzkumu vyhoření mezi českými vyučujícími, který byl realizován v letech 2017–2018.
Autorský tým ve složení doc. PhDr. Irena Smetáčková, Ph.D., prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc., PhDr. Ida Viktorová, Ph.D., PhDr. Veronika Pavlas Martanová, Ph.D., PhDr. Anna Páchová a Ph.D. a PhDr. Veronika Francová, Ph.D., pracuje na katedře psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Od roku 2015 se systematicky věnuje výzkumu učitelského vyhoření.

Aktuality

Portál slaví 30 let a rozdává slevy!

Ve dnech 2. - 4. října probíhá na e-shopu obchod.portal.cz narozeninový Den D se slevou mimořádně 25 %! Neváhejte a využijte tuto skvělou příležitost a doplňte si knihovnu o skvělou a kvalitní literaturu z Portálu!

Proč vzniká učitelské vyhoření a jak se lze proti němu bránit?

Autorský tým, který se systematicky věnuje výzkumu učitelského vyhoření, napsal knihu, která učitelkám a učitelům přibližuje syndrom vyhoření jako přirozené riziko povolání, ale zároveň ukazuje možnosti, jak se proti syndromu vyhoření bránit. Kniha využívá výsledků největšího výzkumu vyhoření mezi českými vyučujícími, který byl realizován po roce 2015.

Stafík je štěně a paní ředitelka ho má…ve škole!

Z útulkového štěněte se stane školní pes, a protože je to stafordšírský bulteriér, říkají mu Stafík. Kdo? No, přece paní ředitelka a žáci a uklízečka a taky policisté. Zuzana Pospíšilová vytvořila jednu z dalších knížek pro začínající čtenáře, ilustracemi ji dotvořil Libor Drobný a stojí za to.

Co nás může výcvik zvířat naučit o životě, lásce a manželství? Mnoho!

Americká novinářka Amy Sutherland se při přípravě jedné své dřívější knihy ocitla na nějaký čas ve škole pro cvičitele zvířat. To, co tam viděla, ji pak napadlo aplikovat i na zvíře druhu homo sapiens, především pak na svého manžela Scotta - a to s překvapivě úspěšnými výsledky. Své poznatky pak shrnula v knize CO MĚ VÝCVIK ZVÍŘAT NAUČIL O ŽIVOTĚ, LÁSCE A MANŽELSTVÍ.

Útěk do divočiny s Alexem Supertrampem

Alex Supertramp se ve skutečnosti jmenoval Christopher Johnson McCandless, a tak jako opustil své pravé jméno, tak opustil i svou rodinu a dosavadní způsob života, vzdal se všech hmotných věcí, které bezprostředně nepotřeboval k přežití, spálil i poslední peníze a vydal se vstříc životu v divoké přírodě. Z posledního výletu na Aljašku se již živý nevrátil a jeho tělo bylo nalezeno po pár měsících náhodnými kolemjdoucími ve starém autobuse číslo 142 uprostřed divočiny na staré důlní cestě Stampede Trail. Příčina jeho smrti nebyla nikdy zcela vyjasněna, ale jako nejpravděpodobnější je udávána smrt hlady, způsobená kombinací nešťastných náhod, nezkušenosti a podcenění drsných podmínek aljašské divočiny.

Virus nás neskolil a vy jste nás podrželi. Za odměnu se namlsejte edičním plánem na druhou polovinu roku 2020.

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru