Knižní novinky

Goldsmith, Barton

10 minut denně pro váš vztah

Jako vaše sportovní výkony závisí na pravidelném cvičení, tak váš vztah stojí na práci s emocemi. Nečekejte na krize, abyste se pak snažili zachraňovat, co se dá. Začněte na svém vztahu pracovat právě teď! V knize najdete desítky jednoduchých tipů, které mohou pomoci vylepšit vaše soužití a přispějí k partnerské pohodě.
Autor, manželský poradce, v krátkých kapitolách uvádí příběhy párů ze své praxe a na nich ilustruje, jak jednoduché a drobné krůčky mohou přinést do vztahu to, co potřebuje. V knize se věnuje lásce a intimitě, emocím a romantice a nechybí kapitola o sexu. Nevyhýbá se ani bolavým oblastem, jako jsou spory například o peníze, dává rady k nastolení vyrovnaného vztahu a efektivní komunikace.
Knihu uvítají lidé, kteří žijí ve vztahu, a také manželští poradci a psychologové

Barton Goldsmith, Ph.D., je známý psycholog a terapeut, který pracuje s páry i jednotlivci. Jeho kniha je výběrem jeho velmi populárních sloupků, které vycházely v řadě novin a časopisů.

Aktuality

Muzikopohádky inspirují a pomáhají

Další skvělá kniha nejen pro pedagogy mateřských škol. Inspirujte se úzkým propojením písniček a pohádek, zahrajte si s dětmi muzikoterapeutické hry a vyrobte si hudební rytmické nástroje. Kniha může být také námětem pro výuku v nižších ročnících ZŠ a dobře poslouží i rodičům jako nápadník pro hry s dětmi nebo při čtení pohádek před spaním.

Hádej, čím budu, až vyrostu!

Popelářem? Knihovnicí? Meteorologem, pošťačkou nebo snad strojvůdcem? Kniha pro malé čtenáře je plná veršovaných hádanek a různých povolání!

Životní hodnoty v terapii a jak s nimi pracovat

V této knize se odrážejí mé vlastní hodnoty i to, jak vystupuji ve své terapeutické praxi. V této knize mě spatříte. Je osobní. Psát knihu a dělat terapii takto osobním a transparentním způsobem je riskantní, ale upřímně řečeno, nevím, jak to efektivně dělat jinak. Jak v této knize uvidíte, hodnoty nejsou jen čímsi pro naše klienty. Věřím tomu, že abychom dobře pracovali s hodnotami, musíme my terapeuti žít na základě svých vlastních hodnot jak v terapeutické místnosti, tak i ve vlastním životě.

Chcete předejít partnerské krizi? Věnujte vztahu 10 minut denně.

Nečekejte na krize v partnerském vztahu! Začněte na svém vztahu pracovat právě teď! V knize najdete desítky jednoduchých tipů, které mohou pomoci vylepšit vaše soužití a přispějí k partnerské pohodě.

Léčba smyslem - základy a aplikace logoterapie Viktora E. Frankla

Kniha Viktora E. Frankla LÉČBA SMYSLEM je založena na sérii jeho přednášek z roku 1966 a jejím ústředním pojmem a tématem je Franklova logoterapie: psychoterapie zaměřená na hledání smyslu lidského života.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru