Knižní novinky

Suchá, Romana

Hravé básničky pro kluky a holčičky

Koncepce knížky vychází z tetralogie básniček, které již v Portále vyšly (Rozpustilé básničky, Dovádivé básničky, Šikovné básničky, Veršované rozcvičky). Hravé básničky pro kluky a holčičky rozvíjejí přirozenou komunikaci dětí předškolního věku. Básničky jsou propojené s gesty, která v každodenním životě běžně používáme. Gesta jsou jednoduchá, snadno srozumitelná a usnadňují vzájemné dorozumívání. Kromě toho rovněž urychlují rozvoj řeči a mají pozitivní vliv na rozvoj pohybových dovedností, myšlení i představivosti. Děti se díky nim učí poznávat svět a lépe si uvědomují souvislosti. Romana Suchá vystudovala psychologii v Olomouci, pracuje jako psycholožka, má zkušenosti z práce v mateřském centru. V Portále vyšla řada jejích knih, například Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky, Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičky, Šikovné básničky pro kluky a holčičky nebo Můj kamarád Rufus.

Aktuality

Otevírací doba v knihkupectvích Portál v předvánoční době

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Listopadovým Dnem D slavíme svobodu a demokracii

Ve dnech 16. až 18. listopadu bude na e-shopu obchod.portal.cz probíhat Den D!

Opět je tu Vzpoura davů - naštěstí jen jako kniha

Slavná kniha Vzpoura davů španělského filosofa José Ortegy y Gasseta z roku 1927 opět vychází, rozšiřuje naši řadu Klasici a ukazuje, že devadesát let od svého vzniku je stejně aktuální, jako byla v době svého vzniku - pokud ovšem není aktuální ještě naléhavěji.

Ella a kamarádi zaručuje smích, zábavu a krapet dobrodružství zdánlivě všedních dnů

V druhém díle série Ella a kamarádi se ocitáme v druhé třídě, pan učitel přebírá na krku neustále korálky, protože mu to doporučila lékařka, a Ella s kamarády úplně rozboří meziškolní soutěž a nového spolužáka považují za mimozemšťana. Nebo to je celé ještě trochu jinak?

Hravé básničky pro kluky a holčičky

Doplňte si úspěšnou řadu oblíbených Rozpustilých, Šikovných, Dovádivých básniček a Veršovaných rozcviček další novinkou Hravé básničky pro kluky a holčičky. Jednoduché básničky s vyznačenými slovy k propojení řeči s gesty rozvíjejí přirozenou komunikaci a vzájemné dorozumívání dětí. Gesta jsou jednoduchá a snadno srozumitelná i pro ty nejmenší.

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru