Knižní novinky

Šavlíková, Lucie

Černobílé prázdniny

Prázdniny v českých lesích jsou snad nejkrásnější na světě. Zejména v chaloupce s rozkvetlou zahradou, co by kamenem dohodil od rybníka s topoly na hrázi. Honzík by u tetičky Pravoslavy s prapodivným účesem, která sice píše s tolika chybami, že by z toho paní učitelku snad trefil šlak, ale zato vypráví báječné pohádky a snídá žužu, nejraději zůstal bydlet natrvalo. Už proto, že má potíže s vyslovováním r a ř, když je nervózní, a u tety panuje klid a pohoda. Když se Honzík jednoho dne proboří nohou do dutiny skryté pod pařezem, objeví tam podivuhodný svět obývaný zvířátky. V tomhle světě je na všechno dost času, popíjí se tu čaj z porcelánového servisu, vyprávějí se pohádky, a když je někdo statečný a neohrožený, klidně může mít všechny vady řeči, co jich jen je, nikdo se tím nezabývá. Kdykoli se objeví nějaké nebezpečí nebo narušitel, Honzík a jeho noví kamarádi dají hlavy dohromady a s přehledem situaci vyřeší. A na konci čeká skutečně nečekané překvapení… Lucie Šavlíková působí jako nakladatelská redaktorka. Vystudovala obor překladatelství a tlumočnictví na Filozofické fakultě UK a k literárním překladům se ve volném čase ráda vrací. Stála u zrodu několika důležitých projektů podporujících dětské čtenářství. Po létech práce s texty jiných autorů, zejména těch dětských, se rozhodla zkusit štěstí a napsat také něco vlastního. A tak vznikly Černobílé prázdniny, které jsou její literární prvotinou. Žije v Praze, má tři dospělé děti a jednu čokoládově hnědou fenku.

Aktuality

Sto nejhezčích logických a matematických hádanek

Hodně lidí věří, že matematika má co do činění pouze s počítáním. A možná ještě se vzorci. Avšak v matematice jde stejným dílem i o to, jak se vyhnout počítání, které je těžkopádné a komplikované. Matematika může být zábavná, dokonce velmi zábavná. Svůj mozek díky matematice můžeme zkoušet způsobem, který v každodenním životě zažijeme jen málokdy.

NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE

Nakladatelství Portál hledá novou kolegyni/nového kolegu do knihkupectví v Kobylisích

Poslední kniha Irvina D. Yaloma o tom, jak se stává sám sebou

Slavný psychoterapeut, psychiatr a spisovatel v jednom Irvin Yalom si počkal do svých 87 let, než napsal memoáry. V čase, kdy svoji životopisnou knihu má kdejaký třicátník, je čtení o životě emeritního profesora a romanopisce neskutečně plným, hlubokým a hlavně obohacujícím zážitkem.

Metodami i praxí rané péče v ČR provede naše nová kniha

Raná péče představuje významnou pomoc rodinám dětí s handicapem, které provádí prvními týdny, měsíci a roky života dítěte a pomáhá jim zprostředkovat nebo i sama zajišťuje komplexní služby jako psychosociální pomoc, rehabilitace, právní pomoc atd. Kniha od kolektivu autorů pod vedením Mgr. Terezie Hradílkové čtivě a srozumitelně praxi rané péče popisuje a přibližuje odborné i širší veřejnosti.

Černobílé prázdniny pod jezevčím pařezem

Když se malý Honzík vypraví na prázdniny k pratetě Pravoslavě (zvané Slávka, s černobílými vlasy pod vlastnoručně upleteným baretem a s fenomenálním čichem), těší se na pratetiny vyprávěnky, na okolní louky, les a hlavně na zvířátka, která Honzík prostě miluje. Místní hajný má možná nějaká ochočená na zahradě u své hájovny?

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru