Knižní novinky

Delfos, Martine F.

Pověz mi...

Zkušená dětská psycholožka popisuje možnosti, jak zjistit, co si děti opravdu myslí a co prožívají, aniž bychom jimi manipulovali. Jak se máme dětí ptát? Jak s nimi hovořit o jejich smutku, úzkostech, fantaziích či sexualitě? Techniky a postupy, které můžeme využít, se liší podle věku, a autorka je ve své knize podrobně popisuje. Publikace je určena pro terapeuty, sociální pracovníky, učitele, právníky, policisty, studenty těchto oborů, výzkumníky i rodiče, kteří chtějí dětem lépe porozumět. Publikace, která bývá v originále i překladech opakovaně dotiskována a aktualizována, je lehce srozumitelná a oživená příklady, přehledy základních myšlenek a cvičeními. Dr. Martine Delfos je holandská psycholožka a terapeutka, která již od roku 1975 pracuje s dětmi, mladistvými a mladými dospělými. Přednáší na několika univerzitách po celém světě a podílí se na vzdělávání psychologů, lékařů a sociálních pracovníků. Její knihy na téma vývojové psychologie byly přeloženy do několika jazyků.

Aktuality

Umění naslouchat představuje Ericha Fromma jako psychoanalytika a terapeuta

Slavný psycholog, sociolog a filozof Erich Fromm sice o psychoanalytické terapii, jíž se celý život věnoval, téměř nic nenapsal, ale editorská práce jeho žáka a asistenta Rainera Funka, který po Frommově smrti uspořádal jeho texty, vynesla na světlo i tuto knihu, tvořenou hlavně přepisem Frommových přednášek a rozhovorů.

Dvě pohádky v jedné knížce. Anebo vlastně ve dvou?

Co může být divného na knížce, v níž by byly dvě pohádky? Třeba to, že každá pohádka začíná z jedné strany knihy! A také to, že je to knížka s neuvěřitelně krásnými obrazy slovenského výtvarníka Vladimíra Krále. Ano, pokračování milovaných Kůzlátek je na světě!

Únorový Den D!

Při příležitosti Dne sesterství, svátku přátelství, který 22. února slaví skauti po celém světe, vyhlašujeme Den D. Ten bude probíhat od 22. až do soboty 24. února a vy v těchto dnech budete moci nakoupit na našem e-shopu a ve čtvrtek a pátek i v knihkupectvích vše kromě e-knih se slevou 20 %!

Pověz mi... aneb jak vést profesionální rozhovor s dětmi?

Pověz mi... je nová publikace pro všechny, kteří chtějí lépe porozumět dětem. Jak se dětí ptát? Jak s nimi hovořit o jejich světě? Jak zjistit, co si děti opravdu myslí a co prožívají, aniž bychom jimi manipulovali? Publikace je pro terapeuty, sociální pracovníky, učitele, právníky, policisty, studenty těchto oborů, výzkumníky i rodiče, kteří chtějí dětem lépe porozumět. Je lehce srozumitelná a oživená příklady, přehledy základních myšlenek a cvičeními. Autorka v knize podrobně popisuje techniky a postupy, které můžeme využít, samozřejmě s přihlédnutím k věku dítěte.

Každý rok ze stoleté historie republiky dětem představí naše nová kniha

Co zajímavého se stalo v roce třeba 1923? Anebo 1968? A kdo a kdy vymyslel třeba pexeso, vynalezl Sunar nebo kontaktní čočky? Toto a mnohem více se děti dozvědí, když se vydají s naší novou knihou Po stopách stoleté dámy - totiž naší republiky!

Ediční plán 2018-1 je tady!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru