Knižní novinky

Cain, Susan

Tichá síla

To, že autorčin zájem o téma introverze tak neuvěřitelně zarezonoval, asi vypovídá o trendu naší doby – objevovat sílu v tom, co je (zdánlivě) slabé, a hodnotu v tom, co bylo dříve příliš nenápadné. Miliony lidí tak přijali, že jsou introvertní či plaší, a zjistili, že právě díky těmto vlastnostem jsou dobří posluchači, kteří dovedou navazovat hluboké vztahy. Že jsou v kontaktu se svým vnitřním já. Že zvládnou všechno to, co je běžné pro extraverty, jen si poté musí zalézt někam na klidné místo a načerpat energii. Mnoho lidí Susan Cainové řeklo, že by si bývali rádi její knihu přečetli, když byli děti, dospívali nebo se sami stali rodiči introvertních dětí. A právě pro ně napsala Tichou sílu. Zde se zaměřuje na důležitá témata života dětí a dospívajících (škola, společenský kontakt, koníčky, domov), dává užitečné tipy (jak si uvědomit sílu své povahy, nebo naopak vystoupit z komfortní zóny), dělí se o svůj příběh i výpovědi mnoha introvertních dětí a dospívajících a knihu zakončuje doslovem pro rodiče a učitele. Kniha je určena pro introvertní a plaché děti a dospívající, jejich rodiny a ty, kdo s nimi profesně přicházejí do kontaktu. Susan Cain, která je sama introvertní, se stala vyhledávanou poté, co vydala svou nesmírně úspěšnou knihu Ticho. Její knihy byly přeloženy do 40 jazyků, její přednáška v rámci řady TED talks má 17 milionů zhlédnutí. Je spoluzakladatelkou společnosti Quiet Revolution a přednáší ve firmách, školách či jiných skupinách po celém světě.

Aktuality

Aby nás to spolu ve školce bavilo celý rok, pomůže i prožitkové učení

Autorka Miroslava Baxová, učitelka v MŠ, která se řadu let věnuje loutkovému divadlu, v knize předkládá různé náměty na aktivity s dětmi zpracované formou projektů založených na prožitcích dětí.

Umění milující laskavosti – otevřete mu svá srdce

Je poněkud trapné zabývat se celý život lidskými problémy a nakonec zjistit, že člověk nemůže nabídnout jako radu nic víc než toto: Snažte se být trochu laskavější. (Aldous Huxley) Tímto citátem začíná kniha známého amerického rabína, spisovatele a religionisty Ramiho M. Shapira, někdy zvaného jen Rabbi Rami. Dává ve zkratce návod na spokojenější duchovní život – vzít za své principy milující laskavosti v každodenním životě.

Tesař: Příběh pro úspěch(ané)

„Michael to ženě neřekl, ale raději by umřel, než aby odpočíval.“ A přesto by měl, protože před pár dny zkolaboval na ulici, zatímco mu hlavou neustále vířily myšlenky na jeho rodinnou firmu. Naštěstí byl poblíž člověk, který mu pomohl. Zavolal sanitku, ovázal mu krvácející hlavu. Michael se vydá mu poděkovat, ale setkání s tímhle zvláštním tesařem mu radikálně změní pohled na vlastní život.

Tichá síla – tajné přednosti introvertních dětí

Jste introvert nebo extravert? Máte introvertní dítě, které se ve škole potýká s mnoha náročnými a pro něj nepříjemnými situacemi? Přečtěte se knihu Susan Cain, která je sama introvert. Dělí se o svůj příběh i výpovědi mnoha introvertních dětí a dospívajících, zaměřuje se na školní prostředí, společenský kontakt, koníčky a domov. Dává užitečné tipy, jak si uvědomit sílu své povahy, a vám pomůže objevit sílu v tom, co je (zdánlivě) slabé, a hodnotu v tom, co bylo dříve příliš nenápadné.

Ediční plán na druhé pololetí je tu! Na co se můžete těšit?

Prázdniny se pomalu blíží k polovině, a to znamená, že se již můžete začít těšit na nové knihy z Portálu: vycházet začnou co nevidět. A na co se můžete těšit?

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru