Knižní novinky

Horáková, Eva

Moje maminka je nej

Nová knížka pohádek vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od pohádek složených pouze z jednoduchých jednoslabičných slov přes pohádky ze slov dvouslabičných až po pohádky se slovy trojslabičnými a případně čtyřslabičnými, které jsou již čtenářsky náročnější. Pohádky jsou přiměřeně krátké, aby si je děti bez problémů zvládly samy přečíst. Hlavním hrdiny příběhů jsou zvířátka, která si vyprávějí veselé příběhy o tom, co prožila či prožívají se svými maminkami. Eva Horáková je učitelka s dlouholetou praxí, matka dvou dětí, učí na 1. stupni ZŠ, v nakladatelství Portál jí vyšly knížky prvního čtení (pro genetickou metodu) Zvířátka, Svět hraček a her, Pohádkový svět, Pohádky pro všední den, V zoo není žádná nuda nebo Do pohádky se zvířátky.

Aktuality

Podle Guy Gilberta je rodina pokladem naší doby

Nová kniha známého francouzského kněze Guy Gilberta se zabývá stále aktuálním tématem rodiny. Kniha reflektuje aktuální situaci pohledu na rodinu, jak ji podnítil svými projevy a iniciativami papež František, nahlíží na ni realisticky a reflektuje problémy, kterým rodina čelí v moderním světě.

Naše prababičky byly vyrovnané, buďme jako ony!

Časy se mění a někdy můžeme na chvíli zapomenout, že za námi stojí tisíce generací, jež nám předaly své dědictví. Naše tělo a mysl jsou postaveny podle starobylého modelu, který funguje už velmi dlouho. A stejně dlouhou dobu se vyvíjely způsoby, jak s tímto tělem a myslí nakládat, aby byl život co nejpříjemnější.

Moje maminka je nej - to je už šestá kniha prvního čtení podle zásad genetické metody

Nová knížka Evy Horákové pro začínající čtenáře, která vychází ze zásad genetické metody výuky čtení, přináší tentokrát příběhy, jejichž hrdiny jsou zvířátka a – jak je patrno z názvu – jejich maminky.

99 her pro trénink mozku u seniorů anebo člověk si má hrát v každém věku

Hra je původní a velmi důležitou aktivitou člověka. Bohužel ale bývá hraní si spojováno spíše s dětstvím. Jenže hrát si prospívá člověku každého věku, seniory nevyjímaje. Kniha Rosemarie Portmann přináší 99 herních nápadů, určených především pro skupiny seniorů. Hry lze realizovat snadno a bez složitých příprav.

Stopař Ladislav Heryán dostopoval na první místo ankety Katolického týdeníku Dobrá kniha

V letošním ročníku ankety Dobrá kniha zaznamenal Portál zlatý úspěch: celkovým vítězem se stala kniha Ladislava Heryána Stopařem na této zemi. Na sdíleném čtvrtém místě se pak umístil rozhovor s Angelikou Pintířovou Padá mi to z nebe.

Ediční plán 2018-1 je tady!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru