Knižní novinky

Jung, C. G.

Vývoj osobnosti

Domněnku, že se Jung jako vědec věnoval pouze druhé polovině lidského života, vyvrací soubor jeho prací na téma osobnostního vývoje. Zde se autor zabývá dětskou psychologií, výchovou a individuací. Jako podstatnou pro proces dětského zrání vnímá psychologii rodičů a vychovatelů. Neuspokojivý vztah rodičů proto může u dítěte zapříčinit psychickou poruchu. Schopnost dospělého stát se sebou samým je jakousi obdobou dozrávání dítěte a jedno na druhé intenzivně působí – proto je třeba, aby rodiče i učitelé rozvíjeli vlastní osobnost. Jak Jung trefně podotýká: „Nic nemá na děti silnější psychický vliv než nežitý život rodičů.“

Carl Gustav Jung (1875–1961) byl švýcarský psychiatr, psychoterapeut, všestranně originální myslitel a zakladatel analytické psychologie. Zabýval se lidskou psychikou v širokých souvislostech mytologie, filozofie, religionistiky a umění. V Portále vyšla jeho Červená kniha (2010, čtenářská edice 2013), Vybrané spisy C. G. Junga (2014), Vzpomínky, sny, myšlenky C. G. Junga (2015), Rozhovory s C. G. Jungem (2015), Člověk a jeho symboly (2017), Aspekty mužství (2017) a Psychologické typy (2020).

Aktuality

Lednový Den D je zde!

Odměňte své děti za výkon ve škole. Anebo klidně sebe. Jen tak pro radost. Od soboty do úterý probíhá lednový Den D, to znamená slevu 20 % na vše!

Kouzelná ruka – hravá, tentokrát velkoformátová „tulletovka“

Po Knížce, Barvách, Souboji barev a La! vychází další zábavný titul oblíbeného francouzského umělce.

S knihami Jany Bílkové se bude vaše mentální kondice stále rozvíjet!

Rozvoj mentální kondice je již čtvrtá kniha z úspěšné řady krátkých mentálních cvičení pro každý den od oblíbené autorky Jany Bílkové.

40 předvídatelných způsobů chování vysoce konfliktní osobnosti (HCP) – ukázka z knihy Proč volíme psychopaty

Kandidát, který na někoho přímo ukazuje prstem, je velmi pravděpodobně HCP (vysoce konfliktní osobnost). Vzpomeňte si, že ho charakterizuje právě takové černobílé myšlení. Dalším spolehlivým signálem falešné triády krize je, když kandidát odmítá hlubší analýzu, debatu nebo prozkoumání faktů. HCP však spolehlivě prozradí třetí část triády: já a jenom já mohu problém vyřešit. Buď mu dáte svůj hlas, nebo se připravte na jistou záhubu.

Dětství, dospívání a výchova podle Junga

Výbor z textů C. G. Junga Vývoj osobnosti se zaměřuje na témata jako dětská psychologie, výchova či individuace v dětském věku a vyvrací tak zažitou domněnku, že se Jung věnoval pouze období druhé poloviny života.

Načerpejte energii z knih v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru