Knižní novinky

Vojtová, Hana

Trauma a disociace

Psychické trauma je zaplavující zkušenost, kterou nedokážeme zpracovat. Když traumatický stres přetíží naši nervovou soustavu, je přirozeným důsledkem disociace. Ta znamená rozdělení – ochrání nás před nesnesitelnou bolestí a plným uvědoměním toho, co se nám stalo. Umožní nám přežít, ale později se může stát sama o sobě utrpením.
Kniha vysvětluje disociaci jako pozadí posttraumatické symptomatiky. Popisuje, jak se zranění z dětství a ve vztazích projevují a co je pro traumatizované lidi zatěžující a co léčivé. Zabývá se také rolí společnosti v zacházení s realitou traumatizace.
Autorka ke čtenářům promlouvá srozumitelným jazykem a opírá se o současné vědecké poznatky z psychotraumatologie a neurobiologie. Komplexně provází tématem a smysluplným využitím teorie v praxi. Přináší soucitné vysvětlení zkušeností traumatizovaných lidí.
Mgr. Hana Vojtová je klinická psycholožka a psychoterapeutka, spoluzakladatelka a lektorka Slovenského institutu pro psychotraumatologii a EMDR. Kromě terapie má zkušenosti se supervizí, přednáší a vede výcviky v EMDR. Je spoluautorkou knihy Posttraumatická stresová porucha (2012).

Aktuality

Soutěž

V červnu soutěžíme o dětskou knihu Gábi, schovej se!

Gábi, schovej se! Historická beletrie pro děti z období druhé světové války.

Příběh židovské dívky ze Slovenska přibližuje dětským čtenářům osudy československých Židů během druhé světové války a krátce po jejím konci. Malá Gábi se musí jednoho dne ukrýt do komody, aby unikla vojákům z Hlinkovy gardy a vyhnula se tak transportu do koncentračního tábora.

Už to vím! Nové pracovní listy pro předškoláky pomohou s rozvojem logického a matematického myšlení.

Příprava na přechod z mateřské do základní školy je nesmírně důležitá a není radno ji podcenit. Rodiče by tedy měli pomoci svému dítěti tento zásadní životní mezník zvládnout co nejlépe. K tomuto účelu mohou sloužit mj. pracovní listy k potrénování gramotností.

Proč být perfektní nemusí být perfektní?

Pokud bojujete s pocitem, že nejste dost dobří. Pokud máte někdy pocit, že se vám život vyprázdnil a jediné, co má smysl, je práce. Pokud jste nabyli dojmu, že bez naprosté kontroly nad svým životem nic nezmůžete. Pak právě vy potřebujete tuto knihu, pomůže vám zvládat perfekcionismus.

7 kroků k lepšímu vztahu s dětmi a Výchově bez ponižování

Někdy se stane, že se vůči vlastním dětem chováme tak, jak jsme se k nim rozhodně chovat nechtěli. Víme, jak moc je to bolí, a přesto k tomu dochází. Je to prastarý program, který se spouští v nouzi, když si neumíme pomoct, připadáme si bezmocní nebo bezradní.

Načerpejte energii z knih v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru