Knižní novinky

kolektiv autorů

Dopisy Ježíškovi

Z každé prodané knihy jde 100 Kč na sbírku Pomozte dětem! Předvánoční knížka, která přináší hned několikerou radost. Přečtete si dopisy, které Ježíškovi napsaly známé osobnosti jako Eliška Balzerová, Ewa Farna, Robert Fulghum, Dagmar Havlová, Bolek Polívka a řada dalších. Jsou to dopisy plné humoru, moudrosti, bilancování, sarkasmu i laskavosti a stanou se krásným vánočním dárkem. Navíc přispějete jasnými 100 Kč nadaci Pomozte dětem. Dejte knižní dárek, který potěší a obohatí vás, vaše blízké i ty, kteří to skutečně potřebují. Do knihy přispěli: Marie Doležalová, Eliška Balzerová, Ludmila Molínová, Aňa Geislerová, Petr Vaněk, Ewa Farna, Arnošt Goldflam, Marika Šoposká, Petra Nesvačilová, Michaela Záleská, Martin Hofmann, Klára Trojanová, Dagmar Havlová, Petr Horáček, Kristína Tormová, Ivan Lupták, Petr Vydra, Karel Janák, Hana Gécová, Angelika Pintířová, Sandra Silná, Halina Pawlowská, Pavel Šimák, Lukáš Pavlásek, Bolek Polívka, Robert Fulghum.

Aktuality

Knížka Dopisy pro Ježíška je dvojitým dárkem. Nevěříte?

Herečka Marie Doležalová a blogerka Míša Záleská daly dohromady 26 dopisů pro Ježíška od známých českých osobností. A jedné světové. Knížka napěchovaná originálními vzkazy a vyznáními pro hlavní postavu Vánoc slouží hned jako dvojitý dárek. Kromě toho, že obdaruje vás nebo vaše blízké pořádnou porcí dojetí a humoru, její koupí přispíváte 100 Kč na fond Pomozte dětem.

Jak se bránit nesnesitelné rychlosti života?

Ve zrychlující kultuře musíme dělat více, lépe a déle, aniž bychom rozlišovali obsah a smysl toho, co děláme. Cílem se stal samotný rozvoj. Dostáváme se do začarovaného kruhu, kdy se více zaměřujeme na své nitro, abychom zvládli nástrahy nejistého okolního světa, jenž se tím pádem pro nás stává ještě nejistějším, protože vzhledem k osamělé orientaci na sebe zůstane každý z nás na svůj život sám. Jak z toho ven?

Autor Včelích medvídků napsal Malé pohádky pro malé děti

Proč tučňáci kroutí hlavami? Co dovede králíček nejlépe? A co říkal děda slon?

Komunikace v pomáhajících profesích – příručka pro vedení rozhovoru příjemného pro obě strany

Nezkazte rozhovor dříve, než začne, tak by mohlo znít shrnutí jedné části nové knihy pro všechny, kdo komunikují s klienty v pomáhajících profesích. Ale když se rozhlédnete kolem sebe, vést rozhovor tak, aby byl příjemný pro oba účastníky, je něco, co neuškodí ani lidem mimo obor.

Zatočte s nespavostí s pomocí mindfulness

Asi třetina dospělých má potíže usnout nebo spát bez probouzení, a asi deset až patnáct procent dospělých trpí chronickou nespavostí. Naštěstí existuje přístup, který může zlepšit kvalitu vašeho spánku a také kvalitu bděni, a to bez léků. Ten přístup se jmenuje meditace všímavosti neboli mindfulness.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru