Knižní novinky

Schopenhauer, Arthur

Umění dostat v každé debatě za pravdu

O tom, jak správně vést diskusi, pokud chcete stát na jejím konci jako vítěz, napsal snad nejlepší knihu filozof Arthur Schopenhauer. Kniha, jež je známá také pod názvem Eristická dialektika, obsahuje bohatý a strukturovaný přehled příkladů, jakým způsobem lze diskusi vést – a to jak logicky správně, tak pomocí zavádějících argumentů.
Arthur Schopenhauer (1788–1860) byl německý filozof, jeden ze zakladatelů filozofie života. Nejvíce ho proslavila kniha Svět jako vůle a představa.

Aktuality

ROZHOVOR: Wieland Freund se rozhodl stát papouškem Michaela Endeho

Příští týden vychází novinka určená dětem – Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt, která má velmi zajímavé okolnosti vzniku. Po smrti jednoho z nejslavnějších německých spisovatelů (nejen) knih pro děti Michaela Endeho (jeho Nekonečný příběh znají velmi dobře i čeští čtenáři či diváci) byl v jeho pozůstalosti objeven fragment rozepsané knížky – první tři kapitoly. Wieland Freund, literární vědec a rovněž autor dětských knih, se ujal nesnadného úkolu příběh dokončit. O tom, jak se mu to dařilo, mluví v následujícím rozhovoru.

Sourozenecká dynamika a její význam v psychoterapii

Zatímco vztahy s rodiči se v terapii řeší téměř pokaždé, jinému vztahu - neméně důležitému - byla donedávna v psychoterapii věnována poměrně malá pozornost. Přitom vztah se sourozencem bývá v životě ten nejdelší a je často zdrojem velkého množství vztahových zkušeností. Literatury věnující se této problematice je ale poskrovnu.

Příběh vážky je vyprávění o překonání démona alkoholu i návratu ke kořenům

Až se začtete do knihy Příběh vážky, možná vás napadne, čím je podobné vyprávění Monique Gray Smith o původních obyvatelích Kanady naší historii.

Jakou otázku máte nejradši?

Schopnost klást správné otázky je při koučování, tréninku nebo facilitaci skupin jednou z nejdůležitějších schopností. Amelie Funcke a Axel Rachow, dva odborníci na komunikaci, v této knize shromáždili nejúčinnější klasické i netradiční otázky pro nejtypičtější situace, k nimž může na takových událostech dojít. Kniha je určená koučům, lektorům, všem, kdo vedou semináře a vůbec všem, kteří musí vést a řídit nějakou skupinu.

Sami na této zemi? – ptá se tentokrát Ladislav Heryán

Nejnovější kniha krátkých zamyšlení známého salesiánského kněze Ladislava Heryána nad křesťanskou spiritualitou je tentokrát o Boží přítomnosti. Či naopak, o Jeho nepřítomnosti.

Povzneste se s novými tituly 2019-2!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru