Knižní novinky

Horáček, Petr

Motýlek motýl

Lucinčina zahrada je plná barevných tvorů, kteří bzučí, ševelí a poletují. Ale kde se schovává ten, kterého má ze všech nejraději? Nádherný, pestrobarevný motýl?
Krásná kniha, ze které na konci vyletí opravdický motýl. Tedy, skoro. Ale úžas malých (i velkých) čtenářů je i tak zajištěn.
Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk Petr, Husa Líza, O myšce, která se nebála, Jak myška snědla měsíc, Nový domek pro myšku, Slon, leporela Do pelíšku, Kdopak tu spí aj.

Aktuality

Mikulášský týden slev 2023 je tady!

Od 2. do 10. prosince probíhá portálovský Mikulášský týden. To znamená slevu 20 % na e-shopu i v knihkupectvích a také mikulášský výprodej! Věříme, že jste celý rok byli hodní, takže si k nám můžete přijít pro nadílku!

Otevírací doba knihkupectví o Vánocích 2023

Před Vánoci mají obě naše pražská knihkupectví rozšířenou otevírací dobu.

Soutěž

V prosinci soutěžíme o dětskou knihu Vánoční Jedlička.

Snáře vám nepomohou, ale kniha Sny jako řeč duše vám odhalí skrytý svět symbolů

Ať už se zajímáte o interpretaci snů v rámci své profese psychoterapeuta nebo vás lákají významy vašich vlastních snů, tohle je základní kniha. Na jednom místě najdete základní teoretická východiska Freuda i Junga a samozřejmě i dalších odborníků, ale hlavní část knihy vás provede stavbou snu, jeho možnými funkcemi a přiblíží snovou symboliku.

Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu

Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.

Všechny barvy života v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru