Knižní novinky

Beníčková, Tereza; Peruth, Karolína

Psycholožky v županu

Kniha dvou mladých psycholožek a autorek stejnojmenného podcastu přibližuje širší veřejnosti psychologii a péči o duševní zdraví skrze aktuální problémy a praktická doporučení. Přináší čtenářům jednotlivá odborná témata autenticky a uvolněně, přičemž se vždy opírá o evidence-based výzkumy a doporučení. Pomáhá udělat si jasno v otázkách, které se týkají náš všech, kdo žijeme ve 21. století a ve světě sociálních sítí, nových médií, změn a krizí. Díky zkušenostem z psychologické a psychoterapeutické praxe přibližuje témata skrze často se opakující příběhy či vzorce a poskytuje v každé kapitole i návody, tipy a praktická východiska. Kniha dává čtenářům naději na zlepšení jejich duševního života, je optimisticky laděná a dokonce i zábavná.
Mgr. Tereza Jirotka Beníčková je psycholožka a absolventka psychoterapeutického výcviku. Psychologii vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ještě při studiu nastoupila do pětiletého výcviku v kognitivně-behaviorální terapii. Ve své soukromé praxi Hubnu hlavou se věnuje především psychologickému poradenství při hubnutí a psychoterapii obezity. Je lektorkou kurzů zdravého hubnutí od společnosti STOB, vede semináře o duševním zdraví a tématech spojených s psychologickým pohledem na hubnutí a udržení váhy.
Mgr. Karolína Peruth je psycholožka, krizová interventka a psychoterapeutka. Jednooborovou psychologii absolvovala na Univerzitě Karlově a psychoterapeutické vzdělání v kognitivně-behaviorálním směru získala absolvováním pětiletého psychoterapeutického výcviku. Pracovní zkušenosti získala z různých oblastí práce s dospělými i s dětmi od práce na krizové lince, krizovou pomoc a terapii tváří v tvář po práci psychologa v nemocnici. Aktuálně působí v soukromé praxi (www.jeoknebytok.cz), v níž se specializuje na poskytování psychologického poradenství, psychoterapie a určitý čas věnuje lektorování.

Aktuality

Jak vychovat dobrého člověka díky všímavému rodičovství

Chcete místo vystresovaného rodiče být laskavým a sebevědomým rodičem, který je ukotvený, klidný a zdatný? Nástroje, které autorka v knize shromáždila a pomohly stovkám rodičů vybudovat si s dětmi laskavý vztah založený na spolupráci, pomohou i vám.

Aktivity pro rozvoj jemné motoriky

Kniha italských odbornic na psychomotoriku se zaměřuje na rozvoj dovedností jemné motoriky u dětí od dvou do šesti let.

Jak porozumět různým typům osobností ve firemním prostředí: Typologie osobností pro manažery

V dnešním pracovním prostředí je klíčové, aby manažeři efektivně porozuměli a řídili různorodé osobnosti, což je základem úspěšného týmového vedení. Jedním z důležitých nástrojů pro dosažení tohoto cíle je Myers-Briggs Type Indicator (MBTI), který pomáhá identifikovat osobnostní typy a přizpůsobit vedení a motivaci týmu podle individuálních preferencí.

Setkání s C. G. Jungem ve vzpomínkách současníků

Editoři knihy Setkání s C. G. Jungem se snažili, aby výběr textů co nejautentičtěji odrážel osobnost C. G. Junga a brali ohled i na to, aby výpovědi nebyly pouze projevem zbožné úcty k uznávané autoritě.

Focusing – technika, která pomáhá rozumět tělu a duši a dát prožitkům vlastní význam

Po 46 letech stále živá kniha, proto se v edici Klasici objevuje Focusing (2. vydání v češtině). Jak píše v doslovu psycholog, supervizor a kouč Karel Hájek, její autor Eugene Gendlin přinesl do psychoterapie revoluční změnu: „Bere léčbu z rukou odborníka a předává ji každému, kdo má zájem o zlepšení kvality svého života. Mění vědecké poznatky v praktický postup, který si může osvojit kdokoli bez nutnosti psychologického vzdělání.“

Lavina knih již brzy ve Vaší knihovně

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru