Knižní novinky

Kasza, Keiko

Máma pro Papíka

Malý papoušek Papík nemá maminku, a tak se ji vydává hledat. Na své cestě potkává paní Žirafovou, paní Tučňákovou a paní Mrožovou. Žádná z nich se mu ale nepodobá dost na to, aby mohla být jeho maminkou. Jenže potom Papík natrefí na paní Medvědovou a ta se na problém podívá úplně jinak.
Kniha, která byla původně napsána pro všechny 2 až 5leté adoptované či osvojené děti, odpovídá na zásadní otázku, kterou si může položit každé – vlastní i nevlastní – dítě: „Podle čeho poznám opravdovou maminku?“
Keiko Kasza se narodila v Japonsku v obyčejné rodině. Jak říká, jediná neobvyklá věc, kterou udělala, bylo, že odešla na vysokou školu do Spojených států. Zde založila rodinu, vystudovala grafický design a napsala několik oceňovaných dětských knížek.

Aktuality

Malý Papík hledá maminku

Papík byl malý papoušek, který žil úplně sám. Přál si mít maminku, ale nevěděl ani, jak by mohla vypadat. Takto začíná příběh malého Papíka, který se vypraví svoji maminku najít. Hledá nějakou sobě podobnou, žlutou, s křídly a pruhovanýma nohama. Až setkání s paní Medvědovou mu přinese odpovědi na jeho otázky, včetně té nejdůležitější – jak se vlastně taková maminka pozná?

Den dyslexie se letos koná již po desáté, i letos za podpory Portálu

Již desátý ročník Dne dyslexie, jehož tradici založila v výtvarnice Alena Kupčíková v roce 2010, proběhne 8. a 9. září 2019 v prostorách vodárenské věže v Praze na Letné. Jeho motem je „(Ne)dokonalí - mylujeme svoji dyslexii“ a i letos se můžeme těšit na množství přednášek a workshopů s umělci obdarovanými darem dyslexie.

Kulihrášek a Budulínek v jedné knížce!

Další oboustranná knížka výpravně ilustrovaných pohádek pro nejmenší je tu! Tentokrát se v ní „skoro potkají“ Kulihrášek a Budulínek. A co myslíte? Poslechne konečně Budulínek babičku a dědečka a chytré lišce opravdu neotevře?

Uměřenost - cesta ke spokojenosti v nespokojené době?

Rychleji, více, silněji! Produktivita v práci i mimo ni. Užívat si, co to jde... Takováto a mnohá další podobná hesla symbolizují dnešní dobu. Ale zároveň roste ve velké části společnosti pocit, že to vlastně tak úplně není ono - stále zrychlovat nejde, k čemu je produktivita, když vám nepřinese štěstí a čím víc si toho koupíte, tím více máte doma věcí, které vás jenom nudí? Možná je na čase začít přemýšlet o úplně jiném životním konceptu - o umění uměřenosti

Když všechno, co jste kdy chtěli, pořád nestačí

„Tato kniha není o tom, jak být šťastný nebo jak být populární. Je o tom, jak být úspěšný, ale ne v tom smyslu, jak jej používá většina lidí. Protože jde o to, jak být lidský, jak žít s pocitem, že jste víc než noční motýl, který žije jen pro jeden moment a pak mizí.“ - říká autor knihy Harold S. Kushner.

Povzneste se s novými tituly 2019-2!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru