Knižní novinky

Dlabal, Martin

Relaxační hypnóza

Kniha je určena všem pomáhajícím profesionálům, kteří se chtějí dozvědět více o hypnóze, zejména v její relaxační podobě. Čtenář se seznámí s teorií hypnózy a s tím, co hypnotizovaný jedinec během hypnotického stavu prožívá. Dozví se, jakým způsobem vytvářet účinné sugesce. Získá praktický návod, jak spolupracující osobu uvést do relaxační hypnózy a následně ji tímto stavem provázet. Navíc si bude moci vyzkoušet pohroužení do autohypnózy, což mu umožní zažít hypnotickou zkušenost, jako je ideomotorický pohyb, intenzivní vizuální představa či stav, ve kterém bude prožívat a zpracovávat informace novým způsobem.
PhDr. Martin Dlabal Ph.D. je klinický psycholog, psychoterapeut a vysokoškolský pedagog. Kromě toho se věnuje lektorské činnosti v oblasti komunikačních strategií, relaxačních metod a hypnózy. V Portále vyšla jeho kniha Komunikace v pomáhajících profesích (2021).

Aktuality

Den dětí? To je jasný Den D!

Vyhlásit Den D na Mezinárodní Den Dětí, to si nemůžeme nechat ujít! Takže od 1. do 4. června nakoupíte na našem e-shopu se slevou 20 %!

Gábi, schovej se! Historická beletrie pro děti z období druhé světové války.

Příběh židovské dívky ze Slovenska přibližuje dětským čtenářům osudy československých Židů během druhé světové války a krátce po jejím konci. Malá Gábi se musí jednoho dne ukrýt do komody, aby unikla vojákům z Hlinkovy gardy a vyhnula se tak transportu do koncentračního tábora.

Už to vím! Nové pracovní listy pro předškoláky pomohou s rozvojem logického a matematického myšlení.

Příprava na přechod z mateřské do základní školy je nesmírně důležitá a není radno ji podcenit. Rodiče by tedy měli pomoci svému dítěti tento zásadní životní mezník zvládnout co nejlépe. K tomuto účelu mohou sloužit mj. pracovní listy k potrénování gramotností.

Proč být perfektní nemusí být perfektní?

Pokud bojujete s pocitem, že nejste dost dobří. Pokud máte někdy pocit, že se vám život vyprázdnil a jediné, co má smysl, je práce. Pokud jste nabyli dojmu, že bez naprosté kontroly nad svým životem nic nezmůžete. Pak právě vy potřebujete tuto knihu, pomůže vám zvládat perfekcionismus.

7 kroků k lepšímu vztahu s dětmi a Výchově bez ponižování

Někdy se stane, že se vůči vlastním dětem chováme tak, jak jsme se k nim rozhodně chovat nechtěli. Víme, jak moc je to bolí, a přesto k tomu dochází. Je to prastarý program, který se spouští v nouzi, když si neumíme pomoct, připadáme si bezmocní nebo bezradní.

Načerpejte energii z knih v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru