Knižní novinky

Ammann, Ruth; Kast, Verena; Riedel, Ingrid

Kniha obrazů

Kniha představuje unikátní výbor obrazů z archivu Institutu C. G. Junga v Curychu, který obsahuje více než 4 500 originálních maleb a kreseb vytvořených pacienty buď samotného C. G. Junga, nebo jeho spolupracovníků (J. Jacobiové) v letech 1917 až asi 1955. Výpravná kniha přibližuje téměř 200 reprodukcí, které tematicky rozděluje (hrozba, mandaly, tělesnost a sexualita, zmatek a zničení apod.) a dává je do kontextu Jungova psychologického myšlení a jeho terapeutické praxe. Ta v pacientech podporovala metodou aktivní imaginace léčebnou a transformační sílu tvořivosti, díky které vznikala terapeuticky i esteticky pozoruhodná díla. Průlomová publikace odkrývá nejen dosud málo známé aspekty Jungovy terapeutické práce, ale představuje také mimořádnou výtvarnou paralelu k jeho Červené knize. Doprovodné texty jsou dílem předních znalců díla C. G. Junga – i u nás známých Vereny Kastové, Ingrid Riedelové aj.

Aktuality

Otevírací doba v knihkupectvích Portál v předvánoční době

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Hravé básničky pro kluky a holčičky

Doplňte si úspěšnou řadu oblíbených Rozpustilých, Šikovných, Dovádivých básniček a Veršovaných rozcviček další novinkou Hravé básničky pro kluky a holčičky. Jednoduché básničky s vyznačenými slovy k propojení řeči s gesty rozvíjejí přirozenou komunikaci a vzájemné dorozumívání dětí. Gesta jsou jednoduchá a snadno srozumitelná i pro ty nejmenší.

ROZHOVOR: Co to je být chlap? Robert Garfield, autor knihy Mužský kód

Americký psychoterapeut a psychiatr Robert Garfield o tom, co to je být v dnešní době chlap, proč se muži bojí feminismu a proč by každý muž měl mít aspoň jednoho dobrého kamaráda.

Soutěž

V listopadu soutěžíme o pohádkovou knihu Černobílé prázdniny

Tajemství absorbující mysli podle Montessori

Řadu Klasici rozšiřuje další stěžejní dílo věhlasné italské pedagožky Marie Montessori - Absorbující mysl. Po Objevování dítěte (Portál, 2017) přichází na řadu neméně důležitá kniha, tentokráte věnovaná výchově a vzdělávání těch nejmenších dětí, od narození do šesti let. Obrovského pokroku, nevídaného u žádného jiného biologického druhu, děti dosahují pomocí absorbující mysli – největší tvořivé síly pomocí které dítě do sebe nasává vše, co vidí, prožívá a vnímá.

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru