Knižní novinky

Thompson, Tracy

Mateřství se mi stalo pastí

Pojmem „mateřská deprese“, který autorka sama definovala, dosud nebyl dostatečně popsán a odborně zkoumán a rozumí se jím dlouhodobý depresivní stav, jímž průběžně trpí matky malých dětí s predispozicí k depresi (na rozdíl od poporodní deprese). Na základě vlastní zkušenosti a výpovědí dalších matek, které se musely s tímto problémem dlouhodobě potýkat, Tracy Thompsonová tento stav popisuje a definuje, vymezuje se proti tabu, s nímž bývá stále ještě koncept „nemilující matky“ spojován, a nabízí řadu rad, jak si tuto situaci pokud možno usnadnit a hlavně jak ji nepředat dalším generacím.
Tracy Thompsonová je americká novinářka. Další její knihou je Beast, beletristicky laděný příběh o tom, jak se s depresí vyrovnávala ona sama.

Aktuality

Rozdělené self

V české překladu vychází asi nejvýznamnější dílo jednoho z největších psychiatrů, Ronalda Davida Lainga.

Anatomie lidské destruktivity - Frommovo nejoriginálnější a nejkomplexnější dílo

Řadu KLASICI doplňuje další Frommova publikace tentokrát v neobvykle větším formátu. Kniha z roku 1973, která ani v dnešním světě neztratila svou aktuálnost, bývá oceňována především pro to, jak bravurně vyvrací některé konkurenční přístupy k chápání agrese a destruktivity. Můžeme ovlivnit její podstatu a následky?

Soutěž

V prosinci soutěžíme o novinku Ladislava Heryána nazvanou Sami na této zemi?

Heuréka! Matematické hádanky s překvapivým řešením.

Další z velmi oblíbených knížek sebraných logických a matematických hádanek. Potrapte svůj mozek přemýšlením a luštěním, nepotřebujete k tomu nic víc než základní znalosti matematiky a trochu toho fištrónu, tyto hádanky totiž k úspěšnému vyluštění vyžadují netradiční přístup k problému.

Prosincový (tý)Den D

Je tady mimořádný prosincový Den D! Tedy, spíše celý prodloužený Týden D: od soboty 30. listopadu až do neděle 8. prosince budete moci na našem e-shopu a v jejich otvírací době i v knihkupectvích nakoupit se slevou 20 %! V našem areálu v Kobylisích bude navíc od pondělí 2. do pátku 6. prosince probíhat tradiční Mikulášský výprodej starších titulů se slevami až 70 %!

Povzneste se s novými tituly 2019-2!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru