Knižní novinky

Rollnick, Stephen; Kaplan, Sebastian G.; Rutschman, Richard

Motivační rozhovory ve škole

Praktický průvodce osvědčenou metodou motivačních rozhovorů. Kniha ukazuje, jak využívat každodenní interakci s žáky a studenty jako příležitost ke změně. Autoři popisují dovednosti a strategie v podobě krátkých konverzací o problémech s chováním, učením či ve vztazích se spolužáky včetně šikany a problémových žáků a studentů. Konkrétní příklady rozhovorů z praxe názorně ukazují, co v komunikaci s žáky (i jejich rodiči) říkat, a co ne, s cílem podpořit přímé řešení problémů a osobní rozvoj. Kniha obsahuje cvičení a otázky k zamyšlení. Stephen Rollnick, Ph.D., je jihoafrický klinický psycholog s dlouholetou praxí při rozvíjení motivačních rozhovorů, jeden z jejich spolutvůrců (s W. Millerem). Studoval a dlouhodobě působí ve Velké Británii, nyní jako čestný profesor na University of Cardiff. (www.stephenrollnick.com) Sebastian G. Kaplan, Ph.D. je britský klinický psycholog. Působil jako speciální pedagog, v současné době se zaměřuje na práci s dospívajícími a jejich rodinami. Richard Rutschman, Ed.D., je americký programový manažer a lektor kurzů motivačních rozhovorů ve zdravotnictví, probačních službách, ve firemním prostředí.

Aktuality

RECENZE: Zakousněte se do knihy aneb Jak dětem nabídnout kvalitně ochutnávku knih

Jakožto vystudovaná učitelka českého jazyka, t. č. dětská knihovnice, neustále hledám nějakou inspiraci, jak dětem zprostředkovat to, co sama miluji – lásku k literatuře. Existují nápady dobré, průměrné, ale pak jsou i nápady neotřelé a výjimečné jak svým obsahem, tak provedením. Jedním z takových originálních prostředků může být soubor pracovních listů v brožované knížce Zakousněte se do knihy, kterou vytvořilo již osvědčené tvůrčí duo spisovatelka Klára Smolíková a ilustrátorka Bára Buchalová.

Pomozte dětem rozvíjet schopnost empatie s naší novou knihou

Máloco potřebuje dnešní doba, v níže se na nás přinejmenším z médií valí spousta násilí , nepochopení, a to i schválně podněcovaného, tak moc, jako empatii. Každé dítě se se schopností empatie rodí – ale ne každé ji dokáže rozvinout. Aby toho dosáhlo, musí všichni, kdo se na výchově podílejí, dětem s tímto úkolem pomoci - s tím zase pomůže naše kniha Trénink empatie u dětí.

O narcismu srozumitelně, prakticky a vědecky

Grandiózní pojetí vlastní důležitosti, fantazie o bezmezném úspěchu, posedlost vlastní jedinečností, potřeba obdivu nebo vykořisťování blízkých: to jsou jen některé z projevů narcistické poruchy. Dnešní doba, která klade velký důraz na výkon, soutěživost a sebeprosazování, je navíc k rozvoji narcismu velmi příznivá. Tato kniha se snaží působit opačným směrem: odhalit pouta, která narcisty svazují, naučit rozpoznat projevy narcismu a vyrovnat se s nimi.

NABÍDKA VOLNÉHO MÍSTA: Hledáme pracovníka na pozici skladník-řidič

Nabízíme práci na HPP, příjemné pracovní prostředí v zavedené firmě a spolupracující tým. Práce je vhodná zejména pro muže a pro osoby bez zdravotních problémů (zvedání těžších balíků). Více informací najdete v článku.

Nenávidím tě, neopouštěj mě - zvládání hraniční poruchy osobnosti

Hraniční porucha je relativně rozšířenou poruchou osobnosti, přesto ale o ní existuje jen velmi málo literatury, ať už pro terapeuty, kteří s lidmi, již jí trpí, pracují, anebo pro pacienty samotné. Kniha od amerického psychiatra a psychoterapeuta Jerolda H. Kreisman a publicisty Hala Strause chce tuto mezeru alespoň zčásti zaplnit.

Ediční plán 2018-1 je tady!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru