Knižní novinky

Jamison, Kay Redfield

Neklidná mysl

Autorka, uznávaná autorita v oblasti psychiatrie a léčby bipolární poruchy, s velkou upřímností, vhledem a moudrostí líčí vlastní zápas s touto nemocí. Odkrývá děsivou stránku i krutou přitažlivost odmítnutí medikace, pro něž se během své nemoci několikrát rozhodla. Popisuje závratné výšky i tíživé deprese, které léčila u mnoha svých pacientů, a které prožila na vlastní kůži, včetně záchvatovitého utrácení, epizod násilí a pokusů o sebevraždu. Téma přijetí diagnózy, potřeby léčby a medikace, které tak často lidem postiženým duševní nemocí typu bipolární poruchy činí potíže, je stěžejním tématem knihy. Autorka, navzdory svému vzdělání a profesi, pouze postupně dochází k rozhodnutí rozloučit se se svým onemocněním s pomocí medikace a psychoterapie. Díky své autentičnosti i odbornému vhledu se kniha stala v původním vydání bestsellerem. Kay Redfield Jamison je uznávaná psychiatrička, odbornice na bipolární poruchu, autorka odborných publikací.

Aktuality

Metodami i praxí rané péče v ČR provede naše nová kniha

Raná péče představuje významnou pomoc rodinám dětí s handicapem, které provádí prvními týdny, měsíci a roky života dítěte a pomáhá jim zprostředkovat nebo i sama zajišťuje komplexní služby jako psychosociální pomoc, rehabilitace, právní pomoc atd. Kniha od kolektivu autorů pod vedením Mgr. Terezie Hradílkové čtivě a srozumitelně praxi rané péče popisuje a přibližuje odborné i širší veřejnosti.

Černobílé prázdniny pod jezevčím pařezem

Když se malý Honzík vypraví na prázdniny k pratetě Pravoslavě (zvané Slávka, s černobílými vlasy pod vlastnoručně upleteným baretem a s fenomenálním čichem), těší se na pratetiny vyprávěnky, na okolní louky, les a hlavně na zvířátka, která Honzík prostě miluje. Místní hajný má možná nějaká ochočená na zahradě u své hájovny?

Přechodové rituály od van Gannepa znovu na trhu

Arnold van Gennep napsal své dílo Les rites de passage v roce 1909, ale příliš popularity mu nevyneslo. Platil spíše za vyděděnce francouzské sociologie a stálé, placené místo na tamější akademii se mu nikdy nepodařilo získat. Po druhé světové válce se ale karta obrátila.

Jak jsme vařili a jedli – knížka vhodná k trénování paměti u seniorů

Kuchyně je pro mnohé místo, kde se setkáváme se svými nejbližšími. Nejen senioři rádi vzpomínají na to, jak se dříve vařilo, jaké suroviny se používaly, jaké postupy přípravy pokrmů se nejvíce osvědčily. Zapojení dlouhodobé paměti při těchto vzpomínkách je pro seniory velmi přirozené a díky propojení s procvičováním paměti i motivující.

Příběh života s bipolární poruchou vypráví kniha Neklidná mysl

Kay Redfield Jamison je uznávaná americká klinická psycholožka a odbornice na bipolární poruchu - kterou ale sama trpí. A právě vlastní zápas s maniodepresí, jak se bipolární poruše dříve říkalo, s velkou upřímností, barvitostí a humorem líčí v knize Neklidná mysl.

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru