Knižní novinky

Eichlerová, Ilona; Havlíčková, Jana

Logopedické hádanky 2

Logopedické hádanky ve formě veršů, v nichž musejí děti samy přijít na správný rým, se staly v rodinách, ve školkách, školách i na logopedických pracovištích velmi oblíbenými, a proto autorky vytvořily jejich pokračování. Kniha Logopedické hádanky 2 opět hravou formou pomáhá v upevňování výslovnosti českých hlásek (procvičují se zde všechny nejčastěji trénované souhlásky) a zároveň rozvíjí u dětí smysl pro rým, rytmus a jazykový cit. Odpovědi v podobě rýmu mohou děti zkusit nejprve uhádnout a poté zkontrolovat, zda je ke správnému obrázku dovede i cestička bludištěm. Tento úkol, při němž si procvičí vizuomotorickou koordinaci, dodává knize nový rozměr.
Obě autorky jsou klinické logopedky s dlouholetou praxí. V Portále vyšly jejich velmi oblíbené knihy Já mám v krabici cukr a krupici, Velké logopedické pexeso 1–3, Logopedické pohádky, Kouká Mína do komína, Logopedické hry pro větší děti nebo Najdu Edu na posedu.

Aktuality

Prosincová otvírací doba našich knihkupectví

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Mikulášský týden je tady!

Tradiční slevová akce Mikulášský týden se proměnila: letos se odehrává na e-shopu a v knihkupectvích, kde můžete nakoupit vše kromě e-knih se slevou 20 %! Akce trvá od 29. listopadu do pondělí 6. prosince.

Mýty o sebevraždě. Jak o ní přemýšlet a mluvit.

Sebevražda je bezpochyby tabuizovaným tématem. Žádný jiný způsob úmrtí nevyvolává tolik pocitů studu, lítosti a nepochopení. Kolem sebevražd proto dodnes panuje mnoho mýtů. Autor, uznávaný odborník na sebevraždy, se snaží na tyto mýty podívat z pohledu vědy.

Rozmluvte děti s logopedickými hádankami

Zamotané veršovánky hravou formou procvičují výslovnost. V hádankách zaměřených na jednotlivé hlásky děti hádají rýmující se slovo, hledají ho v obrázku nebo k němu putují bludištěm.

Duše objevitelů pólu – 16 lekcí filozofie polárníků

Co mají společného výpravy na oba zemské póly, za extrémních podmínek a na hranici lidských možností s obyčejným lidským životem, například životem otce tří dcer a knižního nakladatele? To se vám pokusí vysvětlit autor, který v sobě spojuje všechno výše jmenované.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru