Knižní novinky

Kmentová, Milena

Slovo, slůvko, slovíčko, honem poběž, písničko!

Kniha přináší metodický materiál pro logopedickou prevenci i profylaxi a elementární hudební výchovu v předškolních zařízeních. V oblasti rozvoje komunikačních schopností je zaměřena na rozvoj slovní zásoby. Obsahuje 14 jednoduše, ale velmi účelně, zhudebněných jazykových her. Publikace obsahuje návrhy motivace k činnostem, děti společně s učitelkou učí správně mluvit robota Oskara, a rozsáhlou obrazovou přílohu. Kniha je určena pro práci s předškolními dětmi, včetně dětí s narušenou komunikační schopností a odlišným mateřským jazykem. Mgr. Milena Kmentová, Ph.D., absolvovala r. 2000 speciální pedagogiku – učitelství na speciálních školách s prohloubenou HV. Od roku 2004 pracuje v CMŠ Laura v Praze. Dále působí na katedře hudební výchovy PedF UK. Vede akreditované semináře v NIDV a lektoruje pravidelně pro Českou obec sokolskou.

Aktuality

99 her pro trénink mozku u seniorů anebo člověk si má hrát v každém věku

Hra je původní a velmi důležitou aktivitou člověka. Bohužel ale bývá hraní si spojováné spíše s dětstvím. Jenže hrát si prospívá člověku každého věku, seniory nevyjímaje. Kniha Rosemarie Portmann přináší 99 herních nápadů, určených především pro skupiny seniorů. Hry lze realizovat snadno a bez složitých příprav.

Stopař Ladislav Heryán dostopoval na první místo ankety Katolického týdeníku Dobrá kniha

V letošním ročníku ankety Dobrá kniha zaznamenal Portál zlatý úspěch: celkovým vítězem se stala kniha Ladislava Heryána Stopařem na této zemi. Na sdíleném čtvrtém místě se pak umístil rozhovor s Angelikou Pintířovou Padá mi to z nebe.

ROZHOVOR: Bůh jedná, když jsme velkorysí

Letošní literární anketu Katolického týdeníku Dobrá kniha vyhrál stopař. Tedy Stopařem na této zemi, jejímž autorem je P. Ladislav Heryán. Jan Paulas, redaktor KT a současně i jeden z autorů knižního rozhovoru s Angelikou Pintířovou, zajímavě "stopařova" autora vyzpovídal.

Březnový Den D

18. března uplyne už 38 let od úmrtí Ericha Fromma. My při této příležitosti vyhlašujeme březnový Den D, který bude probíhat už od pátku 16. až do neděle 18. února a vy v těchto dnech budete moci nakoupit na našem e-shopu a v pátek i v knihkupectvích vše kromě e-knih se slevou 20 %!

Hudební jazykové hry aneb rozvíjejte slovní zásobu dětí písničkou

Metodický materiál, který vznikal a byl ověřen v přímé práci s dětmi nejen v mateřských školách, nabízí soubor aktivit pro logopedickou prevenci a elementární hudební výchovu v předškolních zařízeních. Spojení jazykových her a hudebních činností výborně funguje právě proto, že hudební složka stimuluje a prodlužuje sluchovou pozornost dětí, zároveň dává náboj, strukturu a rámec celé hře. Publikace obsahuje návrhy motivace k činnostem, děti společně s učitelkou učí správně mluvit robota Oskara, a rozsáhlou obrazovou přílohu.

Ediční plán 2018-1 je tady!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru