Knižní novinky

Plummer, Deborah M.

Hry pro rozvoj komunikačních schopností

Umět se správně vyjádřit, dát najevo, co chci, najít ta správná slova… To vše někdy představuje zejména pro děti velkou výzvu. Tato kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností. Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí slovní zásobu, dechová cvičení, aktivity pro zdokonalení neverbální komunikace a artikulace.
Hry jsou určeny pro skupinovou i individuální práci s dětmi a využijí ji nejen učitelé a vychovatelé, ale zajímavé podněty v ní najdou i rodiče.

Deborah M. Plummer je vysokoškolská pedagožka (De Montfort University, Leicester) a terapeutka, autorka řady publikací pro práci s dětmi i s dospělými.

Aktuality

Soutěž

V září jsme soutěžili o dětskou knihu Co napoví stromoví od Vladimíry Ottomanské.

Filemonovi aneb O křesťanské svobodě

Malá knížečka francouzského dominikána Adriena Candiarda Filemonovi je plný aktuálních, jasných, a přitom hlubokých úvah o křesťanské svobodě, svědomí, o povolání k náročnému, ale autentickému a naplněnému životu z Ducha svatého.

Velice lehká smrt. O smrti a umírání.

Ačkoli kniha vypráví příběh z počátku šedesátých let minulého století, přesto silně promlouvá i k současnému čtenáři. Její téma je totiž nadčasové, umírání a smrt blízkého člověka. Intimní a dojemný příběh ve kterém slavná autorka a filozofka s velkou jemností vypráví o smrti své matky a přemýšlí o duši a těle, o životě a smrti.

Jak selhat jako terapeut: 57 způsobů, jak ztratit nebo poškodit svého klienta

Každý psychoterapeut zažije neúspěch a udělá v terapeutickém vztahu chybu. Pokud ovšem chybu uznáte jako prostředek k růstu, máte před sebou cenný nástroj, který vám prakticky ukáže, jak se pochybením vyhnout.

Nepřehlédněte novou knihu Torey Hayden Přehlížená holka

Slovo bestseller už vyčpělo. Ale fakt, že romány Torey Hayden byly přeloženy do 35 jazyků, se popřít nedá. Její knihy se opírají o postavy dětí a dospívajících, jejichž životy jsou rozbitější, než si kdo umí představit. A právě tyto děti zase podpírá Torey v roli speciální pedagožky, terapeutky a průvodkyně po spletitých cestách. Strhující čtení nejen proto, že ty příběhy se všechny opravdu staly.

Ediční plán plný knížek, které otevírají nový svět!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru