Aktuality

Knížka Dopisy pro Ježíška je dvojitým dárkem. Nevěříte?

Herečka Marie Doležalová a blogerka Míša Záleská daly dohromady 26 dopisů pro Ježíška od známých českých osobností. A jedné světové. Knížka napěchovaná originálními vzkazy a vyznáními pro hlavní postavu Vánoc slouží hned jako dvojitý dárek. Kromě toho, že obdaruje vás nebo vaše blízké pořádnou porcí dojetí a humoru, její koupí přispíváte 100 Kč na fond Pomozte dětem.

Jak se bránit nesnesitelné rychlosti života?

Ve zrychlující kultuře musíme dělat více, lépe a déle, aniž bychom rozlišovali obsah a smysl toho, co děláme. Cílem se stal samotný rozvoj. Dostáváme se do začarovaného kruhu, kdy se více zaměřujeme na své nitro, abychom zvládli nástrahy nejistého okolního světa, jenž se tím pádem pro nás stává ještě nejistějším, protože vzhledem k osamělé orientaci na sebe zůstane každý z nás na svůj život sám. Jak z toho ven?

Autor Včelích medvídků napsal Malé pohádky pro malé děti

Proč tučňáci kroutí hlavami? Co dovede králíček nejlépe? A co říkal děda slon?

Komunikace v pomáhajících profesích – příručka pro vedení rozhovoru příjemného pro obě strany

Nezkazte rozhovor dříve, než začne, tak by mohlo znít shrnutí jedné části nové knihy pro všechny, kdo komunikují s klienty v pomáhajících profesích. Ale když se rozhlédnete kolem sebe, vést rozhovor tak, aby byl příjemný pro oba účastníky, je něco, co neuškodí ani lidem mimo obor.

Zatočte s nespavostí s pomocí mindfulness

Asi třetina dospělých má potíže usnout nebo spát bez probouzení, a asi deset až patnáct procent dospělých trpí chronickou nespavostí. Naštěstí existuje přístup, který může zlepšit kvalitu vašeho spánku a také kvalitu bděni, a to bez léků. Ten přístup se jmenuje meditace všímavosti neboli mindfulness.

Podívejte se na sebe laskavě a osvoboďte se od přehnané viny

Mít občas špatné svědomí je v pořádku, protože je důkazem naší zodpovědnosti, ať už v jakékoli oblasti. Co když ale na sebe klademe příliš velké nároky a přisuzujeme si vinu i ve věcech, ve kterých jsme nevinně?

Mé dítě má autismus. Jak s ním o tom mluvit?

Jak dítěti říci, že má autismus? A říkat mu to vůbec? Na tyto a podobné otázky odpovídá kniha MÉ DÍTĚ MÁ AUTISMUS psycholožky Raelene Dundon a nabízí velmi praktické tipy, jak mluvit o autismu nejenom s dítětem samotným, ale i s rodinou a okolím.

Soutěž

V říjnu soutěžíme o knihu Philipa Zimbarda Nesmělost

Být učedníky podle kardinála Schönborna je cesta k cíli, kterou pouze lidskými silami nejde zvládnout

Kardinál, přímý potomek české kněžny Ludmily, dominikán a také jeden z těch, o kom se uvažovalo jako možném kandidátovi na papeže. Jedinečná osobnost současné církve Christoph Schönborn vás zve k tomu Být učedníky.

Co se děje v Pokojíčku plném hraček?

Další z knížek vhodných pro nejmenší čtenáře a genetickou metodu výuky čtení je tu!

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru