Aktuality

Otevírací doba v knihkupectvích Portál v předvánoční době

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Soutěž

V prosinci jsme soutěžili o knihu Čekání na Vánoce.

Mé všechno volá k Bohu

Být, myslet, rozhodovat se, vztahovat se, hřešit, trpět a doufat: to je podle Jana Houkala sedm základních slov lidského nitra a celé existence, s jejichž pomocí můžeme pojmenovat, co jsme a co prožíváme. A každé z nich, jak přibližuje ve své nové knize, v souladu se šesti ostatními, ale přece svým nezaměnitelným způsobem, volá k Bohu.

Knihy nejen pro vánoční (d)uši

Pro milovníky mluveného slova a literatury jsme ve spolupráci s Audiotékou a Tympanem připravili pět nových audioknih. Potěšíme jak děti, tak příznivce psychologie, spirituality či seberozvoje.

NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE

Nakladatelství Portál hledá brigádníka/brigádnici na večerní úklid administrativní budovy

Stovka černých šicích strojů aneb opravdu nejsou psychické nemoci nakažlivé?

O tom má své pochyby hrdina románu mladého rakouského spisovatele Eliase Hirschla Stovka černých šicích strojů (kterým je vlastně Hirschl sám). Když se mladý osmnáctiletý civilkář ocitne jako pečovatel v chráněném bydlení pro psychicky nemocné, zjistí, že na takový střet s realitou není vůbec připraven a že čím dál méně rozumí tomu, proč jsou ošetřovatelé ošetřovateli, a ne pacienty, ale i tomu, kým je vlastně on sám.

Mikulášský týden 2018

Od soboty 1. až do další neděle 9. prosince bude u nás probíhat tradiční mikulášský týden! To znamená slevu 20 % na e-shopu i v našich kamenných knihkupectvích a hlavně - od 3. do 7. 12. velký výprodej starších a výrazně zlevněných titulů v areálu nakladatelství v Klapkově ulici v Praze 8!

Máte problém s dítětem neustále přilepeným k mobilu? Udělejte s ním smlouvu na mobil!

Mobilním telefonem rodiče vybavují čím dál mladší děti a ne vždy je to k oboustranné spokojenosti. Ve školách už je zakazují nejen z důvodu narušování procesu výuky nebo odvádění pozornosti, ale i proto, že učitelé si všímají, jak mizí mezi dětmi komunikace tváří v tvář. Tam, kde mají děti mobily povolené, mizí hluk o přestávkách, neboť se místo obvyklého pokřikování na spolužáky každé dítě věnuje tiše svému mobilu.

Vánoční pohádka o sněhové víle, čertovi a malém chlapci, který zlomí zlé kouzlo

Knížka Sněhová víla obsahuje poetický vánoční příběh a je vhodná pro malé čtenáře jako první čtení.

Domluvit se dá s každým, když víte, jak na to

Zkoušeli jste někdy radit rozčílenému člověku, aby se uklidnil? A pomohlo to? Proč to nefungovalo a jak to udělat, abyste rozčíleného doopravdy uklidnili, se dozvíte v knize Marka Goulstona, předního odborníka na komunikaci a vyjednávání. To, co učí profesionální vyjednavače policie a FBI naučí i vás. Už nikdy nemusíte být rukojmím druhých – jejich vzteku, strachu, nedostatku zájmu nebo jejich skrytých cílů, protože budete mít v ruce nástroje, abyste každou takovouto situaci obrátili ve svůj prospěch.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru