Aktuality

Portál na Světu knihy 2024

Co by to bylo za Svět knihy bez Portálu? Na největším českém knižním veletrhu nás samozřejmě najdete i letos, opět ve stánku KE 204. A i letos máme přichystaný program s našimi autory.

Vnitřní příběhy – arteterapeutický přístup pracuje s pohádkami a mýty

Jedinečný koncept expresivní terapie umožňuje čtenářům, ať terapeutům či laikům, proniknout k vlastnímu příběhu prostřednictvím kreativní cesty. Pohádku, mýtus či tradovaný příběh si člověk sám zvolí podle toho, jak jsou pro něj osobně důležité.

Soutěž

Výsledky květnové soutěže o knihu Jak vychovat dobrého člověka

Cvičení mysli, těla a duše s vědou i spiritualitou

Kniha SPIRITUALITA PRO MOZEK americké autorky Anne Kertz Kernion spojuje tradiční křesťanské duchovní a meditační praktiky s moderními vědeckými poznatky, a to s jasným cílem: podpořit rozvoj srdce, zdraví i mysli.

V dalším pokračování příběhů o Máje a ohnivém lišáčkovi si tentokrát kamarádi dělají pelíšky

Po úspěchu první knihy o Máje a ohnivém lišáčkovi přichází díl druhý. Mája a Kája se již spřátelili, nyní jejich kamarádství projde první zkouškou. Dokáží pro toho druhého vytvořit „pokojíček“ tak, aby se kamarádovi líbil a cítil se v něm dobře?

Transformujte svůj vztah k bolesti: Úleva od bolesti pomocí mindfulness

Bolestí trpí mnoho lidí po celém světě. Ať už jde o chronickou bolest, která jim kazí každodenní život, nebo o občasnou bolest způsobenou zraněním či nemocí, hledání úlevy může být náročné. Mindfulness neboli všímavost je vědecky ověřená metoda využívaná nejen při léčbě různých duševních obtíží. Dnes je aplikována též u lidí s chronickými bolestmi, kteří nereagují na konvenční léčbu na základě léků nebo chirurgických zákroků.

Nekonvenční posel víry: Farář Josef Kordík

Josef Kordík je originál. Podle Dany Němcové „originál, kterej si nikdy nevybral nic lehkýho“. Jako mladý kněz podepsal Chartu 77. Kázal bez servítků, vlastníma rukama opravoval kostely, sblížil se s undergroundem. Z estébáků si při výsleších dělal legraci. Když přišel o státní souhlas k výkonu kněžské služby, sloužil dál. Dostal půl roku podmíněně. Osmdesátá léta prožil jako dělník. Dnes je rekordman v délce pobytu na jedné faře. Do městečka Železnice, kde slouží, přišel farářovat hned po listopadu 1989. V nedalekých Valdicích se osvědčil jako vězeňský kaplan.

Rozvoj řeči dětí s PAS, vývojovou dysfázií a dalšími poruchami

Řeč v akci, řeč v pohybu, to je hlavní myšlenka užitečné knihy obsahující 90 aktivit pro rozvoj řečových dovedností. Děti s postižením, zejména ty s poruchou autistického spektra nebo vývojovou dysfázií, si řečové dovednosti osvojují snadněji, pokud jejich nácvik obsahuje i pohybovou část.

Ukončete Nekončící drama!

Závislost na dramatu je mnohem víc než pouhé hlasité volání po pozornosti. Je to způsob, jak se člověk snaží existovat ve světě, s nímž není sladěn: prostřednictvím dramatu se takoví lidé snaží řešit pocit, že nejsou dost „živí“, že je mezi nimi a ostatními jakási bariéra a že je vůbec něco v jejich životě špatně. A právě na hledání cest z tého závislosti je zaměřena kniha Scotta Lyonse Nekončící drama, 145. svazek edice Spektrum.

Je třeba komunikovat s lidmi s demencí s citem a porozuměním

Podle statistik se téma demence dotkne v blízké či vzdálenější budoucnosti patrně většiny z nás. Proto je zcela namístě si už nyní klást otázky, jak se starým nebo dezorientovaným člověkem komunikovat, a to při plném zachování respektu k němu a jeho důstojnosti.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru