Aktuality

Vykročte z úzkosti s knihou Jarmily Tolimatové

Úzkost zažíváme během života všichni, ale pokud ji máte v životě víc, než kolik je zdravé, a chcete s tím něco dělat, pak přesně pro vás je určena kniha psychoterapeutky Jarmily Tolimatové Vykročte z úzkosti.

Listopadový Den D oslavuje svobodu a demokracii

Od pátku 15. do neděle 17. listopadu bude na e-shopu obchod.portal.cz probíhat Den D se slevami 20 % na vše (kromě e-knih)!

ŽIL BYL KDYSI KDESI – nové pohádky pro začínající čtenáře

Nakladatelství Portál vydalo v řadě – První čtení, to nic není – další knížku pro prvňáčky, která splňuje zásady genetické metody výuky čtení.

Jak lidé zrají – osobní rozvoj v dospělosti založený na vývojové psychologii

Psychický vývoj nekončí na prahu dospělosti, to potvrzují i neurovědné výzkumy posledních let. Jak pomoci zrát a vidět svět a situace v něm více komplexně, přibližuje Jennifer Garvey Berger. Předmluvu napsal a knihu přeložil Tomáš Hančil, který vývojové koučování přináší do Čech.

Jak budovat sebevědomí a vztahy, když jsi teenager s PAS?

Tahle knížka ti ukáže, jak ovládnout svůj stres, jak se můžeš uklidnit, když jsi nervózní, jak lze pracovat s pocity marnosti a zklamání a jak se zlepšit v jednání s druhými lidmi. Naučíš se všímat si svých myšlenek a pocitů, tím se dokážeš uklidnit, soustředit a lépe komunikovat se sebou i s druhými.

Najdu Edu na posedu – a navíc se naučím správně mluvit!

Pro všechny děti, které chodí k logopedovi a nebaví je zdlouhavé procvičování, máme tip na zábavná cvičení a poučná hraní, která jim pomohou nejen s výslovností.

Umění C.G. Junga - výjimečný dárek pro milovníky vizuálního umění

V bohatě ilustrovaném díle najdete zakládající osobnost oboru psychologie Carla Gustava Junga jako umělce, který zvládá od kresby přes knižní malby, obrazy i dřevěné a kamenné sochy.

Vycházejí Londýnské přednášky Marie Montessori

Po titulech Objevování dítěte a Absorbující mysl vychází již třetí kniha textů italské pedagožky Marie Montessori: Londýnské přednášky, třiatřicet přednášek, které představují souhrn základů učení Marie Montessori a jsou jedinečným výchozím bodem pro všechny zájemce o vyučování podle Marie Montessori.

Soutěž

Listopadovou knihou měsíce, o kterou soutěžíme, je dětská kniha Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt od Michaela Endeho a Wielanda Freunda.

Štěpánův podivuhodný stroj – knižní novinka pro malé kutily a vynálezce

Nová knížka Zuzany Pospíšilové je určena převážně pro předškolní děti nebo čerstvé školáky, kteří mají rádi různé přístroje a vynálezy. Příběh o Štěpánovi mimo jiné dětem nenásilně a hravou formou osvětluje základní terminologii spojenou s určováním času.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru