Aktuality

99 her pro trénink mozku u seniorů anebo člověk si má hrát v každém věku

Hra je původní a velmi důležitou aktivitou člověka. Bohužel ale bývá hraní si spojováné spíše s dětstvím. Jenže hrát si prospívá člověku každého věku, seniory nevyjímaje. Kniha Rosemarie Portmann přináší 99 herních nápadů, určených především pro skupiny seniorů. Hry lze realizovat snadno a bez složitých příprav.

Stopař Ladislav Heryán dostopoval na první místo ankety Katolického týdeníku Dobrá kniha

V letošním ročníku ankety Dobrá kniha zaznamenal Portál zlatý úspěch: celkovým vítězem se stala kniha Ladislava Heryána Stopařem na této zemi. Na sdíleném čtvrtém místě se pak umístil rozhovor s Angelikou Pintířovou Padá mi to z nebe.

ROZHOVOR: Bůh jedná, když jsme velkorysí

Letošní literární anketu Katolického týdeníku Dobrá kniha vyhrál stopař. Tedy Stopařem na této zemi, jejímž autorem je P. Ladislav Heryán. Jan Paulas, redaktor KT a současně i jeden z autorů knižního rozhovoru s Angelikou Pintířovou, zajímavě "stopařova" autora vyzpovídal.

Březnový Den D

18. března uplyne už 38 let od úmrtí Ericha Fromma. My při této příležitosti vyhlašujeme březnový Den D, který bude probíhat už od pátku 16. až do neděle 18. února a vy v těchto dnech budete moci nakoupit na našem e-shopu a v pátek i v knihkupectvích vše kromě e-knih se slevou 20 %!

Hudební jazykové hry aneb rozvíjejte slovní zásobu dětí písničkou

Metodický materiál, který vznikal a byl ověřen v přímé práci s dětmi nejen v mateřských školách, nabízí soubor aktivit pro logopedickou prevenci a elementární hudební výchovu v předškolních zařízeních. Spojení jazykových her a hudebních činností výborně funguje právě proto, že hudební složka stimuluje a prodlužuje sluchovou pozornost dětí, zároveň dává náboj, strukturu a rámec celé hře. Publikace obsahuje návrhy motivace k činnostem, děti společně s učitelkou učí správně mluvit robota Oskara, a rozsáhlou obrazovou přílohu.

Opravdu všichni hrajeme divadlo? Sociolog Goffman na tom založil nový směr

Erving Goffman si pomohl metaforou divadla, účinkujících a rolí, aby demonstroval, že všichni svým způsobem hrajeme před druhými divadlo. Svou slavnou knihu napsal už v roce 1959, byl mnohými obviněn z cynismu, ale na jejím základě vzniklo odvětví dramaturgické sociologie. Svižně a vtipně napsaná analýza našeho každodenního života ve společnosti.

Soutěž

Soutěžte s námi o knihu měsíce. V březnu soutěžíme o průvodce po sto letech našeho moderního státu - Po stopách stoleté dámy.

Mindfulness pro děti - hry pro rozvoj všímavosti

Kniha přináší soubor her a nápadů určených k podpoření soustředěné pozornosti (mindfulness), jejímu udržení a ke zklidnění dětí jak v tělesné, tak v duševní rovině.

Kniha Změna k lepšímu – šestistupňový program pro překonání zlozvyků

Lidé s úspěchem vítězí nad komplexními problémy i závislostí, a to pomocí psychoterapie i bez ní. Existují principy, které ​​odhalují strukturu změny? Tým tří autorů tvrdí, že je objevil a zpřístupnil všem, kteří chtějí zlozvyky překonat.

Dvě pohádky v jedné knížce. Anebo vlastně ve dvou?

Co může být divného na knížce, v níž by byly dvě pohádky? Třeba to, že každá pohádka začíná z jedné strany knihy! A také to, že je to knížka s neuvěřitelně krásnými obrazy slovenského výtvarníka Vladimíra Krále. Ano, pokračování milovaných Kůzlátek je na světě!

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru