Aktuality

Ahoj školko! Já už se těším do školy!

Podpořte nadšení vašeho budoucího prvňáčka a pojďte si „hrát jinak“. Nabízíme vám soubor kopírovatelných pracovních listů, který byl vytvořen pro pětileté a starší děti. Je určen pedagogům, rodičům a prarodičům předškolních dětí, kteří chtějí podpořit rozvoj dítěte a následně jeho úspěšný vstup do základní školy. Publikace je novinkou v oblíbené řadě Šimonovy pracovní listy 26 s podtitulem Už se těším do školy.

TEST – Jak poznáte sebeuklidňování jídlem?

Když si potřebujeme ulevit, uvolnit se a zklidnit si nervy, sebeuklidňujeme se. Někdo surfuje po internetu, jiný se dívá na seriály v televizi. Co když ale emoční neklid zajídáme?  

Soutěž

V červnu jsme soutěžili o knihu Mediální mámy, digitální tátové plnou rad o internetu, které na internetu nenajdete. Další soutěž proběhne opět na začátku července.

Jak se správně rozhodovat vás naučí Kniha rozhodnutí

Pokud máte problémy s rozhodováním - a to nejen u důležitých úsudků, které mohou přinést zásadní životní změnu, ale i ve všedním životě, třeba při nákupech, výběru hudby, v práci nebo v restauraci - je tato kniha přesně pro vás. Naleznete v ní 50 graficky znázorněných modelů, které vám pomohou nalézt na vaše otázky podnětné odpovědi.

Muž, který nemohl přestat a napsal o tom knihu

Devět z deseti lidí má občas vtíravé myšlenky, které vnímají jako šokující, nepřiměřené anebo děsivé. Například myšlenky na skok z vysoko položeného místa, skok pod přijíždějící vlak nebo skok z lodi do moře. Právě taková nutkání musel z hlavy zahánět sir Winston Churchill a dnes již víme, že se mu to podařilo. Ale co se stane, když se takové myšlenky potlačit nedaří?

Všichni jsou blázni...

...jenom já jsem letadlo. To je název přehledného, důkladného a zároveň velice vtipného a zábavného průvodce po „každodenním šílenství“ od německé psychoterapeutky a spisovatelky Andrey Jolander, který ukáže všem zájemcům o psychologii a psychoterapii, jak se vypořádat s nejrůznějšími psychologickými problémy od zdánlivých maličkostí až po ty největší.

Rady pro mediální mámy a digitální táty

Svět médií a technologií se neustále vyvíjí. Dnešní děti sledují obrazovky 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a to jak doma, tak ve škole. Na rodiče a pedagogy je toho moc a potřebují pomoc. Žijeme ve zcela novém prostředí, které v mnoha ohledech ovlivňuje sociální, emocionální, tělesný a kognitivní vývoj našich dětí.

Lidé plánují, Bůh se směje. Odlehčeně o spiritualitě od newyorské rabínky.

Ne vždy vše dopadne podle našich plánů a představ - vlastně asi vždy se realita více či méně od našich plánů liší. Umět se vyrovnat s tím, že se život nevyvíjí podle našich představ, je proto velmi zásadní dovedností. Newyorská rabínka Sherre Hirsch v této knize představuje deset kroků, které vám mohou pomoci posunout se k pravdivému životu, nalézt vlastní cestu k Bohu a nacházet obecný smysl v životních událostech - i když to nejsou události, které jsme si naplánovali.

Mohou neurovědci číst naše myšlenky?

Funkční magnetická rezonance (fMRI) v posledních desetiletích umožnila získat ohromné množství poznatků o fungování a vývoji lidského mozku. Co všechno už dnes vědci o lidském mozku vědí a co vše umí? To vám čtivou formou poví kniha Mohou neurovědci číst naše myšlenky?

Hraní a realita od Donalda W. Winnicotta rozšiřuje řadu Klasici

Základní práce jednoho z nejvýznamnějších psychoanalytiků Donalda W. Winnicotta pojednává - mimo jiné - o teorii přechodového objektu a přechodových jevů, jež hrají významnou roli v utváření osobnosti a jejího vztahu k sobě a ke světu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru