Aktuality

Rozdělené self

V české překladu vychází asi nejvýznamnější dílo jednoho z největších psychiatrů, Ronalda Davida Lainga.

Anatomie lidské destruktivity - Frommovo nejoriginálnější a nejkomplexnější dílo

Řadu KLASICI doplňuje další Frommova publikace tentokrát v neobvykle větším formátu. Kniha z roku 1973, která ani v dnešním světě neztratila svou aktuálnost, bývá oceňována především pro to, jak bravurně vyvrací některé konkurenční přístupy k chápání agrese a destruktivity. Můžeme ovlivnit její podstatu a následky?

Soutěž

V prosinci soutěžíme o novinku Ladislava Heryána nazvanou Sami na této zemi?

Heuréka! Matematické hádanky s překvapivým řešením.

Další z velmi oblíbených knížek sebraných logických a matematických hádanek. Potrapte svůj mozek přemýšlením a luštěním, nepotřebujete k tomu nic víc než základní znalosti matematiky a trochu toho fištrónu, tyto hádanky totiž k úspěšnému vyluštění vyžadují netradiční přístup k problému.

Prosincový (tý)Den D

Je tady mimořádný prosincový Den D! Tedy, spíše celý prodloužený Týden D: od soboty 30. listopadu až do neděle 8. prosince budete moci na našem e-shopu a v jejich otvírací době i v knihkupectvích nakoupit se slevou 20 %! V našem areálu v Kobylisích bude navíc od pondělí 2. do pátku 6. prosince probíhat tradiční Mikulášský výprodej starších titulů se slevami až 70 %!

Prosincová otvírací doba našich knihkupectví

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Co teď a co potom? – pracovní listy, které pomohou dětem pochopit časovou posloupnost

Co bylo dřív? A co bylo potom? A co bylo naposledy? Na to se ptáme, když zjišťujeme, zda dítě chápe souslednost jevů, zda si uvědomuje, jak jdou věci za sebou.

Malá Ella potřetí, tentokrát na školním výletě. Ella v Laponsku.

Třetí díl oblíbené série o malé Elle nás tentokrát zavede až za polární kruh, do nejsevernější části Finska – do Laponska. Celá třída se sice původně chystala na školní výlet na sluncem zalité pláže a těšila se na koupání, ale do jejich plánů zasáhla opět náhoda v podobě pana učitele, který si spletl 6 s 9. Což je u čísla odletové brány na letišti omyl s nepředvídatelnými důsledky.

Vychází výbor z díla psychologa Kurta Lewina Teorie pole

Kurt Z. Lewin je významnou a vysoce ceněnou osobností nejen v dějinách psychologie, ale i sociálních věd obecně. Svým významem bývá srovnáván se Sigmundem Freudem, byť není zdaleka tak známý. My vám nyní přináším výbor z jeho textů, který osvětluje především jeho práci týkající se tzv. teorie pole.

5 + 5 tipů na dárek od Portálu

Blíží se Vánoce a co může udělat pod stromečkem větší radost než kniha? Kniha z Portálu! Pokud nevíte, jaká přesně by to mohla být, připravili jsme pro vás několik tipů pro malé, větší i největší čtenáře.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru