Aktuality

Jak vylepšit svůj život jedním slovíčkem. Ne je moje superschopnost.

„Smyslem toho, že se naučíte říkat ne, není odepřít tchyni nošení nákupů nebo nedopřát nejlepší kamarádce při stěhování slíbené chilli con carne – nýbrž suverénně, rozhodně a přitom zdvořile odmítnout věci, jejichž uskutečnění by natolik poškodilo váš osobní pocit komfortu, že by to pro vás nebo pro bytosti vám blízké (děti, domácí zvířata, oblíbené životní partnery) znamenalo utrpení.“

Já a obranné mechanismy Anny Freud se vrací v Klasicích

Slavná a klasická kniha, jeden ze základních psychoanalytických textů, Já a obranné mechanismy od Anny Freud, dcery Sigmunda Freuda, nově vychází v edici Klasici.

Soutěž

V únoru soutěžíme o novinku od známého francouzského výtvarníka Hervého Tulleta Kouzelná ruka.

Děti a senioři v mateřské škole se mohou vzájemně obohatit

Dětské chápání stáří je mnohem složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. To, jak dítě přistupuje ke starým lidem, ale do značné míry určuje i tuto jeho budoucí životní etapu. Pomoci dětem už v tomto věku pochopit, že stárnutí nemusí být nutně špatné a nepříjemné, je úkol, kterého se může zhostit i mateřská škola.

Kouzelná ruka – hravá, tentokrát velkoformátová „tulletovka“

Po Knížce, Barvách, Souboji barev a La! vychází další zábavný titul oblíbeného francouzského umělce.

S knihami Jany Bílkové se bude vaše mentální kondice stále rozvíjet!

Rozvoj mentální kondice je již čtvrtá kniha z úspěšné řady krátkých mentálních cvičení pro každý den od oblíbené autorky Jany Bílkové.

40 předvídatelných způsobů chování vysoce konfliktní osobnosti (HCP) – ukázka z knihy Proč volíme psychopaty

Kandidát, který na někoho přímo ukazuje prstem, je velmi pravděpodobně HCP (vysoce konfliktní osobnost). Vzpomeňte si, že ho charakterizuje právě takové černobílé myšlení. Dalším spolehlivým signálem falešné triády krize je, když kandidát odmítá hlubší analýzu, debatu nebo prozkoumání faktů. HCP však spolehlivě prozradí třetí část triády: já a jenom já mohu problém vyřešit. Buď mu dáte svůj hlas, nebo se připravte na jistou záhubu.

Dětství, dospívání a výchova podle Junga

Výbor z textů C. G. Junga Vývoj osobnosti se zaměřuje na témata jako dětská psychologie, výchova či individuace v dětském věku a vyvrací tak zažitou domněnku, že se Jung věnoval pouze období druhé poloviny života.

Vývojová a vztahová terapie dětí - kniha, kterou by měl mít k ruce každý, kdo pečuje o ohrožené děti

Nezbytná kniha pro začínající i zkušené psychoterapeuty, kteří pracují s dětmi. Zároveň je díky své čtivosti a struktuře vhodná pro všechny, kdo pečují o trpící a ohrožené děti a dospívající – speciální pedagogové, kliničtí psychologové, etopedi nebo sociální pracovníci.

Veselé aktivity pro celý rok nabízí kniha Kamarád si se mnou hraje, školka vážně zábavná je

Každé dítě si rádo hraje, protože hraní je zábavné. A když je u toho ještě kamarád, pak to platí dvojnásob. Společně vnímají a objevují svět, probouzejí svoji fantazii a učí se spoustě dovednostem. Přirozenou cestou tím dochází k všestrannému vývoji dítěte, což by měl být prvotní cíl předškolního vzdělávání.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru