Aktuality

Jako automat na modlitby Bůh nefunguje. A proto v něho lze věřit.

Thomas Frings je německý katolický kněz, který v roce 2016 rezignoval na všechny církevní úřady a odešel do kláštera, protože byl frustrovaný z toho, jak církev tápe ve svém poslání působit v moderním světě, nedokáže čelit novým výzvám a měnícím se společenským podmínkám a „více než na budoucnosti jí záleží na vlastní minulosti“. Ve své knize Bůh nefunguje, proto v něho věřím odpovídá na otázky PROČ věří, ČEMU věří a JAK věří.

Nemáte své emoce pod kontrolou? S pomocí praktických cvičení se to můžete naučit.

Kniha Emoce pod kontrolou je věnována všem, kteří se ve svém vnitřním i vnějším životě potýkají se silnými a nepředvídatelnými emocemi. Kniha je určena profesionálům, kteří ji využijí při poskytování podpory v terapii, i laikům, kteří ocení jasné a praktické rady pro lepší zvládání svých emocí.

Pořádek v pokoji znamená pokoj v duši - manifest uklízení vně i uvnitř

Pořádek v pokoji, pokoj v duši není kniha o tom, jak si uklidit doma nebo v kanceláři, nýbrž kniha o tom, jak podpořit svou radost ze života tím, že vytvoříme vnější pořádek, který vede k vnitřnímu klidu. Světově proslulá Marie Kondo se věnuje podobnému tématu, ale ve své teorii doporučuje nechat si pouze věci, které vám přinášejí radost. Ostatní radí bez milosti opustit. Ovšem takový systém může mít své nedostatky. Například gumové holínky vám samy o sobě zřejmě mnoho radosti nepřinesou, ale při průtrži mračen nebo povodni vám udrží nohy v suchu. A tudíž mají potenciál vás naplnit štěstím i klidem.

Na každý den v roce jeden úkol na posilování mentální kondice

Jana Bílková, autorka úspěšných knih o tréninku mentální kondice, ve volném a nezávislém pokračování knihy Cvičení mentální kondice přináší opět osvědčená, a přesto neotřelá cvičení, při nichž si bez jakýchkoli pomůcek může každý potrénovat mozkové závity.

Přehled psychoterapeutických technik pro práci s dětmi a rodinou

Kniha, jejímiž autory jsou manželé Andrea a Filip Caby, navazuje na předchozí úspěšnou knihu Příručka psychoterapeutických technik pro práci s dětmi a rodinou, kterou sice vhodně doplňuje, ale může fungovat i zcela samostatně.

Pojďme pátrat po tajemství pokladu svatého Václava

Klárka a Vojta, s nimiž se děti mohly setkat v gamebooku Ztraceni v rudolfinské Praze, jsou opět tady! A tentokrát se vydali ještě hlouběji do minulosti, až do doby svatého Václava!

Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli

Mozek dítěte s ADHD se vyvíjí o něco pomaleji a škola pro něj představuje tlak, který s každým dnem vzrůstá. Všichni známe rady expertů, ale někdy potřebujeme pomocnou ruku i od těch, kteří s ADHD žijí, od dětí a dospívajících s hyperaktivitou a poruchou pozornosti. Jak zvládnout nároky školy? Jak se nepoštěkat u snídaně? Jak zařídit, aby každá rodinná oslava neskončila pláčem a práskáním dveří?

Když se mateřství stane pastí - je být matkou vždycky jen bezva?

Pro většinu žen, které se stanou matkami, je narození potomka radostnou událostí a mateřství si užívají. Co když je ale novorozené dítě spouštěčem i jiných pocitů než bezvýhradné radosti a štěstí? O tom se dočtete v novince tohoto týdne, která se věnuje mateřské depresi.

Rozdělené self

V českém překladu vychází asi nejvýznamnější dílo jednoho z největších psychiatrů, Ronalda Davida Lainga.

Anatomie lidské destruktivity - Frommovo nejoriginálnější a nejkomplexnější dílo

Řadu KLASICI doplňuje další Frommova publikace tentokrát v neobvykle větším formátu. Kniha z roku 1973, která ani v dnešním světě neztratila svou aktuálnost, bývá oceňována především pro to, jak bravurně vyvrací některé konkurenční přístupy k chápání agrese a destruktivity. Můžeme ovlivnit její podstatu a následky?

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru