Aktuality

LÉTO S HEDVIKOU - další bláznivý příběh s Hedvikou!

Třetí díl volné série o Hedvice je tady! Hedvika už půjde do třetí třídy a nyní ji čekají prázdniny. Jaké bude léto, zažije nějaké dobrodružství? Lehce detektivní příběh o kamarádství a o tom, co je na lidech důležité, a jak získat zpátky ztracený fotoaparát.

Respektujme děti v jejich přirozenosti aneb Kreslíme lehce, zpíváme tence

Vliv poslechu hudby, zpívání anebo rytmické deklamace na rozvoj grafomotoriky u dětí předškolního a mladšího školního věku je již v dnešní době potvrzen. Stále častěji se v mateřských školách využívá Metoda dobrého startu, která svojí propracovaností zajišťuje komplexní rozvoj grafomotoriky, psychomotoriky a zrakového a sluchového vnímání.

Koumák Pate je zpět a s ním i jeho fotbalový tým

Pate, kterého dětští čtenáři už dobře znají z předchozí knihy Koumákův blog nebo ze série o školačce Elle, je tu s novým příběhem. Příběhem o jednom fotbalovém turnaji, toulavém psu a Nejlepším týmu světa.

S problémy v rozvoji řeči pomohou pracovní listy Když jazýčkem zacvičíme

Soubor pracovních listů na podporu rozvoje řeči, resp. rozvoje souvisejících dovedností, jako je grafomotorika, smyslové vnímání, jemná i hrubá motorika aj. To je kniha Když jazýčkem zacvičíme, krásně se hned rozmluvíme.

Skamarádí se Mája a ohnivý lišáček?

Vždycky je lepší nebýt na světě sám - ale získat kamaráda nemusí být jen tak. Podaří se to holčičce Máje v knize Udo Weigelta s krásnými ilustracemi Joëlle Tourlonias?

Proč volíme psychopaty a jak to zastavit?

Znáte někoho, kdo má naučený zvyk obviňovat neustále druhé a v hlavě nosí seznam nepřátel? Někoho, kdo se opakovaně dostává do konfliktů, má černobílé myšlení a nezvládá své emoce či dokonce agresivitu? Možná váš soused nebo politický činitel je vysoce konfliktní osoba. Jak se jeho chování postavit?

Jak využít řeč těla a smyslové vnímání k lepšímu porozumění osobám s PAS

Kniha - Intenzivní interakce a senzorická integrace u osob s PAS - ukazuje, jak můžeme navázat kontakt s těmi, kteří komunikují neverbálně nebo částečně neverbálně, a jak jim můžeme pomoci zvládat případné krize. Autorky se zaměřují na získávání pozornosti autistického partnera, a to způsobem, který jeho mysl přijímá jako neinvazivní a poutavý.

Jak nás ovlivňují rodinná tajemství?

Co to jsou rodinná tajemství? Něco, někdo nebo nějaká událost se maskuje, ukrývá; způsobuje utrpení a pochopitelně to nikdo nesmí vědět. Pokud se o něm mlčí dobrovolně, jedná se spíše o „nevyřčené“. A toto tajemství přes veškeré zamlčování stejně prosakuje na povrch…

Na zvídavé děti čeká Domek plný úkolů

Je to docela obyčejný dům a v něm spousta zajímavých nájemníků. A právě jejich rozmanité příběhy pomůžou dětem s všestranným rozvojem prostřednictvím her a zábavy.

Vlaštovičky štěbetají: nový, jarně laděný pracovní sešit pro MŠ

Vlaštovičky štěbetají, z jara totiž radost mají je nový pracovní sešit Marcely Kotové pro mateřské školy, který přináší dvanáct týdenních bloků s jednoduchými popisy činností a pracovními listy souvisejícími s jarem.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru