Aktuality

Nové knihy pro (d)uši

Nejen dlouhou cestu autem na dovolenou vám i letos mohou zpříjemnit audioknihy z Portálu. Ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum vám přinášíme audioverze zábavné a humorné knížky pro děti, inspirativní knihy zápisků z prostředí paliativní péče a zájemcům o odbornou literaturu můžeme nabídnout klasické dílo světové psychologie.

Zážitková pedagogika, čtivá esej od Ivo Jiráska

Novinka Zážitková pedagogika obsahuje teoretické zpracování oboru zaměřujícího se na osobnostní a týmový rozvoj prostřednictvím přímých prožitkových situací. Na rozdíl od dříve publikovaných praktických a metodických návodů jsou zde zpracovány především terminologické a ideové aspekty včetně širších sociálních souvislostí a soudobých civilizačních proměn, na něž by měl tento edukativní směr adekvátně reagovat. Ale pokud se zde nebudou nabízet praktické rady a návody, co nám pak zbude ke společnému promýšlení? To podstatné, totiž jaký to všechno má smysl a význam.

Soutěž

V červnu soutěžíme o novinku Alžběty Dvořákové Modrá hodina.

Teorie a terapie neuróz

Autor představuje dvě hlavní metody léčby noogenních neuróz – logoterapii jakožto terapii vycházející z duchovních zdrojů a existenciální analýzu coby terapii zaměřenou na duchovní oblast.

Zázrak tří květin pomůže při terapii zaměřené na řešení s dětmi a dospívajícími

Kniha představuje základní principy a metody terapie zaměřené na řešení při práci s dětmi a dospívajícími. Autoři vycházejí z modelu Kidsʼ Skills (vytvořeného finskými terapeuty Benem Furmanem a Tapanim Aholou), jehož metody během své bohaté praxe rozšířili a v mnoha případech originálně vyzkoušeli. Jde o přístup hravý, tvořivý, a místy dokonce absurdní.

Modrá hodina - hodina, kdy vylétají netopýři a dráčci

Nová pohádková kniha Alžběty Dvořákové vypráví o bytostech, které přicházejí na svět ze snů lidí a zvířat, o netopýrech, kteří na půdě vychovávají svá mláďata a ochotně se ujmou i jednoho malého dráčka, o dvou sourozencích na letních prázdninách, o jejich dědečkovi a o zvláštním tvorovi, jenž se jmenuje Medrysous.

Na rozcestí ke ctnostem, nebo k slabostem?

Nová (dvoj)kniha oblíbené autorky Daniely Krolupperové Na rozcestí ke štěstí/od štěstí učí děti mladšího školního věku, co jsou to lidské slabosti - a jak to dopadne, když se jim poddáme, anebo když jim naopak čelíme a přemůžeme je.

Lidové písničky podruhé

Desítky lidových písní z Čech, Moravy i Slovenska obsahuje pokračování úspěšné knihy Lidové písničky a hry s nimi. Metodická příručka je určená pedagogům mateřských či základních škol, kteří chtějí v dětech pěstovat lásku k hudbě a zpěvu zábavnou a pro děti atraktivní formou.

ROZHOVOR: Každá chvíle s knížkou stojí za to - Petr Horáček

Alespoň to tvrdí oblíbený autor a ilustrátor knížek pro děti Petr Horáček. V rozhovoru otištěném v dubnovém čísle časopisu Informatorium 3 - 8 si s šéfredaktorkou Mgr. Marií Těthalovou povídali nejen o dětských knihách obecně, ale hlavně o jeho nejnovějším počinu vydaném v Portálu - O myšce, která se nebála.

Když se řekne rozcvička, děti skáčí do trička,...

... cvičí s paní učitelkou a k tomu hraje písnička! Děti se prý dnes celkově málo hýbou, pomoci s tímto problémem v samém jeho začátku by mohla knižní novinka Vladimíry Ottomanské, praktická příručka pro organizované cvičení s malými dětmi.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru