Aktuality

Otevírací doba v knihkupectvích Portál v předvánoční době

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Listopadovým Dnem D slavíme svobodu a demokracii

Ve dnech 16. až 18. listopadu bude na e-shopu obchod.portal.cz probíhat Den D!

Opět je tu Vzpoura davů - naštěstí jen jako kniha

Slavná kniha Vzpoura davů španělského filosofa José Ortegy y Gasseta z roku 1927 opět vychází, rozšiřuje naši řadu Klasici a ukazuje, že devadesát let od svého vzniku je stejně aktuální, jako byla v době svého vzniku - pokud ovšem není aktuální ještě naléhavěji.

Ella a kamarádi zaručuje smích, zábavu a krapet dobrodružství zdánlivě všedních dnů

V druhém díle série Ella a kamarádi se ocitáme v druhé třídě, pan učitel přebírá na krku neustále korálky, protože mu to doporučila lékařka, a Ella s kamarády úplně rozboří meziškolní soutěž a nového spolužáka považují za mimozemšťana. Nebo to je celé ještě trochu jinak?

Hravé básničky pro kluky a holčičky

Doplňte si úspěšnou řadu oblíbených Rozpustilých, Šikovných, Dovádivých básniček a Veršovaných rozcviček další novinkou Hravé básničky pro kluky a holčičky. Jednoduché básničky s vyznačenými slovy k propojení řeči s gesty rozvíjejí přirozenou komunikaci a vzájemné dorozumívání dětí. Gesta jsou jednoduchá a snadno srozumitelná i pro ty nejmenší.

ROZHOVOR: Co to je být chlap? Robert Garfield, autor knihy Mužský kód

Americký psychoterapeut a psychiatr Robert Garfield o tom, co to je být v dnešní době chlap, proč se muži bojí feminismu a proč by každý muž měl mít aspoň jednoho dobrého kamaráda.

Soutěž

V listopadu soutěžíme o pohádkovou knihu Černobílé prázdniny

Tajemství absorbující mysli podle Montessori

Řadu Klasici rozšiřuje další stěžejní dílo věhlasné italské pedagožky Marie Montessori - Absorbující mysl. Po Objevování dítěte (Portál, 2017) přichází na řadu neméně důležitá kniha, tentokráte věnovaná výchově a vzdělávání těch nejmenších dětí, od narození do šesti let. Obrovského pokroku, nevídaného u žádného jiného biologického druhu, děti dosahují pomocí absorbující mysli – největší tvořivé síly pomocí které dítě do sebe nasává vše, co vidí, prožívá a vnímá.

Logopedické křížovky, kvízy a luštěnky pro školáky

Umíte už číst a psát, ale ještě se vám občas nepovede dobře říct nějaké to S nebo R? Už vás nebaví básničky a úkoly pro předškoláky? Tak vyzkoušejte nové křížovky, doplňovačky, osmisměrky, kvízy a skrývačky pro školáky. Pusťte se do zábavného luštění s trochou „logo-učení“, stačí jen při tom pohlídat jazýček ke správnému vyslovování.

Jungova Kniha obrazů – prolínání výtvarna a psyché

V těsném závěsu za původním německým vydáním vychází náš překlad unikátní edice dosud neznámých terapeutických obrazů Jungových pacientů nazvaný KNIHA OBRAZŮ. Fascinující pohled do Jungovy psychologické kuchyně, pozoruhodná díla stojící na pomezí umění a terapie. A taktéž svérázná ilustrace dějin první poloviny 20. století.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru