Aktuality

Jsem zlodějka? Trápí malou Elišku…

Jakmile Eliška uviděla ve škole ten nádherný, lesklý, zelený kámen, zatoužila po něm. A v nestřeženém okamžiku ho ukradla!

Montessori školka a jak to v ní chodí?

Hledáte pro své dítě vhodnou mateřskou školu? Slyšeli jste o montessori školce, ale nevíte, jak to v ní chodí a v čem se liší od ostatních MŠ? Tak právě pro vás je určena tato kniha. Seznámí vás se základními principy montessori pedagogiky a zodpoví nejčastější otázky, které by vás při návštěvě montessori školky jistě zajímaly. Po přečtení knihy se budete moci poučeně rozhodnout, která školka je pro vaše dítě nejvhodnější.

Ty jsi kněz navěky - rozhovor s Ludmilou Javorovou, ženou vysvěcenou na kněze

Jednou z důležitých osobností historie skryté (nebo také podzemní) církve u nás byl biskup Felix Maria Davídek. I za cenu rozchodu s oficiálním učením církve a přes odpor ostatních biskupů a kněží skryté církve z okruhu Koinótés v prosinci roku 1970 vysvětil na kněze svou spolupracovnici Ludmilu Javorovou. S ní jsme vydali knihu rozhovorů.

Matěj maluje mapy. Příběh autistického Matěje očima jeho mámy.

Pojďte se s námi vydat do světa autisty Matěje, třeba podle map, které tak rád maluje. Průvodcem vám bude jeho máma Michaela, která příběh jejich rodiny zaznamenala od Matějova početí až po současnost.

Psychoterapeutické práce s původci domácího násilí – jak zvládat vztek, agresivitu a násilí

V dobách krize, tak jako v případě té současné – koronavirové, vzrůstá počet případů domácího násilí. Pomoci obětem domácího násilí je věnována velká řádka odborných publikací, ale poslední dobou se do popředí zájmu odborníků dostává i psychoterapeutická práce s druhou stranou, s původci domácího a partnerského násilí. Ta dosud nebyla v ČR dostatečně zpracována, a proto se autoři rozhodli aktualizovat a rozšířit již dříve sepsané poznatky a přinést tak současný a komplexní pohled na tuto problematiku.

Matematika hrou

Že učení hrou je velmi efektivní, to není žádná převratná novinka. Jak si ale hrát s čísly a s matematikou? Nebude to nuda?

Když se introvertka vdá, je to komiks jako víno

Bestsellerový komiks Introvertka v hlučném světě dostal v češtině pokračování. Kreslířka a introvertka v jednom Debbie Tung zpodobnila v odlehčeném tónu radosti i strasti novomanželského života. Připravte si hrnek čaje, deku a vzhůru do komiksu.

Mít, nebo být? Nejslavnější dílo Ericha Fromma vychází v edici Klasici

Kniha MÍT, NEBO BÝT je asi nejznámějším Frommovým dílem. I v češtině již vyšla vícekrát, nyní ale vychází v naší řadě Klasici, kde doplňuje dalších pět důležitých textů Ericha Fromma.

Chybí vám světlo pro duši? Bruno Ferrero vám ho přinese.

Bruno Ferrero napsal další příběhy, které vám při vší své jednoduchosti umožní znovu objevit smysl pro zázrak, údiv, lásku k druhým, bolest, krásu, úctu, soucit, odpuštění a mnoho dalších aspektů, které charakterizují život každého dne.

Proč vzniká učitelské vyhoření a jak se lze proti němu bránit?

Autorský tým, který se systematicky věnuje výzkumu učitelského vyhoření, napsal knihu, která učitelkám a učitelům přibližuje syndrom vyhoření jako přirozené riziko povolání, ale zároveň ukazuje možnosti, jak se proti syndromu vyhoření bránit. Kniha využívá výsledků největšího výzkumu vyhoření mezi českými vyučujícími, který byl realizován po roce 2015.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru