Aktuality

Díky Stanfordskému experimentu se Philip Zimbardo začal zajímat o Nesmělost

Umíte si představit mentalitu dozorce a vězně v téže hlavě, tyto dva způsoby uvažování u jediného člověka?“ ptal se tvůrce známého Stanfordského experimentu svých studentů. Odpověď se objevila záhy - evidentním příkladem by byl extrémně nesmělý člověk.

Zářijový Den D

Po roce a půl se konečně můžeme setkat v Praze na Světě knihy! Budeme se na vás těšit od čtvrtka do neděle na stánku L 603, kde vám nabídneme to nejlepší z naší produkce se slevou 20 %. A pro ty, kteří na Svět knihy přijít nemohou, máme alespoň na našem e-shopu Den D rovněž se slevou 20 % na vše (krom e-knih) a ve stejném termínu: 23.-26. 9. Neváhejte a doražte za námi na pražské Výstaviště, nebo aspoň na náš e-shop!

Bruno Ferrero přináší Útěchu pro duši

Útlá knížečka ÚTĚCHA PRO DUŠI přináší nové příběhy pro duši známého salesiána Bruna Ferrera. Ty čtenářům opět dodají sílu a naději, zahřejí srdce, poradí, posílí, vyvolají úsměv nebo nabídnou výchozí bod pro meditaci.

Každý jsme jiný a ta Různost je bezva!

Slyšeli jste už někdy zkratky ENFJ, INTP nebo ISTJ? Je jich celkem 16 a každá z nich představuje jeden z typů osobností rozlišovaných typologií MBTI. I přes nepopiratelnou jedinečnost každého tvora mají nositelé jednotlivých typů velmi podobný přístup k práci, způsob komunikace, životní hodnoty i proces dozrávání.

Tři nominace, jeden vítěz! Portál má Zlatou stuhu 2021!

Velkou radost provází získaná cena za nejlepší knihy pro děti a mládež Zlatá stuha. Ze tří nominovaných adeptů to jednou cinklo!

Kde je moje kuřátko?

V nové knížce se děti naučí poznávat domácí zvířata, jejich mláďata, ale také počítat do deseti. Seznam dalších doporučených aktivit, jak pracovat s knihou, je široký a je příjemným bonusem.

Když se proroctví nesplní, proč mu lidé dál věří? Vychází slavná kniha Leona Festingera

Americký sociální psycholog Leon Festinger byl pátým nejcitovanějším psychologem 20. století a proslul hlavně svou teorií kognitivní disonance. Tu poprvé formuloval právě v knize z roku 1956 Když se proroctví nesplní, jež téměř až románově zachycuje sledování malé skupiny lidí přesvědčených o tom, že brzy nastane konec světa.

Zasmějte se s Učitelem ve školce!

Učitel ve školce? A umí psát? A ještě vtipně? Tenhle knižní zázrak 3 v 1 právě vyšel.

Nabídka pracovní pozice

Nakladatelství Portál přijme pracovníka na pozici expedient-řidič.

Celoroční plán aktivit pro mateřské školy v nápadníčku

Paní ředitelka s učitelkami z Mateřské školy Šestajovice napsaly zajímavou a praktickou knížku aktivit pro malé děti. Nápady, které v knize uvedly, jsou ověřené praxí a vycházejí z RVP PV a budou inspirací pro ostatní kolegyně a kolegy z mateřských škol.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru