Aktuality

Prosincová otvírací doba našich knihkupectví

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Obrázková etiketa pro nejmenší. Pepo! Ty popleto!

Eda, malý sloník a hlavní hrdina leporela pro nejmenší Edo! Ty neposedo! má za kamaráda opičáka Pepu. A oba společně se znovu objevují ve volném pokračování úspěšného titulu pro nejmenší čtenáře.

5+5 tipů na knižní dárky pod stromeček

Vánoce jsou už za dveřmi. Co je lepší, než najít pod stromečkem knihu? Přece najít tam knihu z Portálu! Prohlédněte si naše tipy na dárky pro malé i velké čtenáře!

Agnes a odemčený sen láká na tajemno

Napětí – dobrodružství – záhady…. a na závěr velké překvapení. Další povedená knížka severské autorky, která bude bavit hlavně dívky.

Soutěž

V prosinci soutěžíme o knihu norského polárníka a dobrodruha Erlinga Kaggeho Duše objevitelů pólu.

Esej o daru Marcela Mausse rozšiřuje řadu Klasiků

Kniha Marcela Mausse ESEJ O DARU významně ovlivnila vývoj sociální antropologie a patří k povinné četbě mnoha oborů. Po více než dvaceti letech od jejího posledního českého vydání vám ji přinášíme v řadě Klasici.

Jak vychovat odolné dítě

Děti nepotřebují ideální podmínky, potřebují naši podporu, aby si poradily s podmínkami reálnými. Nepotřebují, abychom řešili jejich problémy, potřebují naši důvěru, že to zvládnou vlastními silami. Tato kniha si klade za cíl podpořit vás, milí rodiče, abyste tuto důvěru dokázali dětem dát.

Mikulášský týden je tady!

Tradiční slevová akce Mikulášský týden se proměnila: letos se odehrává na e-shopu a v knihkupectvích, kde můžete nakoupit vše kromě e-knih se slevou 20 %! Akce trvá od 29. listopadu do pondělí 6. prosince.

Mýty o sebevraždě. Jak o ní přemýšlet a mluvit.

Sebevražda je bezpochyby tabuizovaným tématem. Žádný jiný způsob úmrtí nevyvolává tolik pocitů studu, lítosti a nepochopení. Kolem sebevražd proto dodnes panuje mnoho mýtů. Autor, uznávaný odborník na sebevraždy, se snaží na tyto mýty podívat z pohledu vědy.

Rozmluvte děti s logopedickými hádankami

Zamotané veršovánky hravou formou procvičují výslovnost. V hádankách zaměřených na jednotlivé hlásky děti hádají rýmující se slovo, hledají ho v obrázku nebo k němu putují bludištěm.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru