Aktuality

Hledáme údržbáře!

Nakladatelství Portál hledá údržbáře na DPP!

Nevíte, jak zklidnit bouři vlastních emocí? Nový praktický rádce vám ukáže cestu, jak na to.

Ničí vám vaše přehnané reakce vztahy v soukromí i v práci? Reagujete často impulsivně a chcete to změnit? S novou knihou si osvojíte dovednosti pro uklidnění emocí a získáte rovnováhu v životě.

Jak být babičkou bez sebeobětování, ale s empatií

Pro zdárné fungování vztahů mezi rodiči, dětmi a vnoučaty je nezbytný humor, respekt a uvolněnost. Z těchto předpokladů vychází nová kniha, která pomůže ženám uspět v roli babičky a zároveň zůstat sama sebou.

Ilustrovaná encyklopedie představí Svět plný energie

S energií se setkáváme všude: když zapneme světlo, jedeme autem nebo si zatopíme. Vždyť i člověk potřebuje ke svému životu neustálý přísun energie. Ale co je vlastně energie? Jak se vyrábí? Jak se k nám dostává a jaké jsou možnosti výroby a využití energie?

Kniha Konec spoluzávislosti je vodítkem pro všechny, jejichž život ničí závislost jejich blízkého

Stal se problém někoho jiného – zejména problém s jeho závislostí na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách – vaším problémem? Stala se péče o takového jedince ústředním bodem vašeho života, takže se zapomínáte starat o sebe? Pak jste možná spoluzávislí – tedy stali jste se součástí systému, ve kterém přebíráte zodpovědnost za chování někoho jiného, takže ho paradoxně v jeho chování podporujete.

Pohybové hry pro rozvoj dovedností a schopností dětí aneb Společně se hýbeme, ve školce si hrajeme

Hýbat se a hrát si je přirozeností každého dítěte. Díky tomu se nenásilně učí spoustě dovedností, které přispívají ke komplexnímu rozvoji jeho osobnosti. Je-li hra prováděna s tímto cílem, pak neexistuje nic lepšího, co by ji dokázalo nahradit.

75 zábavných aktivit, díky kterým se děti naučí správně se učit

Pracovní sešit cílený na předškoláky a prvňáčky vychází z nejnovějších poznatků neurovědy a má za cíl v dětech probudit zájem o učení.

Vzhůru srdce: meditace nad Písmem

Může dnešnímu člověku Bible přinést ještě něco nového? Dokáže v ní najít odpovědi na stále složitější otázky? Není už v moderním světě Písmo dávno přežité? Má biblický text stále moc utěšit, uzdravit, dodat naději? Na tyto a mnohé další otázky nechť si najde pozorný čtenář odpověď.

Cesta matky za individuací

Kniha Cesta matky americké hlubinné psycholožky Lisy Marchiano je čtivým a přístupným průvodcem mateřskou iniciační cestou v jungiánském duchu.

Bylo nebylo, v lese se jednoho dne objevila Krabička.

Byla to záhada. Jednou ráno se zvířátka probudila a… překvapení. Podivná krabička se dvěma dírami uprostřed! Veliká dost na to, aby se do ní dalo vlézt. Dost veliká, aby se v ní dalo schovat.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru