Aktuality

Vím, jak se cítíš - pracovní listy pro rozvoj sociální inteligence

Pracovní sešit se zaměřuje na rozvoj sociálních kompetencí dětí, vede je k porozumění svým vlastním pocitům, ke schopnosti je adekvátně verbalizovat, vcítit se do pocitů druhých a pomoci druhému už jen tím, že jeho emoci poneseme s ním. Sdílená radost se pak stává dvojnásobnou, sdílený smutek je poloviční.

Stárnutí, paliativní péče a prožívání zármutku u osob s mentálním postižením

I osoby s mentálním postižením samozřejmě prožívají zármutek, stárnou a vyžadují paliativní péči. V sociálních službách jde o velmi palčivé téma, k němuž ale zatím chybí informace, metodická podpora i příklady dobré praxe. Naše nová publikace právě na tuto potřebu reaguje a přináší aktuální informace odborné i laické veřejnosti.

Jak zatočit s nudou poradí Deníček nudilky

Zažít nudu? Jó to vadí! Zpívá se o nudě v jedné známé písničce. Své o tom ví nudilka Emma, která se nudí kdykoli a kdekoli a rozhodne se z toho vypsat do svého tajného deníčku.

Soutěž

V únoru jsme soutěžili o knihu Cesta hrdinky.

Psycholožka Verena Kast ví, jaký je Stín v nás

Stín nám bývá cizí – není totiž prostě „zlý“ či „špatný“, ale právě cizí, a proto nepříjemný, až hrozivý, jako všechno, co ještě neznáme. Lidé o svém stínu přirozeně vědí. Ve většině příběhů jde o stín a o to, jak s ním zacházet. Přesto jej projikujeme, vidíme jej u jiných lidí, kde si ho někdy i tak trochu voyeursky užíváme (stín má ten druhý, ne já!) a kde ho pranýřujeme, zatímco u sebe samotných ho popíráme.

Jak poznat žáka nebo studenta se sociální fobií a jak s ním pracovat? Poradí vám psychoterapeutka se specializací na úzkostné stavy.

Vydáváme knižní rádce pro děti v obtížných situacích a jedním z nich je i nedávná novinka, která se věnuje sociální fobii a stydlivosti u dospívajících. Teď ale máme rady pro vás, jejich pedagogy. Co pro ně můžete udělat jako jejich učitel? A jak žáka nebo studenta s takovým problémem ve své třídě poznat? Vybíráme z knihy Lucie Bělohlávkové Tak už se nestyď.

Jak prababičky ovlivňují náš život? A jak najít svůj Léčivý rodokmen?

Zmapujte osudy svého rodu pomocí příběhů, které se vyprávějí o lidech v něm. Suchá data narození a úmrtí vám neřeknou tolik, jako vyprávění o odvážné babičce, která si pro svého milého došla pěšky z Ukrajiny. Nebo se u vás opakuje při rodinném setkání legrační historka, jak strýc málem utekl od oltáře? Na co se ptát a jak zacházet s rodinnými příběhy vám poradí kniha Léčivý rodokmen.

Má vaše dítě noční můry? Psycholog radí, jak na zlé sny

Probouzí se vaše dítě opakovaně v noci hrůzou a děsem ze snů, které má? Často leží příčina v denním životě dětí. Psycholog Ben Furman radí, jak si s nočními můrami dětí poradit.

Počtář Pepík Popleta pomůže s malou násobilkou

Nový pracovní sešit od Ivy Novákové je tentokrát zaměřen na procvičování malé násobilky. Děti mohou luštit tajenky, řešit kvízy, vybarvovat obrázky podle výsledků a spolu s Pepíkem a strašákem cestovat po světě. Zábavné procvičování násobilky je spojeno s dobrodružným příběhem, ke kterému se děti musejí dopočítat.

Novinářka Sigri Sandberg a její Tma

V knize Tma se protínají životy dvou žen, které od sebe dělí jedno století. Společným jmenovatelem jim jsou tma a osamělost uprostřed divoké severské přírody, daleko od civilizace. Autorka knihy, norská novinářka Sigri Sandberg, se rozhodla strávit nějaký čas sama vysoko v norských horách a vyzkoušet na vlastní kůži, co s ní udělá naprostá tma. Taková, která už dnes kvůli všudypřítomnému světelnému smogu není jen tak k mání. Druhou ženou je pak rodačka z Karlových Varů, která udělala podobnou zkušenost ve třicátých letech minulého století.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru