Aktuality

Být dítětem s postižením není jednoduché. Stejně jako být jeho sourozencem.

Přestože zdraví sourozenci dětí s postižením jsou velmi početnou skupinou (80 % dětí s postižením má sourozence), bývá tato skupina dětí odborníky a dospělými často přehlížena a opomíjena.

Pandořina skříňka psychologických experimentů

Otevřete-li tuto Pandořinu skříňku, nemusíte se obávat, jejím obsahem je tentokrát jen deset kapitol věnovaných nejvýznamnějším psychologickým experimentům 20. století. Populárně naučná kniha psycholožky Lauren Slater seznamuje čtenáře s deseti známými psychologickými experimenty převážně v oblasti lidské svobodné vůle a konformismu.

Můj hlas půjde s tebou, řekl psychoterapeut Milton H. Erickson

Americký psychiatr a psycholog Milton Erickson radikálně změnil přístup k hypnóze, ale těžiště jeho práce spočívá v použití slova a vyprávění. Kdo přečte knihu jeho terapeutických příběhů, jistě pochopí, proč Ericksonův přístup ovlivnil systemickou terapii, přístupy krátké terapie a neurolingvistické programování (NLP).

Jít vlastní cestou, ale která je ta naše?

Tuhle otázku si kladl či klade občas asi každý z nás. Kdysi si ji položil i tehdy třicetiletý ředitel marketingu Jeff Goins a vědomě se rozhodl stát se spisovatelem, vyslyšet volání, kterým byl ke své vlastní cestě lákán a směrován.

Soutěž

Dubnovou knihou měsíce je komiks Stínka od Daniely Schreiter, a ten jsme soutěžili.

Jak naučit dítě s autismem zpracovávat emoce? Poradí naše příručka.

Pro malé děti s Aspergerovým syndromem nebo vysoce funkčním autismem může být obtížné chápat a ovládat své vlastní negativní emoce - praktická příručka Dítě s autismem a emoce jim k tomu - prostřednictvím učitelů a rodičů - poskytne různé strategie.

Ferda Mravenec už není jediný statečný mravenec v pohádkové říši, odvážný mraveneček od Stanislavy Reschové se vrací!

Po úspěšné knížce Mraveneček na cestách autorka napsala další příběh malého mravenečka, který si děti mohou přečíst v nové knížce Mravenečkova dobrodružství. Kniha malým dětem přináší nejen zajímavý příběh o síle přátelství, ale i poučení a zábavu.

Příběhy z amazonského pralesa pro děti

Amazonie je země exotických zvířat a rozhlehlá oblast zasahující devět států včetně Guayany. Z ní pochází autor knihy Patrick M. Agot, jehož příběhy pro děti ilustroval český přírodovědec, malíř, grafik a ilustrátor Jan Dungel.

O dvanácti půltónech

Proč dvanáct půltónů nedává dohromady šest celých tónů, ale přesně jednu oktávu? Proč rytmus bez melodie může být hudbou, ale obráceně už to nefunguje? Proč se Platón hudby bál a jak hudba pomáhala ke svobodě?

Dubnový Den D

Od 20. do 22. dubna probíhá na našem e-shopu Den D, což znamená slevu 20 % na všechno kromě e-knih!

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru