Aktuality

Soutěž

V září jsme soutěžili o dětskou knihu Co napoví stromoví od Vladimíry Ottomanské.

Filemonovi aneb O křesťanské svobodě

Malá knížečka francouzského dominikána Adriena Candiarda Filemonovi je plný aktuálních, jasných, a přitom hlubokých úvah o křesťanské svobodě, svědomí, o povolání k náročnému, ale autentickému a naplněnému životu z Ducha svatého.

Velice lehká smrt. O smrti a umírání.

Ačkoli kniha vypráví příběh z počátku šedesátých let minulého století, přesto silně promlouvá i k současnému čtenáři. Její téma je totiž nadčasové, umírání a smrt blízkého člověka. Intimní a dojemný příběh ve kterém slavná autorka a filozofka s velkou jemností vypráví o smrti své matky a přemýšlí o duši a těle, o životě a smrti.

Jak selhat jako terapeut: 57 způsobů, jak ztratit nebo poškodit svého klienta

Každý psychoterapeut zažije neúspěch a udělá v terapeutickém vztahu chybu. Pokud ovšem chybu uznáte jako prostředek k růstu, máte před sebou cenný nástroj, který vám prakticky ukáže, jak se pochybením vyhnout.

Nepřehlédněte novou knihu Torey Hayden Přehlížená holka

Slovo bestseller už vyčpělo. Ale fakt, že romány Torey Hayden byly přeloženy do 35 jazyků, se popřít nedá. Její knihy se opírají o postavy dětí a dospívajících, jejichž životy jsou rozbitější, než si kdo umí představit. A právě tyto děti zase podpírá Torey v roli speciální pedagožky, terapeutky a průvodkyně po spletitých cestách. Strhující čtení nejen proto, že ty příběhy se všechny opravdu staly.

Požehnání pro duši – malá knížka se silnými příběhy

Bruno Ferrero přináší další dárkovou knížku s krátkými duchovní příběhy, pěknými fotografiemi a povzbuzujícími úvahami či citáty.

Celoroční projekt do mateřských škol, to je Svět objevů a vynálezů

Jak přiblížit dětem v mateřských školách zábavnou formou vynález kola, automobilu, telefonu nebo třeba písma? A lze na tématu objevy a vynálezy postavit celoroční program aktivit v mateřské škole? Odpovědi na otázky dává kniha Svět objevů a vynálezů.

Plán aktivit v MŠ na jaro a léto v knize Nápadníček 2

Nápadníček podruhé – pro velký úspěch knihy Nápadníček pedagožky z MŠ Šestajovice napsaly druhý díl, který se tentokrát věnuje aktivitám vhodným pro období jara a léta.

Koza rohatá a O veliké řepě: nová oboustranná pohádková kniha!

V naší řadě krásných obrazových oboustranných pohádek s ilustracemi výtvarníka Vladimíra Krále přibyl už čtvrtý kus: Koza rohatá z jedné strany a O veliké řepě z druhé!

Věkově heterogenní třídy dětem svědčí

Je lepší mateřská škola s homogenními (věkově sourodými), nebo heterogenními (věkově smíšenými) třídami? Jaké jsou výhody a nevýhody heterogenního uspořádání, na to odpovídá tato kniha.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru