Aktuality

Straší ve vaší hlavě vtíravé myšlenky, které vás ničí? Poradíme, jak na ně!

Vrací se vám nějaká myšlenka, která vás dovádí k šílenství, protože ji nemůžete dostat z hlavy? Žijete v hrůze z toho, že když máte bizarní, neúprosné, neustále se vracející myšlenky? Vypovídá to o vás něco hrozného nebo ostudného? Doufáte, že se tyto myšlenky jednou prostě nevrátí?

Cesta důvěry se svatou Terezičkou z úzkosti, deprese a pocitu viny

„V této knize se chci pokusit popsat ono „zvláštní trápení“, díky němuž je Terezie tak blízká všem, které označujeme jako „vykolejené“, nevyrovnané, neurotické a psychotické, narušené, sebevražedné a nemilované. Chci naslouchat jejímu duchu, tomu, co nám chce svěřit o svém setkání s Ježíšem, a o tom, jak se dotkl její utrápené duše a upokojil ji. Z její zkušenosti s vlastní „cestou do Damašku“ vzešel jakýsi spirituální itinerář, zrodila se nová cesta, její vlastní „malá cesta lásky“, po níž přichází Ježíš za tím „vykolejeným“ ve mně, za zraněným, za hříšníkem, který se nedokáže osvobodit od tíživé viny, za nemocným, za tím, kdo se bojí smrti atd.“

Užijte si Rok s pohádkami, hádankami a říkadly

Pracovní sešit pro komplexní zábavnou přípravu dětí na vstup do ZŠ je plný všestranných aktivit pro děti předškolního věku. Krátká úvodní pohádka každé z 12 kapitol je motivací pro mnoho navazující činností, úkolů a her vycházejícími z potřeb RVP pro plnění školních kompetencí dětí. Je určen převážně pedagogům MŠ, ale využijí ho také učitelé prvních ročníků ZŠ i rodiče předškolních dětí.

Hledáme brigádníka z Kobylis a okolí na úklid sněhu

Hledáme brigádníka z blízkého okolí (Praha 8 - Kobylisy) na úklid areálu naší firmy.

Jak nenásilně komunikovat v práci, v rodině, ve společnosti, …

Čeká vás nepříjemné setkání se šéfem. Právě vám volala učitelka, aby si postěžovala na vaše dítě. Pohádali jste se s partnerem. Jak budete situaci řešit?

Nový domek pro myšku – to je nová knížka Petra Horáčka!

Pro nejmenší čtenáře vychází další knížka o malé myšce, kterou už znají z předchozích příběhů Petra Horáčka.

Nosofobie a hypochondrie: dvě tváře strachu z nemocí

Obávat se o vlastní zdraví je do určité míry naprosto přirozené a prospěšné: nutí nás to o své zdraví pečovat a věnovat se mu. Pokud ale tyto obavy přerostou únosnou mez, může to být problém, který zatěžuje nejen člověka, který těmito obavami trpí, ale i jeho okolí a zdravotní systém. A právě na toto problematické chvování se zaměřuje kniha STRACH Z NEMOCÍ psychologa a psychoterapeuta Hanse Morschitzkyho a novináře Thomase Hartla.

Žena v polární noci. Jak Christiane prožila rok v Arktidě.

Prožila polární noc s lovcem kožešin. Byl to její manžel. Ale taky s Norem Karlem, který s nimi obýval chatku. A psala se 30. léta 20. století. Christiane byla umělkyně a rok strávený na Špicberkách je v jejím líčení nádherný, extrémní, do duše se vpisující zážitek.

Jak se dostat z maléru (a jak se do něj nedostat), to je občansko-právní průvodce pro děti.

Na samém počátku byla jen touha zahrát si pár her na herní konzoli. Proto se Štěpán s Romanem rozhodli zajít na návštěvu ke kamarádovi Standovi, který herní konzoli doma má. Anebo už nemá? V tuhle chvíli se zdánlivě jednoduchý příběh začíná pořádně komplikovat.

Aplikovaná behaviorální analýza pro děti s autismem

ABA je terapeutická metoda efektivní intervence pro děti s autismem a dalšími poruchami vývoje. Rodiče takových dětí ale často nemají dost informací o tom, co tato terapie je, jak probíhá a co obnáší. A právě pro ně je zde průvodce ABA PRO DĚTI S AUTISMEM, který poskytuje odpovědi na mnoho otázek, které si rodiče autistických dětí, kteří uvažují o ABA, kladou.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru