Aktuality

Mikulášský týden slev 2023 je tady!

Od 2. do 10. prosince probíhá portálovský Mikulášský týden. To znamená slevu 20 % na e-shopu i v knihkupectvích a také mikulášský výprodej! Věříme, že jste celý rok byli hodní, takže si k nám můžete přijít pro nadílku!

Otevírací doba knihkupectví o Vánocích 2023

Před Vánoci mají obě naše pražská knihkupectví rozšířenou otevírací dobu.

Soutěž

V prosinci soutěžíme o dětskou knihu Vánoční Jedlička.

Snáře vám nepomohou, ale kniha Sny jako řeč duše vám odhalí skrytý svět symbolů

Ať už se zajímáte o interpretaci snů v rámci své profese psychoterapeuta nebo vás lákají významy vašich vlastních snů, tohle je základní kniha. Na jednom místě najdete základní teoretická východiska Freuda i Junga a samozřejmě i dalších odborníků, ale hlavní část knihy vás provede stavbou snu, jeho možnými funkcemi a přiblíží snovou symboliku.

Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu

Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.

Vůle ke smyslu: vybrané přednášky Viktora E. Frankla o logoterapii

Nová kniha z edice Klasici představuje autorský výbor inspirativních přednášek Viktora E. Frankla, zakladatele logoterapie, z let 1946 až 1980. Srozumitelným způsobem nabízí vhled do jeho myšlenek o hledání smyslu v životě a aplikaci logoterapie na různé životní situace.

Sebeanalýza - praktické využití psychoanalytických technik k sebepoznání

Psychoanalýza se nemusí odehrávat jen na psychoanalytickém sezení s psychoanalytikem. O tom je přesvědčená autorka, když nastiňuje možnosti využití psychoanalýzy k samostatné práci na sobě, ať už mezi sezeními, či v době přerušení terapie například z důvodu nemoci nebo dovolené, ale i v rámci seberozvoje.

Překonávání traumatu: Zkuste pomocí cvičení uzdravit tělo i duši.

Všechny lidské bytosti jsou vůči traumatu zranitelné nebo je zasáhne trauma, které prožili jejich blízcí. Většina lidí však neví, že traumatická událost nezmizí okamžikem, kdy skončí – i když jsme ji úspěšně přežili. Účinky traumatu často přetrvají celé týdny, měsíce, roky, a dokonce i desetiletí. Cílem knihy je pomoci lidem se z důsledků traumatu zotavit.

Kdo a kdy poslouchá Rádio Zapomenutých?

Dobrodružná knížka finské autorky je o zapomenutých dětech, ale také o naději a přátelství. Vzrušující vyprávění o tom, co se stane, když se jednoho dne rozhodnete spát jinde než ve vlastní posteli.

Seznamte se s vnitřní rodinou v knize Tohle všechno jsem já

Kniha Tohle všechno jsem já je úvodem do tzv. systémů vnitřní rodiny, čili Internal family systems (IFS), a to z pera samotného zakladatele tohoto uznávaného terapeutického směru, Richarda Schwartze.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru