Aktuality

Moje pocity – průvodce světem emocí pro děti

Emoce mohou být pro děti jako tajemný jazyk, který je těžké rozluštit. A přesto je právě tento proces důležitým krokem v jejich vývoji. Poznání emocí je pro děti klíčové nejen pro lepší porozumění samy sobě, ale také pro rozvoj jejich schopnosti komunikovat s ostatními. Když se naučí, jak rozpoznávat a vyjádřit své emoce, získají základní dovednosti pro zdravé mezilidské vztahy, úspěšné řešení konfliktů a rozvíjení vlastní empatie.

Soutěž

V září jsme soutěžili o knihu Nevrlý Ruda. Zde jsou vítězové!

Kniha keltské moudrosti v novém doplněném vydání

Dnes již kultovní kniha inspirovaná starou keltskou moudrostí, poezií a spiritualitou vyšla v novém, upraveném a doplněném vydání.

Jak zvládnout úzkost ve třech krocích

Úzkost ve svém životě prožil asi úplně každý z nás. Je to pocit pramenící z nejistoty, co se stane a vědomí neschopnosti budoucí událost ovlivnit. Těchto pocitů se nelze zbavit úplně, ale úzkostná mysl má ohrožující sílu a velkou moc. Prostřednictvím technik vycházejících z kognitivně-behaviorální terapie lze objevit cestu, po které se dojde z temnoty úzkosti na světlo svobody.

Kdo jsem a co tady dělám? Průvodce vlastním životem.

Čas od času je užitečné se na chvíli zastavit a odpovědět si na základní otázky, které souvisejí s naším bytím. S tím, jaký život žijeme. Udělat si inventuru a pořádek v tom, kde se právě nacházíme, co tady děláme, kam směřujeme, zda jsme spokojení a zda to takto chceme mít.

Psychoanalytický pohled na partnerství přináší kniha Nevědomé fantazie ve vztazích

Slavoj Titl, český psychoanalytik a psychoterapeut, v knize Nevědomé fantazie ve vztazích představuje kořeny fantazií ve vývoji člověka, fantazijní životy lidí, jejich sny a touhy a představy o partnerských vztazích, a to v kontextu moderní párové a rodinné psychoanalýzy. Kniha vychází jako 144. svazek edice Spektrum.

Měsíc radosti vás dovede ke štěstí

Kde všude lze hledat radost a štěstí a kde je najít? Dá se jim vůbec naučit? Jak přerámovat každodenní zkušenosti, aby se z nich staly zdroje příjemných zážitků?

Den Dyslexie 2023

Jako každý rok již od roku 2010 se v Praze na začátku září koná Den dyslexie, tentokrát s mottem: Pojďme ven sdílet svoje zkušenosti. Portál je i tentokrát partnerem akce.

Skutečný příběh zápasu o život a vůli přežít

Příběh z knihy Dítě zvané „To“ je svědectvím jednoho z nejzávažnějších týraní malého chlapce vlastní matkou, které bylo kdy v Kalifornii zaznamenáno. I když je vyprávění oběti velice silné, bolavé a pro běžného člověka nepochopitelné, nechybí v něm vůle po životě a hlavně šťastný konec. Doslov ke knize napsala známá britská spisovatelka Torey L. Hayden, která se ve svých románech zabývá týranými dětmi.

Opičák Ruda není naštvaný, jenom trochu nevrlý!

Malý šimpanz Ruda nemá svůj den. Obloha je moc modrá, tráva moc zelená a banány moc sladké. A přitom je tak krásně a všichni by chtěli, aby si i Ruda užíval.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru