Aktuality

S penězi si poradím - podpořte finanční gramotnost dětí

Nový pracovní sešit známé autorky Ivy Novákové je určen k procvičování základních pojmů a poznatků ze světa financí. Formou zábavného luštění a doplňování rozvíjí finanční gramotnost dětí, seznámí je nejen s penězi jako platidly, ale také se způsoby placení, co jsou příjmy a výdaje, jak hospodařit s kapesným a jak si ušetřit na vysněnou věc, jak se nenechat zlákat každou reklamou ať na zboží samotné, nebo na výhodné slevy. Je možné si peníze půjčit a nakoupit na splátky?

Jde to i s úsměvem - Karel Nešpor Čtvrtý

Je-li někdo v Čechách opravdovým jogínem, pak bezpochyby Karel Nešpor. Jeho teorie smíchu a praktické ukázky smíchu tuneláře nebo veverky se staly ikonickými. Do série knih krátkých příběhů, tipů a návodů přibyl další kousek. Jak autor hned v úvodu říká, zpříjemněte si téměř cokoliv a přidejte úsměv, protože ten provází většinu zdravých emocí. Řekněte si: „Jde to i s úsměvem.“ Pak se usmějte a začněte třeba uklízet.

ROZHOVOR: Psycholog Pavel Říčan - Nejdůležitější je autenticita

Českobudějovický magazín Milk & Honey přinesl před Vánoci rozhovor se známým profesorem Pavlem Říčanem, který v Portále vydal tituly Spirituální výchova v rodině, Psychologie - příručka pro studenty, Cesta životem a Psychologie náboženství a spirituality. Se svolením redakce Milk & Honey vám nyní rozhovor přinášíme i my.

365 mentálních rozcviček v jedné knize

Víte, že kromě tělesných rozcviček existují i ty mentální? Kniha Cvičení mentální kondice vám jich nabízí přesně 365, aby ani jediný den nezůstal němý. Můžete je řešit postupně, ale na druhé straně není nutné omezovat se na jediné cvičení denně.

NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE

Nakladatelství Portál přijme pracovníka na pozici „Skladník“.

Fi a Flo skloňují podstatná jména

Když si jednou malý (Kdo? Co?) František prohlíží třpytivý (Koho? Co?) knoflík od (Koho? Čeho?) prababičky, vykouknou z něj dvě malé hlavičky. Fi a Flo, dvě malé bytosti z planety Narpisel, přiletěly v knoflíku (Ke komu? K čemu?) k Frantovi na planetu Zemi. Vypráví mu (O kom? O čem?) o své planetě a Franta jim zase ukazuje všechno, co je zajímá na té naší. A při tom si všichni, společně (S kým? S čím?) se čtenářem, procvičují skloňování podstatných jmen. (Oslovujeme, voláme) Fi! Flo! Franto! Teď už si to jistě budete všechno pamatovat!

Mé všechno volá k Bohu

Být, myslet, rozhodovat se, vztahovat se, hřešit, trpět a doufat: to je podle Jana Houkala sedm základních slov lidského nitra a celé existence, s jejichž pomocí můžeme pojmenovat, co jsme a co prožíváme. A každé z nich, jak přibližuje ve své nové knize, v souladu se šesti ostatními, ale přece svým nezaměnitelným způsobem, volá k Bohu.

Knihy nejen pro vánoční (d)uši

Pro milovníky mluveného slova a literatury jsme ve spolupráci s Audiotékou a Tympanem připravili pět nových audioknih. Potěšíme jak děti, tak příznivce psychologie, spirituality či seberozvoje.

NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE

Nakladatelství Portál hledá brigádníka/brigádnici na večerní úklid administrativní budovy

Stovka černých šicích strojů aneb opravdu nejsou psychické nemoci nakažlivé?

O tom má své pochyby hrdina románu mladého rakouského spisovatele Eliase Hirschla Stovka černých šicích strojů (kterým je vlastně Hirschl sám). Když se mladý osmnáctiletý civilkář ocitne jako pečovatel v chráněném bydlení pro psychicky nemocné, zjistí, že na takový střet s realitou není vůbec připraven a že čím dál méně rozumí tomu, proč jsou ošetřovatelé ošetřovateli, a ne pacienty, ale i tomu, kým je vlastně on sám.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru