Aktuality

Pomoc! Neumím se rozhodnout!

Život je plný rozhodnutí. Vědci spočítali, že jich denně uděláme až dvacet tisíc. Proto nemohou být všechna rozhodnutí vědomá a s rozvahou, většina jich proběhne bleskově. Některá rozhodnutí jsou však pro náš život zásadní.

Držme se pevně – párová terapie zaměřená na emoce

Vždycky mě fascinovaly vztahy. Vyrostla jsem ve Velké Británii, kde můj otec provozoval hospodu a já jsem spoustu času trávila tím, že jsem pozorovala, jak se lidi potkávají, povídají si, popíjejí, hádají se, tančí spolu a flirtují. Ústředním bodem mého mládí však bylo manželství mých rodičů. Bezmocně jsem sledovala, jak ničí svůj vztah i sebe samé. Přesto jsem věděla, že se hluboce milují. V posledních dnech můj otec hořce plakal steskem po mé matce, i když už více než 22 let žili odděleně.

Dobijte své baterky a užijte si jízdu na vnitřní vlně!

Lidem, kteří mají málo mentální energie nebo dokonce trpí vyhořením, se často radí, aby více odpočívali. Ale u mnoha z nich to dlouhodobě nevede ke zlepšení a znovu nabít je dokáže až nějaká činnost. Toho si všímá Anke Precht, autorka knihy na Vnitřní vlně, ve které představuje různé takové „dobíjecí“ činnosti, často překvapivě jednoduché a účinné.

Stůjte si za svým

Nejen citliví lidé by se měli dokázat vymezit a stanovovat si rozumné hranice. NE ochranný pancíř, stačí „plot s brankou“, kterou otevíráme zevnitř, takže my rozhodneme, kdo k nám smí vstoupit a kdy. A právě s „budováním podobných plotů“ a „otevíráním branek“ mají velké zkušenosti autorky knihy STŮJTE SI ZA SVÝM Doris Dahlin a Maggan Hägglund.

Zářijový Den D

Na 13. září připadá Den pozitivního myšlení. A protože my v Portále rádi myslíme pozitivně, k čemuž nám pomáhají knihy, které vydáváme, rozhodli jsme se letošní Den pozitivního myšlení vyhlásit zároveň naším Dnem D, který potrvá od čtvrtka 13. do soboty 15. září. Se slevou 20 % tak na e-shopu a ve všedních dnech i v našich knihkupectvích koupíte vše s výjimkou e-knih!

O dcerách a (nedostupných) otcích

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí milující žena. Ale kdo stojí za milujícími ženami? Milující otec?

Haló, haló, paní Kočko! Mistrovské ilustrace v příběhu pro nejmenší

Ilustrace Ľuboslava Paľa znají čtenáři už z knihy Kamzíkův velký skok. Tentokrát je ale i autorem textu, pro nejmenší děti. Jednoduchý, ale napínavý příběh dvou myších brášků, upoutá výtvarným zpracováním a pro české čtenáře přináší slovenský výtvarně-literární bonbonek.

Pohádkový rok v mateřské škole

Nová kniha pro pedagogy v MŠ „Od podzimu do léta pohádka k nám přilétá“ nabízí roční projekt vytvořený z klasických pohádek, které v dnešní době děti tak málo znají. Projekt je rozdělen do pěti částí podle čtyř ročních období a adventu. Inspirujte se vyzkoušenými aktivitami a prožijte celý školní rok pohádkově.

Pečujte o svůj vztah podle skandinávských not

Určitě už jste narazili na slova hygge nebo lagom. Skandinávské koncepty žití „v pohodě“, přinášející klid, vyrovnanost a spokojený život. Ze stejného pramene čerpá i psycholog Mattias Stølen Due a ve své knize Pečujte o svůj vztah… dokud se ještě máte rádi nám v tomto duchu předkládá návod na spokojený život partnerský. Není to perfektní vztah, nejsou všichni úžasní a ani problémy nezmizely, je to prostě tak akorát fajn a všichni se v tom cítí v pohodě.

Inkluzi dětí s PAS, ADHD či postižením v mateřské škole usnadní naše nová kniha

Naše nová kniha je průvodcem pro pedagogy, kteří by rádi do mateřské školy přijali dítě s postižením, ale nevědí si s tím úplně rady, ale užitečná bude i pro ty, kteří se již integraci věnují. Naleznou v ní řadu příkladů z praxe a na jejich základě zformulovaných doporučení.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru