Aktuality

ROZHOVOR: Wieland Freund se rozhodl stát papouškem Michaela Endeho

Příští týden vychází novinka určená dětem – Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt, která má velmi zajímavé okolnosti vzniku. Po smrti jednoho z nejslavnějších německých spisovatelů (nejen) knih pro děti Michaela Endeho (jeho Nekonečný příběh znají velmi dobře i čeští čtenáři či diváci) byl v jeho pozůstalosti objeven fragment rozepsané knížky – první tři kapitoly. Wieland Freund, literární vědec a rovněž autor dětských knih, se ujal nesnadného úkolu příběh dokončit. O tom, jak se mu to dařilo, mluví v následujícím rozhovoru.

Sourozenecká dynamika a její význam v psychoterapii

Zatímco vztahy s rodiči se v terapii řeší téměř pokaždé, jinému vztahu - neméně důležitému - byla donedávna v psychoterapii věnována poměrně malá pozornost. Přitom vztah se sourozencem bývá v životě ten nejdelší a je často zdrojem velkého množství vztahových zkušeností. Literatury věnující se této problematice je ale poskrovnu.

Příběh vážky je vyprávění o překonání démona alkoholu i návratu ke kořenům

Až se začtete do knihy Příběh vážky, možná vás napadne, čím je podobné vyprávění Monique Gray Smith o původních obyvatelích Kanady naší historii.

Jakou otázku máte nejradši?

Schopnost klást správné otázky je při koučování, tréninku nebo facilitaci skupin jednou z nejdůležitějších schopností. Amelie Funcke a Axel Rachow, dva odborníci na komunikaci, v této knize shromáždili nejúčinnější klasické i netradiční otázky pro nejtypičtější situace, k nimž může na takových událostech dojít. Kniha je určená koučům, lektorům, všem, kdo vedou semináře a vůbec všem, kteří musí vést a řídit nějakou skupinu.

Sami na této zemi? – ptá se tentokrát Ladislav Heryán

Nejnovější kniha krátkých zamyšlení známého salesiánského kněze Ladislava Heryána nad křesťanskou spiritualitou je tentokrát o Boží přítomnosti. Či naopak, o Jeho nepřítomnosti.

Tak už se nestyď!

To se snadno řekne: „TAK UŽ SE NESTYĎ!“ Ale jak na to? Jak se mám přestat stydět? Jak mám překonat ten strach, že se mi zase něco nepovede ve škole nebo doma, že se ztrapním při zkoušení před tabulí nebo jinde. A co si pak o mně budou všichni myslet? Že jsem hlupák a nikdo se se mnou nebude bavit.

Umění dostat v každé debatě za pravdu

Chcete umět vést debatu tak, abyste byli vždy úspěšní, bez ohledu na to, zda jsou vaše argumenty správné a pravdivé? Inspirujte se u filozofa Arthura Schopenhauera. Přestože je jeho kniha více jak 200 let stará, argumenty a návody v ní uvedené stále fungují.

Kněz, co leze po horách, skautoval a ještě umí psát? Kniha Pán se stará od Josefa Prokeše

Je-li vám sympatický papež František, pak vám kniha Pán se stará bude určitě blízká. K papežově apoštolské exhortaci (dokument, jehož cílem je vybídnutí nebo povzbuzení) Radost z evangelia se totiž vztahuje a její myšlenky po svém rozvíjí. O křesťanství píše tak, že jej otevírá a zprostředkovává každému člověku dobré vůle.

Deníkové zápisky mladé dívky z psychiatrické léčebny - to je kniha Narušení

Knižní předloha slavného stejnojmenného filmu s Winonou Ryder a tehdy vycházející hvězdou Angelinou Jolie (za roli sociopatky Lisy dostala v roce 2000 Oscara i Zlatý globus) vychází poprvé v českém překladu a ke čtenářům se tak dostává autobiografická kniha spisovatelky Susanny Kaysen - Narušení.

Zbavit se zbytečností a mít místo na věci důležité: to je minimalismus

Knížka Astona Sandersona Minimalismus do kapsy je praktickým průvodcem pro všechny, kdo chtějí ubrat na konzumním způsobu života a mít méně věcí - ale o to více hojnosti věcí důležitých.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru