Aktuality

Poznej s námi sousední státy je zábavný pracovní sešit pro malé školáky

Hlavní města, státní symboly, kraje, památky, přírodní zajímavosti, turistická lákadla, zvyky, oblíbená jídla a další zajímavosti Slovenska, Německa, Polska a Rakouska na jednom místě.

PRACOVNÍ MÍSTO - Časopis Psychologie dnes hledá editora

Baví vás práce s textem? Máte zájem podílet se na vytváření progresivního měsíčníku o psychologii? To vše v zázemí etablovaného nakladatelství zaměřeného na psychologickou literaturu?

Procvičování grafomotoriky s hodnými strašidly a s klukem Kájou bude děti bavit.

Zábavnou formou podané procvičování grafomotoriky je spojeno s příběhem o bojácném Kájovi a hodných strašidlech. V pracovním sešitě je místo pro čmárání, které má být spontánní, svobodné a volné. Najdete zde také doplňování, vybarvování, spojování, prostě všemožná uvolňovací cvičení, která mají zvyšovat kompetence dítěte k budoucímu psaní.

Motivace a osobnost Abrahama H. Maslowa vychází poprvé česky

Abraham H. Maslow patří k nejvlivnějším psychologům 20. století. Asi každý zná tzv. Maslowovu pyramidu potřeb, jež je (většinou značně) zjednodušeným vyjádřením Maslowových teorií o motivaci, touze po růstu, seberealizaci, které americký psycholog rozvíjí především právě v díle Motivace a osobnost.

Soutěž

Knihou měsíce srpna je dynamický příběh plný akce a mnoha zvratů pro čtenáře od 8 do 11 let Dostaňte mě odsud!

Finská fantasy o bubácích potřetí, tentokrát přišel Strašidelný dopis

Po celém helsinském domě rodiny Hellemaaových se najednou začnou objevovat suché listy, spousty suchých listů, a zdá se, že je záměrně přinášejí mravenci, obvyklí prostředníci mezi světem lidí a světem bubáků. Snaží se jim snad někdo něco sdělit? Ale kdo? A co? Bude si vědět rady mluvící župan?

Mokrozem, Suchozem, dva velké příběhy z jednoho světa v jedné (dvoj)knize

MOKROZEM/SUCHOZEM je krásná obrázková dvojkniha o klimatu, útěku a přicházení, cílech a vizích, přátelství a víře v sebe samého.

TEST: Má váš blízký hraniční poruchu, narcistickou poruchu nebo obě?

Má váš blízký hraniční poruchu, narcistickou poruchu nebo obě? Jak velkou byste si o něj měli dělat starost? Náš kvíz vás pomůže nasměrovat.

Život v papiňáku. Tak může vypadat vztah s člověkem s hraniční poruchou osobnosti

Tuto knihu nejspíš vezmete do ruky, protože jste ve svém vztahu neustále napjatí, nikdy nevíte, co od nějaké své blízké osoby očekávat, a být jí nablízku je jako žít v papiňáku. I ve chvílích, kdy vztah funguje dobře, s úzkostí čekáte, kdy se věci nepříjemně zvrtnou.

Hurá za dobrodružstvím! DOSTAŇTE MĚ ODSUD!

Danny konečně může zažít pořádné dobrodružství! Jeho třída pojede na adrenalinový výlet. Má to ale háček, Danny si na výlet musí vydělat peníze. Když se to povede, zjistí, že v autobuse s nimi jede jeho otravný starší bratr jako dozor. A to nevěstí nic dobrého. Navíc v divočině není signál! Dynamický příběh plný zvratů, napětí i humoru s akčním závěrem je napsán pro čtenáře od 8 do 11 let.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru