Aktuality

Zbavte se negativních myšlenek a vystupte z myšlenkových pastí

Zmocnily se vaší mysli opakované negativní myšlenky? Možná se obáváte, že se vám něco nepovede, že nestihnete dodělat práci, že se na vás bude šéf zlobit nebo že s vámi může spadnout letadlo. Možná nemůžete spát, protože máte obavy, že neusnete – a pak se strachujete, že nazítří nebudete schopni fungovat.

Manažer koučem - učebnice základů koučování pro manažery a vedoucí pracovníky

Jste ve vedoucí pozici? Je součástí vaší práce řízení a vedení lidí? Nebo se na manažerskou pozici teprve chystáte? Pak je tato kniha určená právě pro vás.

TEST: Stačí málo, a už vás dohání špatné svědomí?

Mít občas špatné svědomí je v pořádku, protože je důkazem naší zodpovědnosti. Co když ale na sebe klademe příliš velké nároky? Oblastí, kde na sebe často býváme přísní až moc, jsou mezilidské vztahy. Zkuste si test z knihy PODÍVEJTE SE NA SEBE LASKAVĚ a zjistíte, jak na tom jste ve vztahu ke konkrétnímu člověku právě vy!

ROZHOVOR: Erling Kagge - Představuji si život jako dlouhou procházku. Způsob, jakým si každý musí najít svůj vlastní jižní pól.

Autorem knihy Duše objevitelů pólu je norský polárník. dobrodruh, cestovatel, právník i nakladatel v jedné osobě Erling Kagge. V knize i v rozhovoru se dozvíte, co ho jeho výpravy za dobrodružstvím naučily o životě i o něm samém.

Bruno Bettelheim po koncentračním táboře věřil, že proměně lidí v poslušnou masu lze zabránit. Lidé nejsou mravenci!

Pozice psychologa a zájem o psychologické problémy pomohl Bettelheimovi udržet přesvědčení, že se zabývá něčím smysluplným. Postupně navázal kontakt s přibližně šesti sty vězni v Dachau (ze šesti tisíc) a s devíti sty v Buchenwaldu (z osmi tisíc). Jeho postřehy máte poprvé možnost přečíst si v češtině.

Transgenerační přenos v terapii aneb Bolest mých předků mě provází

Každý z nás má svůj rodinný román, každá rodina má své historky, které se vyprávějí, opakují a říkají stále dokola, své mýty, ságu – a také svá tajemství.

Obrázková etiketa pro nejmenší. Pepo! Ty popleto!

Eda, malý sloník a hlavní hrdina leporela pro nejmenší Edo! Ty neposedo! má za kamaráda opičáka Pepu. A oba společně se znovu objevují ve volném pokračování úspěšného titulu pro nejmenší čtenáře.

5+5 tipů na knižní dárky pod stromeček

Vánoce jsou už za dveřmi. Co je lepší, než najít pod stromečkem knihu? Přece najít tam knihy dvě a nejlépe z Portálu! Prohlédněte si naše tipy na dárky pro malé i velké čtenáře!

Agnes a odemčený sen láká na tajemno

Napětí – dobrodružství – záhady…. a na závěr velké překvapení. Další povedená knížka severské autorky, která bude bavit hlavně dívky.

Esej o daru Marcela Mausse rozšiřuje řadu Klasiků

Kniha Marcela Mausse ESEJ O DARU významně ovlivnila vývoj sociální antropologie a patří k povinné četbě mnoha oborů. Po více než dvaceti letech od jejího posledního českého vydání vám ji přinášíme v řadě Klasici.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru