Aktuality

Útěk do divočiny s Alexem Supertrampem

Alex Supertramp se ve skutečnosti jmenoval Christopher Johnson McCandless a tak jako opustil své pravé jméno, tak opustil i svou rodinu a dosavadní způsob života, vzdal se všech hmotných věcí, které bezprostředně nepotřeboval k přežití, spálil i poslední peníze a vydal se vstříc životu v divoké přírodě. Z posledního výletu na Aljašku se již živý nevrátil a jeho tělo bylo nalezeno po pár měsících náhodnými kolemjdoucími ve starém autobuse číslo 142 uprostřed divočiny na staré důlní cestě Stampede Trail. Příčina jeho smrti nebyla nikdy zcela vyjasněna, ale jako nejpravděpodobnější je udávána smrt hlady, způsobená kombinací nešťastných náhod, nezkušenosti a podcenění drsných podmínek aljašské divočiny.

Co nás může výcvik zvířat naučit o životě, lásce a manželství? Mnoho!

Americká novinářka Amy Sutherland se při přípravě jedné své dřívější knihy ocitla na nějaký čas ve škole pro cvičitele zvířat. To, co tam viděla, ji pak napadlo aplikovat i na zvíře druhu homo sapiens, především pak na svého manžela Scotta - a to s překvapivě úspěšnými výsledky. Své poznatky pak shrnula v knize CO MĚ VÝCVIK ZVÍŘAT NAUČIL O ŽIVOTĚ, LÁSCE A MANŽELSTVÍ.

Kde je nejkrásnější místo na světě? A dá se to o nějakém místě vlastně říct?

Byl jednou jeden Zajíc a toho hrozně zajímalo, jestli je zrovna ta jejich louka nejkrásnějším místem na světě. Ostatní zvířátka byla s loukou navýsost spokojená, ale jemu to stále vrtalo hlavou. Co když je to někde ještě lepší? A tak se vydal na cesty, prozkoumat svět a najít odpověď na tuhle zapeklitou otázku.

S Karlem Nešporem nově o úsměvech, zkušenostech i výstřednostech

Úsměv při práci, ve sprše, před jídlem, zkrátka úsměv všude propaguje v nové knize známý bojovník proti závislostem Karel Nešpor. Laskavé a humorné minipříběhy, úvahy či básničky potěší a vykouzlí úsměv na vaši tváři – a o to panu Nešporovi jde především.

Jak jednat, když narcističtí rodiče zestárnou? Poradí naše nová kniha.

Být dítětem narcistických rodičů není snadné v žádném věku, ani v dospělosti, když už rodiče zestárli. Přerušit kontakt s takovým rodičem není často možné ani žádoucí, někdy se naopak intenzita kontaktu ještě zvýší a hrozí, že negativní vliv, který měli na vaše dětství, nyní zasáhne i např. vaši vlastní rodinu. A právě dětem stárnoucích a starých narcistických rodičů přináší rady a pomoc kniha KDYŽ NARCISTÉ ZESTÁRNOU americké psycholožky Niny W. Brown.

Chyba není konec světa

Bojíš se, že se ti něco nepovede? Že uděláš chybu a budou se ti smát? Raději bys nedělal nic, aby ses neztrapnil? Pak je tahle knížka právě pro tebe. Zjistíš, že z chyb se opravdu nestřílí, naučíš se se svou chybou pracovat a napravit ji. Nikdo není perfektní, ani ty nemusíš.

Komenský v komiksu - nejen kniha, ale i výstava

Naše chystaná kniha S KOMENSKÝM DO KOMIKSU vychází při příležitosti letošního 350. výročí úmrtí Učitele národů. Součástí s tímto výročím souvisejících Národních oslav J. A. Komenského je ale i interaktivní výstava založená právě na chystaném komiksu, kterou lze navštívit až do příštího června v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského.

Další rok ve školce, tentokrát se stromy

„Představte si na jedné straně les a na druhé straně třídu dětí. Na první pohled obě společenství vypadají jako velmi nesourodá a nezkrotná, ale při hlubším pohledu uvidíte jejich harmonii a soulad. V lese vedle sebe rostou různé stromy: staré silné duby, rovné a štíhlé jedle, kousek dál březový háječek a podél lesní cesty třeba javory nebo lísky. Když se na děti ve třídě podíváte trochu jiným pohledem, najednou mezi nimi uvidíte přátelský a pohostinný dub, svěží, energickou a nápaditou břízu, silný kaštan nebo harmonický a vyrovnaný javor.“

Jak se vyznat v klimatu dětem poradí nová obrázková encyklopedie

Je skutečně stále větší teplo? Jak vznikají skleníkové plyny? Proč se střídají roční období? Kdy byla poslední doba ledová? Má smysl recyklovat?

Procvičte si mozkové závity s mozkocvičnými hádankami!

S naší novou knihou 100 MOZKOCVIČNÝCH HÁDANEK od britských autorů Roba Eastwaye a Davida Wellse se rozhodně nudit nebudete!

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru