Aktuality

Nakladatelství Portál v době koronavirové

Přečtěte si, co děláme v době pandemie, proč to děláme a jak nám v tom můžete pomoci.

Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy

Milé paní učitelky, míváte pocit, že už nemůžete, že už je toho na vás moc, že to „nedáváte“ a že vám ten stres za to nestojí? Nepodlehněte a nedejte se! Vždyť máte svou práci rády, tak se nenechte odradit. Podporou vám bude určitě naše nová kniha, která vás naučí myslet více na sebe, opečovávat se a relaxovat.

Smysl života podle Alfreda Adlera

Komplex méněcennosti, komplex nadřazenosti a touha po moci, důležitost pořadí mezi sourozenci, škodlivost rozmazlování... To jsou pojmy, které se staly stavebními kameny psychologie 20. století a v obecném povědomí zůstávají i dnes. Málokdo ale ví, že tím, kdo je rozpracoval a přisoudil jim zásadní důležitost, byl rakouský psycholog Alfred Adler. Ve svém shrnujícím díle SMYSL ŽIVOTA se právě těmto otázkám věnuje, prohlubuje je a završuje své celoživotní názory.

Sny jako řeč nevědomí

Práce se sny a aktivní imaginací je v jungiánské psychoanalýze klíčovým způsobem komunikace s nevědomím. Málokdo, a to včetně psychologů, ale dokáže skutečně pracovat s vlastními sny a nevědomím. Kniha SNY JAKO ŘEČ NEVĚDOMÍ amerického psychoterapeuta Roberta A. Johnsona proto nabízí praktický přístup k osvojení si schopnosti číst symbolický jazyk snů i využít síly imaginace a využít ji k rozvoji vztahu mezi vědomou myslí a nevědomím.

Slyšíte, co se šeptá v trávě?

Pokud ne, prozradí vám to nejnovější přírůstek naší řady knih pro začínající čtenáře První čtení, to nic není. Osvědčená a oblíbená autorka Eva Horáková vás tentokrát vezme s sebou mezi brouky, šneky a červíky a bude vám vyprávět jejich příběhy.

Soutěž

V březnu jsme soutěžili o knihu Léčivý rodokmen

Vycházejí Freudovy přednášky k úvodu do psychoanalýzy

Sigmund Freud nikdy skutečnou učebnici psychoanalýzy nenapsal, a proto jsou jeho přednášky, pronesené převážně mezi lety 1915-1917 ve Vídni, hlavním (a skvělým) zdrojem pro poznání této jeho nauky. Poprvé česky vyšly již v roce 1935 a od té doby ještě několikrát, naposledy ale před více než dvaceti lety.

TEST: Jak dobře se dokážete vymezit?

V různých oblastech se dokážeme vymezovat s různou mírou úspěšnosti. Jednomu se daří stanovit hranici kolegovi v práci, zatímco v soukromých vztazích s tím má ještě potíže. U druhého člověka to může být naopak nebo také zcela jinak. Svou roli přitom hraje i naše každodenní kondice. Následující otázky z knihy BLÍŽ TĚ NEPUSTÍM vám umožní pohlédnout do zrcadla, abyste si mohli utvořit obrázek o tom, jak to vypadá s vaší schopností se vymezit.

Jde to i bez plastů - ekologický program pro celou rodinu

Není vám lhostejné, kolik odpadu vaše rodina produkuje, a snažíte se zavést opatření, která produkci odpadu omezují? Nakupujete do vlastních látkových sáčků? Pořídili jste dětem voskové ubrousky na svačinu? Vyrábíte vlastní čisticí a kosmetické prostředky? Pak je tato kniha právě pro vás!

Odpuštění pohledem kněze Guy Gilberta je radikální cestou "plnou kamení"

Naše náboženství je jedno z nejnáročnějších na světě, jeho přikázání jsou praštěná, říká s nadsázkou Guy Gilbert ve své knize Odpuštění. Milovat své nepřátele a odplácet zlo dobrem, o takové cestě tvrdí známý francouzský kněz, že je radikální a rozhodně není pohodlná. Spíše jako cesta posetá kamením, která vede do ráje „spolu s lidmi bláznivě zamilovanými do Boha.“

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru