Aktuality

Knížka, která vydává zvuky – zvuky vašeho dítěte

Hervé Tullet v knižní novince LA! nechává prostřednictvím dětí puntíky zpívat, smát se, hádat i křičet.

Vychází nový román Torey L. Hayden: Holka, kterou nechtěli

Již sedmou knihu od známé speciální pedagožky, terapeutky a autorky non-fiction románů Torey L. Hayden je HOLKA, KTEROU NECHTĚLI.

Soutěž

Knihou měsíce srpna je nejnovější román známé speciální pedagožky a vychovatelky Torey Hayden Holka, kterou nechtěli

I matematika může být skvělá zábava!

Pokud jste nad tímto titulkem při vzpomínce na svá školní léta nevěřícně zakroutili hlavou a řekli si: „No to tedy nemůže!“, pak je naše nová kniha VEDLE NUL JE JEDNIČKA VELKÉ ČÍSLO právě pro vás a možná vás přesvědčí, že matematika opravdu může být i zábava.

Strašidelná cesta za bubákem do podzemí

Druhou knihou série pokračují dobrodružství sourozenců Hellemaaových. Nejmladší Maikki, čtenář Kaapo a nejstarší Hilla se v úvodní knize trilogie Strašidelná chůva poprvé setkali s bubáky, které kdosi vyslal, aby se v jednom malém finském městečku postarali o děti poté, co jejich rodiče všichni náhle zmizeli. Kdo to byl, proč to udělal a jak se to samotným bubákům zamlouvalo, na to už musely děti přijít samy. Ostatně v severské literatuře se podobně samostatné a nezávislé děti nevyskytují poprvé, vzpomeňte třeba na Pipi Dlouhou punčochu nebo Kalle Blomkvista.

Jaké hry si rády hrají děti v jiných zemích světa?

Nechte se inspirovat touto nápaditou knihou, která vám formou her z celého světa nabízí podporu interkulturního učení. Hra může být prostředkem i motivací k poznávání různých kultur, jejich života a tradic, co mají společného, nebo naopak odlišného. V této knize nechybí ani hry podporující empatii, důvěru a pocit sounáležitosti. Hry jsou vhodné pro předškoláky a mladší školáky.

10 tipů na letní čtení z Portálu

Kniha je osvědčeným společníkem na každé dovolené. Vybrali jsme pro vás tradičních 5 + 5 tipů na knížky z Portálu, se kterými se určitě nebudete nudit ani vy, ani vaše děti.

Transformace emoční bolesti v psychoterapii pomocí terapie zaměřené na emoce

Emoce dodávají životu spíše barvitost a smysl a jsou v našich životech neustálými společníky. Jak proměnit ty, které bolí nejvíc?

Zygmunt Bauman: Tekutá modernita

Tekutá modernita, jedna z nejdůležitějších knih slavného sociologa Zygmunta Baumana z roku 2000, vychází po osmnácti letech opět v češtině a rozšiřuje naši řadu Klasiků.

Poruchy osobnosti v 21. století – Diagnostika v teorii a praxi

Diagnostika, včasná, citlivá a co možná nejpřesnější, je základním kamenem léčby poruch osobnosti. Nové objevy a trendy vývoje tohoto oboru v zahraničí však nejsou v Česku příliš reflektovány a tato monografie si klade za cíl tuto skutečnost změnit a přispět k probíhající reformě psychiatrie.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru