Aktuality

Malý Papík hledá maminku

Papík byl malý papoušek, který žil úplně sám. Přál si mít maminku, ale nevěděl ani, jak by mohla vypadat. Takto začíná příběh malého Papíka, který se vypraví svoji maminku najít. Hledá nějakou sobě podobnou, žlutou, s křídly a pruhovanýma nohama. Až setkání s paní Medvědovou mu přinese odpovědi na jeho otázky, včetně té nejdůležitější – jak se vlastně taková maminka pozná?

Den dyslexie se letos koná již po desáté, i letos za podpory Portálu

Již desátý ročník Dne dyslexie, jehož tradici založila v výtvarnice Alena Kupčíková v roce 2010, proběhne 8. a 9. září 2019 v prostorách vodárenské věže v Praze na Letné. Jeho motem je „(Ne)dokonalí - mylujeme svoji dyslexii“ a i letos se můžeme těšit na množství přednášek a workshopů s umělci obdarovanými darem dyslexie.

Soutěž

V srpnu jsme soutěžili o audioknihu Ve škole se dějou věci od Fridy Nilsson.

Kulihrášek a Budulínek v jedné knížce!

Další oboustranná knížka výpravně ilustrovaných pohádek pro nejmenší je tu! Tentokrát se v ní „skoro potkají“ Kulihrášek a Budulínek. A co myslíte? Poslechne konečně Budulínek babičku a dědečka a chytré lišce opravdu neotevře?

Uměřenost - cesta ke spokojenosti v nespokojené době?

Rychleji, více, silněji! Produktivita v práci i mimo ni. Užívat si, co to jde... Takováto a mnohá další podobná hesla symbolizují dnešní dobu. Ale zároveň roste ve velké části společnosti pocit, že to vlastně tak úplně není ono - stále zrychlovat nejde, k čemu je produktivita, když vám nepřinese štěstí a čím víc si toho koupíte, tím více máte doma věcí, které vás jenom nudí? Možná je na čase začít přemýšlet o úplně jiném životním konceptu - o umění uměřenosti

Když všechno, co jste kdy chtěli, pořád nestačí

„Tato kniha není o tom, jak být šťastný nebo jak být populární. Je o tom, jak být úspěšný, ale ne v tom smyslu, jak jej používá většina lidí. Protože jde o to, jak být lidský, jak žít s pocitem, že jste víc než noční motýl, který žije jen pro jeden moment a pak mizí.“ - říká autor knihy Harold S. Kushner.

Otevírací doba knihkupectví v červenci a srpnu

Upozorňujeme na červencová omezení provozu našich knihkupectví z důvodu inventur.

Knižní tipy na prázdninové čtení pro děti

Pro všechny rodiče a jejich školáky tu máme jedno z posledních opakování před prázdninami, společně se podíváme na nejlepší dárky za vysvědčení. Nejen Kluk z plakátu má jasno – za vysvědčení knihu! 5 + 1 tip na knihu z Portálu, která vám zpříjemní prázdninové chvíle.

Nové knihy pro (d)uši

Nejen dlouhou cestu autem na dovolenou vám i letos mohou zpříjemnit audioknihy z Portálu. Ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum a Audiotékou vám přinášíme audioverze zábavných knížek pro děti, inspirativní knihy zápisků a dvě klasická díla světové psychologie.

Zážitková pedagogika, čtivá esej od Ivo Jiráska

Novinka Zážitková pedagogika obsahuje teoretické zpracování oboru zaměřujícího se na osobnostní a týmový rozvoj prostřednictvím přímých prožitkových situací. Na rozdíl od dříve publikovaných praktických a metodických návodů jsou zde zpracovány především terminologické a ideové aspekty včetně širších sociálních souvislostí a soudobých civilizačních proměn, na něž by měl tento edukativní směr adekvátně reagovat. Ale pokud se zde nebudou nabízet praktické rady a návody, co nám pak zbude ke společnému promýšlení? To podstatné, totiž jaký to všechno má smysl a význam.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru