Pomoc, můj zeť je starší než já!

Lucie Jandová, 3/2018
Manuál nejen pro rodiče, kterým dítě představí vašeho staršího vrstevníka jako svého partnera…

Peter Jentschura: Kyseliny ohrožují vaše tělo

MATYÁŠ ZRNO, 3/2018
Peter Jentschura je „drogista ze staré školy“ a „poslední druid“. Alespoň tak se rodák ze slezské Wroclawi (německy dříve Breslau) označuje. Je vynálezcem „Trojskoku odkyselení “ – metody, o níž tvrdí, že vede k vyčištění a regeneraci lidského organismu. Jeho knihy o této metodě si koupilo čtvrt milionu lidí a autor si díky nim získal celosvětovou popularitu. Nyní bude hlavním hostem březnového Festivalu Evolution v Praze.

Mentor z YouTube

MATYÁŠ ZRNO, 3/2018
Kdy naposledy byl nějaký psycholog tak významný? Asi nikdy. V době Freuda nebo Junga totiž nebyl YouTube. Právě YouTube si zvolil za svou platformu pětapadesátiletý profesor psychologie z univerzity v kanadském Torontu. Může se pochlubit neuvěřitelnými sto padesáti miliony zhlédnutí, vyprodanými přednáškovými sály a nově i nejprodávanější knihou na Amazonu: 12 pravidel pro život. Představujeme vám novou hvězdu psychologie: Jordana Petersona.

Chocholoušek a ti druzí

MOJMÍR SEDLÁČEK, 3/2018
Všichni si pamatujeme docenta Chocholouška ze slavné komedie „Jáchyme, hoď ho do stroje!“ A to je právě jeden z mnoha případů, kdy nám filmový svět poskytuje o profesích psychologů a psychiatrů dost zkreslené informace. Pojďme vyvrátit pár mýtů.

Ženy v pasti

Charlotte Benátská, 3/2018
Stále více žen na prahu čtyřicítky bilancuje a přemýšlí o tom, zda je to, čeho dosáhly, dostatečně uspokojuje, a zda jsou připraveny na zásadní změny.

A taková to byla láska…

Charlotte Benátská, 3/2018
Dlouhodobý vztah je školou života. Někdo zjistí, že si vybral špatnou školu, někdo zatouží studovat jinou a ti vytrvalejší se dostanou až na vysokou školu. Titulu a hodnocení „obstál s vyznamenáním“ však dosáhne málokdo.

Postřehy M. Z.: Proč střílel a co s tím

MATYÁŠ ZRNO, 3/2018
Ve střední škole v Parklandu na Floridě zastřelil devatenáctiletý Nikolas Cruz legálně drženou poloautomatickou zbraní sedmnáct lidí. Nebyla to první a jistě to nebude ani poslední, tragédie tohoto druhu. A v Americe se bude opět řešit, jak to a co s tím.

Editorial 3/2018

MATYÁŠ ZRNO, 3/2018

Sex a sport: nebezpečná kombinace?

MOJMÍR SEDLÁČEK, 3/2018
V souvislosti se zdravím a optimálními výkony si tuto otázku kladou především sportovci, avšak zasahuje i nás ostatní, kteří se sportovním radovánkám oddáváme jen rekreačně. Jak spolu souvisí sexuální vyžití a sport?

Zveme vás na Festival Evolution

redakce, 3/2018
Během víkendu 23. - 25. března se zájemci o zdravý životní styl sejdou v pražských Holešovicích. Budete u toho?

Koho milují zlatokopky

MOJMÍR SEDLÁČEK, 2/2018
„Miluje mě, nebo moje peníze?“ Tuto otázku si musí klást každý bohatý člověk, o kterého projeví zájem sympatický protějšek. Jenže poznat novodobého zlatokopa či zlatokopku není vůbec tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Doba totiž značně pokročila…

Etiketa je životní styl!

Matyáš Zrno, 2/2018
Jít na rozhovor s mistrem etikety Ladislavem Špačkem je trochu jako jít na první rande. Jsem správně oblečen? Neudělám faux-paux při stolování? A nepřicházím pozdě? Přicházím. Ale jen o tři minuty. A mou omluvu pan Špaček utne v zárodku. „Já jsem vás sem pozval, takže je slušné přijít o pár minut později. Na návštěvu také nechodím přesně, abych hostitele zastihl, jak si manželka teprve vyčesává vlasy a manžel uvazuje kravatu.“
POSLEDNÍ ČÍSLO3/2018 3/2018

Čtěte dalších 5000 článků v našem on-line archivu. Heslo k němu najdete uvnitř časopisu na straně 4 nebo 5. Návod zde.

Set péče z proteinů z kozího mléka Ziaja čeká v březnu na prvních 10 předplatitelů. Neváhejte!