Usmiřte se s rodiči

Charlotte Benátská, 1/2018
Jsme dospělí a měli bychom být rozumní. Snažíme se, ale ono to nejde. Třeba když nás čeká rozhovor s mámou nebo tátou, máme pocit, že jdeme na minové pole. Nevíme, kdy špatně šlápneme, s jistotou ale víme, že dříve nebo později dojde k výbuchu.

Kvůli smartphonům hloupneme

MOJMÍR SEDLÁČEK, 1/2018
Díky chytrým telefonům se často cítíme chytřejší i my. Vždyť během chvilky dokážeme zjistit jakoukoli informaci. Přístroje však na nás mají mnohem negativnější vliv, než si obvykle uvědomujeme.

Ohlasy: V novém roce inovace!

Redakce, 1/2018

JAK SE DOSTAT DO NOVÉHO ARCHIVU ČASOPISŮ?

-red-, 1/2018
Milí předplatitelé, v souvislosti se spuštěním nových webových stránek Portálu jste dostali aktivační mail k přihlášení se zdarma do on-line archivů časopisů s tisíci články ze starších vydání. MÁTE PROBLÉM VSTOUPIT DO ON-LINE ARCHIVU ČASOPISŮ? Postup pro přihlášení do on-line archivu je tento:

Dáte si zmrzlinu, nebo biftek? Život žádá odpověď. Rozhovor s Michalem Horáčkem

Eva Tomková, 5/2012
Mimořádně v týdnu prezidentských voleb odemykáme archivní rozhovor s jedním z kandidátů Michalem Horáčkem pro Psychologii dnes. Jsou muži, kteří mají peníze, slávu, moc a ženy. Textař, producent, vystudovaný antropolog a především známý hráč Michael Horáček tvrdí, že život je hra a člověk musí hodně zariskovat, aby vyhrál. A přestože právě i on patří mezi muže, kteří mají téměř vše, stále něco hledá. „Je hodně otázek, které mě vzrušují, a tak pátrám po odpovědích,“ říká.

Mačkáš mi hada, debile! aneb proč nás fascinují reality show

MOJMÍR SEDLÁČEK, 1/2018
Už více než dekádu hýbou českým národem reality show. Sledovali jsme hledání pěveckých hvězd, trávili měsíce s lidmi zavřenými ve vile, podivovali se nad kuchařskými praktikami i neobvyklými partnerskými páry. Teď nás baví pořad TV Nova Výměna manželek, jehož hláška „Mačkáš mi hada, debile“ už stačila téměř zlidovět. Proč nás ale tak baví sledovat exoty? A jsou to skutečně obskurní exempláře, nebo spíše trefně odrážejí naši společnost?

Muži musí být aktivní, jinak vymřeme

MATYÁŠ ZRNO, 1/2018
Petr Weiss a Jaroslav Zvěřina toho za ty desítky let v české sexuologii viděli a zažili dost a nic moc je už nepřekvapí. Zaráží je ale nová vlna sexuální kontrarevoluce, obávají se mužů, přikovaných k pornografii, a nerozumí požadavkům na uznání třetího pohlaví.

Ostravský "mlíčňák"

MATYÁŠ ZRNO, 1/2018
S Olgou Rosenbergovou jsme se sešli v centru Ostravy v mléčném baru NAPROTI, který je nejen strašně příjemným prostředím se spoustou skvělých místních specialit, ale hlavně zde pracují především mentálně postižení. Existence „mlíčňáku“ je jedním z těch zázraků, který se občas lidem v neziskovém sektoru za pomoci všech okolo, a snad i shůry, občas podaří.

Poznáme podvodníky?

Jakub Polák, 1/2018
Pokud se má ve společnosti udržet altruismus, je potřeba určitých mechanismů zabraňujících využívání altruistů podvodníky. Dovedete si představit, jaké by to bylo, kdybychom je dokázali včas odhalovat? Všechny ty lidí, kteří se chovají sobecky, porušují společenské normy a dopouštějí se podvodného chování?

Tancem k věčnému mládí

MOJMÍR SEDLÁČEK, 1/2018
Skupina německých vědců z různých institucí zkoumala vliv pohybových aktivit na mozkovou aktivitu.

Ohlasy: Psychologie dnes oceněna vládou

Redakce, 1/2018

BezJablka: Vánoce

Redakce, 12/2017
Jak Michelle a Miloš prožívají svátky klidu a míru?
POSLEDNÍ ČÍSLO1/2018 1/2018

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA! Čtěte dalších 5000 článků v našem on-line archivu. Heslo k němu najdete uvnitř časopisu na straně 5.

Set péče z proteinů z kozího mléka Ziaja čeká v lednu na prvních 10 předplatitelů. Neváhejte!