Informatorium Speciál

Nový SPECIÁL 1/2020 

ZACHOVEJ SE SPRÁVNĚ!

Etická a emoční výchova pro předškoláky


Právě vyšel!

Nové pracovní listy míří na etickou a emoční výchovu předškoláků. Jak se chovat na ulici, v přírodě, jak pomoci starším lidem, kdy správně používat mobil a kdy ne, co už umíme udělat v domácnosti, jak zacházet se zvířaty... To vše nám na běžných situacích ukáže dvojice sourozenců Bára a Samík.

Pracovní listy pocházejí od nové dvojice autorek, ilustrátorky Petry Šolcové, DiS a autorky textů a zábavných úloh Bc. Anny Burdové. Na 24 stranách barevných úkolů děti samy poznávají, kdy se postavy příběhu rozhodly správně, co by měly udělat v dané situaci. Rozvíjí myšlení i vyjadřování předškoláka, který úkoly komentuje. V sešitě je také hodně obrázků oblíbených zvířat díky kapitolám o návštěvě lesa nebo ZOO. Publikace vyšla v edici časopisu Informatorium Speciál 1/2020.Předplaťte si SPECIÁL 2020. V říjnu dostanete druhé číslo!

Cena 130 Kč za 2 vydání ročně, objednávejte zde 

nebo mailem na portal@send.cz. Zajímavé množstevní slevy pro třídy.

Další čísla v prodeji: 

CO JE ZDRAVÉ, TO MI CHUTNÁ

Napsala Eliška Leblová,  ilustrace Patricie Koubská

2/2019


PŘEDPLAŤTE SI INFORMATORIUM SPECIÁL >

Co to znamená, když se řekne jídlo? A co bychom měli jíst? V zábavném pracovním sešitě se děti seznámí se skřítkem Vitamínkem, který je provede světem zdravého a nezdravého jídla. Děti se dozvědí, kde se jídlo bere i co se jí v různých zemích, a také zjistí, jaké věci z přírody se dají jíst. Skřítek Vitamínek jim také prozradí, co by měly pít a jak by se u stolu měly chovat. Nechybí zde také jednoduché recepty.
Pracovní sešit doplnila svými ilustracemi Patricie Koubská.
Eliška Leblová je učitelka mateřské školy. V Portálu vydala knihu Environmentální výchova v mateřské škole a je také autorkou několika speciálních čísel časopisu Informatorium 3-8.