Knižní novinky

Tolonen, Tuutikki

Agnes a tajemný dům

Agnes se společně s maminkou seznamuje se svým novým domem, který jim odkázala před svou smrtí tajemná a překvapivě nalezená prababička Agnes Maria. Stará dřevěná vila Rauhala ale zdaleka není obyčejný dům. Agnes najde v domě utajenou skříň a v ní deník neznámé dvanáctileté dívky. Skrytou skříní však celá záhada vily rozhodně nekončí. Proč voní v pokojích neexistující květiny? A proč je víko klavíru každé ráno vždy znovu otevřené? Kde končí schody, když ne na půdě? Co všechno ze svých tajemství vila ještě vydá? A kolik odvahy to bude Agnes a jejího kamaráda Piškota stát?
Kniha je určena dětem od 8 do 12 let.
Tuutikki Tolonen je úspěšná a oceňovaná finská spisovatelka pro děti a mládež. V Portále jí vyšla úspěšná trilogie Strašidelná chůva, Strašidelná cesta a Strašidelný dopis. Na knihu Agnes a odemčený sen pak volně navázala tímto druhým dílem.
Kati Vuorento je současná finská ilustrátorka, žije a pracuje v Helsinkách.

Aktuality

Hledáme údržbáře!

Nakladatelství Portál hledá údržbáře na DPP!

Metoda nenásilné komunikace, tentokrát ve škole

Nenásilná komunikace je založena na naslouchání sobě i partnerovi a ochotě vnímat potřeby a pocity sebe samého i toho druhého. Napomáhá k řešení konfliktů a názorových rozdílů a rozvíjí vztahy založené na vzájemné úctě, vcítění a spolupráci.

Nevíte, jak zklidnit bouři vlastních emocí? Nový praktický rádce vám ukáže cestu, jak na to.

Ničí vám vaše přehnané reakce vztahy v soukromí i v práci? Reagujete často impulsivně a chcete to změnit? S novou knihou si osvojíte dovednosti pro uklidnění emocí a získáte rovnováhu v životě.

Jak být babičkou bez sebeobětování, ale s empatií

Pro zdárné fungování vztahů mezi rodiči, dětmi a vnoučaty je nezbytný humor, respekt a uvolněnost. Z těchto předpokladů vychází nová kniha, která pomůže ženám uspět v roli babičky a zároveň zůstat sama sebou.

Ilustrovaná encyklopedie představí Svět plný energie

S energií se setkáváme všude: když zapneme světlo, jedeme autem nebo si zatopíme. Vždyť i člověk potřebuje ke svému životu neustálý přísun energie. Ale co je vlastně energie? Jak se vyrábí? Jak se k nám dostává a jaké jsou možnosti výroby a využití energie?

Načerpejte energii z knih v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru