Knižní novinky

Plummer, Deborah M.

Hry pro rozvoj komunikačních schopností

Umět se správně vyjádřit, dát najevo, co chci, najít ta správná slova… To vše někdy představuje zejména pro děti velkou výzvu. Tato kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností. Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí slovní zásobu, dechová cvičení, aktivity pro zdokonalení neverbální komunikace a artikulace.
Hry jsou určeny pro skupinovou i individuální práci s dětmi a využijí ji nejen učitelé a vychovatelé, ale zajímavé podněty v ní najdou i rodiče.

Deborah M. Plummer je vysokoškolská pedagožka (De Montfort University, Leicester) a terapeutka, autorka řady publikací pro práci s dětmi i s dospělými.

Aktuality

Slavíme 32. narozeniny a slavíme je Dnem D

A to ne ledajakým, ale narozeninovým Dnem D! Od 30. září do 2. října tak budete moci nakoupit na našem e-shopu se slevou tentokrát 25 %!

Než všechno zapomenu. Vzpomínky salesiána Jaroslava Kopeckého.

„Někdy se mi zdá, že mě tu Pán nechává právě proto, abych dopověděl, co nestačili sdělit ti, kteří nás předešli na věčnost, aby neupadli do zapomenutí.“

Řešíte opravdu ten správný problém? Na to se ptá kniha Co řešíš?

Thomas Wedell-Wedellsborg, celosvětově uznávaný odborník na inovace a řešení problémů, ukazuje v knize Co řešíš?, jak můžeme ve svém životě - a to rozhodně nejen v životě pracovním - využívat metodu přerámování. Tedy předtím, než se vrhneme vší silou do řešení nějakého problému, se zamyslet a položit si otázku: je to opravdu ten správný problém, který bychom měli řešit?

Soutěž

V září jsme soutěžili o dětskou knihu Co napoví stromoví od Vladimíry Ottomanské.

Filemonovi aneb O křesťanské svobodě

Malá knížečka francouzského dominikána Adriena Candiarda Filemonovi je plný aktuálních, jasných, a přitom hlubokých úvah o křesťanské svobodě, svědomí, o povolání k náročnému, ale autentickému a naplněnému životu z Ducha svatého.

Ediční plán plný knížek, které otevírají nový svět!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru