Knižní novinky

Horáček, Petr

Motýlek motýl

Lucinčina zahrada je plná barevných tvorů, kteří bzučí, ševelí a poletují. Ale kde se schovává ten, kterého má ze všech nejraději? Nádherný, pestrobarevný motýl?
Krásná kniha, ze které na konci vyletí opravdický motýl. Tedy, skoro. Ale úžas malých (i velkých) čtenářů je i tak zajištěn.
Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk Petr, Husa Líza, O myšce, která se nebála, Jak myška snědla měsíc, Nový domek pro myšku, Slon, leporela Do pelíšku, Kdopak tu spí aj.

Aktuality

Sebeanalýza - praktické využití psychoanalytických technik k sebepoznání

Psychoanalýza se nemusí odehrávat jen na psychoanalytickém sezení s psychoanalytikem. O tom je přesvědčená autorka, když nastiňuje možnosti využití psychoanalýzy k samostatné práci na sobě, ať už mezi sezeními, či v době přerušení terapie například z důvodu nemoci nebo dovolené, ale i v rámci seberozvoje.

Otevírací doba knihkupectví o Vánocích 2023

Před Vánoci mají obě naše pražská knihkupectví rozšířenou otevírací dobu.

Překonávání traumatu: Zkuste pomocí cvičení uzdravit tělo i duši.

Všechny lidské bytosti jsou vůči traumatu zranitelné nebo je zasáhne trauma, které prožili jejich blízcí. Většina lidí však neví, že traumatická událost nezmizí okamžikem, kdy skončí – i když jsme ji úspěšně přežili. Účinky traumatu často přetrvají celé týdny, měsíce, roky, a dokonce i desetiletí. Cílem knihy je pomoci lidem se z důsledků traumatu zotavit.

Kdo a kdy poslouchá Rádio Zapomenutých?

Dobrodružná knížka finské autorky je o zapomenutých dětech, ale také o naději a přátelství. Vzrušující vyprávění o tom, co se stane, když se jednoho dne rozhodnete spát jinde než ve vlastní posteli.

Seznamte se s vnitřní rodinou v knize Tohle všechno jsem já

Kniha Tohle všechno jsem já je úvodem do tzv. systémů vnitřní rodiny, čili Internal family systems (IFS), a to z pera samotného zakladatele tohoto uznávaného terapeutického směru, Richarda Schwartze.

Všechny barvy života v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru