Knižní novinky

Hayden, Torey

Holka, kterou nechtěli

Jessie je holka, kterou nechtěli. Holka s dramatickým osudem, který se nakonec povede proměnit, i když to je za cenu náročné práce lidí kolem ní a také samotné Jessie. Torey Hayden v knize popisuje složité úsilí o získání důvěry malé holčičky, která už se bojí k někomu přilnout. Jessie neuvěřitelně lže, její lhaní je až patologické a slouží jí jako adaptační mechanismus. Alespoň někdy je za hrdinku, i když si to vybájí, a lži jí mají sloužit k tomu, aby ji někdo bral vážně. Díky vytrvalé terapeutické práci se jí ale podaří tuhle „ochranu“ postupně opustit a stát se tím, čím doopravdy je – malou, citlivou holkou.
Torey L. Hayden je autorkou řady velmi úspěšných románů, které představují skutečné příběhy z prostředí škol pro děti s poruchami chování. Pracuje jako speciální pedagožka a rodinná terapeutka. Žije v USA. V Portálu vyšly její knihy Spratek, Dračice a mazánek, Zvíře, Tygřice a Sebranka.

Aktuality

Knížka, která vydává zvuky – zvuky vašeho dítěte

Hervé Tullet v knižní novince LA! nechává prostřednictvím dětí puntíky zpívat, smát se, hádat i křičet.

Vychází nový román Torey L. Hayden: Holka, kterou nechtěli

Již sedmou knihu od známé speciální pedagožky, terapeutky a autorky non-fiction románů Torey L. Hayden je HOLKA, KTEROU NECHTĚLI.

Soutěž

Knihou měsíce srpna je nejnovější román známé speciální pedagožky a vychovatelky Torey Hayden Holka, kterou nechtěli

I matematika může být skvělá zábava!

Pokud jste nad tímto titulkem při vzpomínce na svá školní léta nevěřícně zakroutili hlavou a řekli si: „No to tedy nemůže!“, pak je naše nová kniha VEDLE NUL JE JEDNIČKA VELKÉ ČÍSLO právě pro vás a možná vás přesvědčí, že matematika opravdu může být i zábava.

Strašidelná cesta za bubákem do podzemí

Druhou knihou série pokračují dobrodružství sourozenců Hellemaaových. Nejmladší Maikki, čtenář Kaapo a nejstarší Hilla se v úvodní knize trilogie Strašidelná chůva poprvé setkali s bubáky, které kdosi vyslal, aby se v jednom malém finském městečku postarali o děti poté, co jejich rodiče všichni náhle zmizeli. Kdo to byl, proč to udělal a jak se to samotným bubákům zamlouvalo, na to už musely děti přijít samy. Ostatně v severské literatuře se podobně samostatné a nezávislé děti nevyskytují poprvé, vzpomeňte třeba na Pipi Dlouhou punčochu nebo Kalle Blomkvista.

Virus nás neskolil a vy jste nás podrželi. Za odměnu se namlsejte edičním plánem na druhou polovinu roku 2020.

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru