Knižní novinky

Precht Anke

Na vnitřní vlně

Tohle je kniha, která vám ušetří finance za pobyt v lázních nebo drahé koučování! Trápí vás někdy nedostatek energie nebo byste jí prostě chtěli mít vždycky dost? Výrazným problémem naší civilizace je vyhoření, tedy nedostatek mentální energie. Vyhořelým lidem se často radí, aby hodně odpočívali. Mnohým z nich to však dlouhodobě nepomáhá nebo nevydrží a teprve nějaká činnost je dovede znovu nabít. A skutečně, mentální energie podle autorky funguje jinak než fyzická – čím víc toho děláme, tím víc energie máme. Nabíjející činnosti souvisejí s něčím, co dotyčný jedinec dělá rád, a mohou se týkat například smyslových podnětů, držení těla a pohybů, činností a rituálů, biochemických procesů, představivosti a obrazů, jídla, druhých lidí a předmětů. Ten, kdo umí čerpat mentální energii, se tak během několika minut dokáže dostat ze stresového stavu ke své vnitřní síle, protože rozvíjí rovnováhu mezi svou duší a tělem a také mezi druhými a sebou samým. Takový člověk v sobě rovněž rozvíjí dosud netušený potenciál. Kniha je doplněna příklady a podněty pro vlastní zamyšlení. Anke Precht je psycholožka, hypnoterapeutka, lektorka v oblasti energetické psychoterapie a koučka řady profesionálních sportovců. Má svou vlastní praxi. Žije v německém Offenburgu.

Aktuality

Držme se pevně – párová terapie zaměřená na emoce

Vždycky mě fascinovaly vztahy. Vyrostla jsem ve Velké Británii, kde můj otec provozoval hospodu a já jsem spoustu času trávila tím, že jsem pozorovala, jak se lidi potkávají, povídají si, popíjejí, hádají se, tančí spolu a flirtují. Ústředním bodem mého mládí však bylo manželství mých rodičů. Bezmocně jsem sledovala, jak ničí svůj vztah i sebe samé. Přesto jsem věděla, že se hluboce milují. V posledních dnech můj otec hořce plakal steskem po mé matce, i když už více než 22 let žili odděleně.

Dobijte své baterky a užijte si jízdu na vnitřní vlně!

Lidem, kteří mají málo mentální energie nebo dokonce trpí vyhořením, se často radí, aby více odpočívali. Ale u mnoha z nich to dlouhodobě nevede ke zlepšení a znovu nabít je dokáže až nějaká činnost. Toho si všímá Anke Precht, autorka knihy na Vnitřní vlně, ve které představuje různé takové „dobíjecí“ činnosti, často překvapivě jednoduché a účinné.

Stůjte si za svým

Nejen citliví lidé by se měli dokázat vymezit a stanovovat si rozumné hranice. NE ochranný pancíř, stačí „plot s brankou“, kterou otevíráme zevnitř, takže my rozhodneme, kdo k nám smí vstoupit a kdy. A právě s „budováním podobných plotů“ a „otevíráním branek“ mají velké zkušenosti autorky knihy STŮJTE SI ZA SVÝM Doris Dahlin a Maggan Hägglund.

Zářijový Den D

Na 13. září připadá Den pozitivního myšlení. A protože my v Portále rádi myslíme pozitivně, k čemuž nám pomáhají knihy, které vydáváme, rozhodli jsme se letošní Den pozitivního myšlení vyhlásit zároveň naším Dnem D, který potrvá od čtvrtka 13. do soboty 15. září. Se slevou 20 % tak na e-shopu a ve všedních dnech i v našich knihkupectvích koupíte vše s výjimkou e-knih!

O dcerách a (nedostupných) otcích

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí milující žena. Ale kdo stojí za milujícími ženami? Milující otec?

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru