Knižní novinky

Clark, David A.

Vystupte z myšlenkových pastí

Kniha čtenáře krok za krokem vyvádí ven ze začarovaného kruhu negativních, a někdy až katastrofických myšlenek a učí ho postupně měnit jeho myšlenková schémata. Je založena na kognitivně-behaviorální terapii a prostřednictvím nejrůznějších cvičení pomáhá opustit depresivní a úzkostné myšlenky, zbavit se jejich neustálého omílání a „přežvykování“, ale zejména vede k tomu, aby člověk postupem času objevil i jiná než negativní témata. Kniha obsahuje řadu příkladů z praxe a je plná strukturovaných cvičení, která může čtenář provádět sám nebo pod vedením terapeuta.
Knihu je určena všem, kteří se potýkají s negativními myšlenkami.
David A. Clark, Ph.D., je klinický psycholog a emeritní profesor University of New Brunswick. Je autorem nebo spoluautorem řady knih o depresi, úzkostech a obsedantně-kompulzivní poruše.

Aktuality

Zbavte se negativních myšlenek a vystupte z myšlenkových pastí

Zmocnily se vaší mysli opakované negativní myšlenky? Možná se obáváte, že se vám něco nepovede, že nestihnete dodělat práci, že se na vás bude šéf zlobit nebo že s vámi může spadnout letadlo. Možná nemůžete spát, protože máte obavy, že neusnete – a pak se strachujete, že nazítří nebudete schopni fungovat.

Manažer koučem - učebnice základů koučování pro manažery a vedoucí pracovníky

Jste ve vedoucí pozici? Je součástí vaší práce řízení a vedení lidí? Nebo se na manažerskou pozici teprve chystáte? Pak je tato kniha určená právě pro vás.

TEST: Stačí málo, a už vás dohání špatné svědomí?

Mít občas špatné svědomí je v pořádku, protože je důkazem naší zodpovědnosti. Co když ale na sebe klademe příliš velké nároky? Oblastí, kde na sebe často býváme přísní až moc, jsou mezilidské vztahy. Zkuste si test z knihy PODÍVEJTE SE NA SEBE LASKAVĚ a zjistíte, jak na tom jste ve vztahu ke konkrétnímu člověku právě vy!

ROZHOVOR: Erling Kagge - Představuji si život jako dlouhou procházku. Způsob, jakým si každý musí najít svůj vlastní jižní pól.

Autorem knihy Duše objevitelů pólu je norský polárník. dobrodruh, cestovatel, právník i nakladatel v jedné osobě Erling Kagge. V knize i v rozhovoru se dozvíte, co ho jeho výpravy za dobrodružstvím naučily o životě i o něm samém.

Bruno Bettelheim po koncentračním táboře věřil, že proměně lidí v poslušnou masu lze zabránit. Lidé nejsou mravenci!

Pozice psychologa a zájem o psychologické problémy pomohl Bettelheimovi udržet přesvědčení, že se zabývá něčím smysluplným. Postupně navázal kontakt s přibližně šesti sty vězni v Dachau (ze šesti tisíc) a s devíti sty v Buchenwaldu (z osmi tisíc). Jeho postřehy máte poprvé možnost přečíst si v češtině.

Ediční plán v novém kabátku napěchovaný novinkami na 1. pololetí 2022!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru