Knižní novinky

Horáček, Petr

O zajíčkovi

„Zajíčku, ušáčku, v hlubokém lese, co vidíš?“
„Vidím tu medvěda. Usmívá se na mě.“
Co se stane, když zajíček ušáček zabloudí v lese. Dostane se z něj ven? Najde svoji maminku? Hledejte s ním a pomozte mu, aby se s ní šťastně setkal.
Petr Horáček je český ilustrátor žijící ve Velké Británii. Vystudoval Střední odbornou výtvarnou školu Václava Hollara a Akademii výtvarných umění v Praze. Po jejím dokončení odešel do Anglie. Jeho knihy pro děti znají malí čtenáři z desítek zemí světa, získal za ně řadu prestižních ocenění.

Aktuality

Den sesterství, Den D!

22. února 1857 se narodil sir Robert Baden-Powell, zakladatel skautingu, a 22. února 1889 se narodila Olave Baden-Powell, jeho žena, spoluzakladatelka hnutí skautek. Skauti a skautky po celém světě tento den slaví jako Den sesterství nebo Den zamyšlení. A my slavíme s nimi Dnem D se slevami 20 % na vše!

Jak drak Ajdar proměnil jedno království

Originální pohádkový příběh o statečné Matyldě, podivném zemětřesení a draku Ajdarovi potěší svými ilustracemi i dějem čtenáře všech věkových kategorií, i když je určen nejmenším dětem.

Soutěž

V první soutěži roku 2024 jsme soutěžili o knihu Olivera Sackse Muž, který si pletl manželku s kloboukem. Zde je vyhlášení vítězů!

Odletí Zimní drak a udělá místo jaru?

Kniha Zimní drak oceňované kanadské autorky Troon Harrison a s ilustracemi Andrey Offermann je příběh o lásce, soucitu a schopnosti překonat nedůvěru a vztek.

25 metod a strategií Jak zvládnout organizaci času

Stará moudrost praví, že nikdo z nás není pánem svého času. Jak je ale možné, že někdo dokáže „svůj“ čas využít na maximum a pro jiného je to takřka nadlidský úkol? Znamená to, že vnímání času je u každého rozmanité? Nebo je to pouze otázka efektivity jeho využití a je tedy naděje, že se lze této dovednosti naučit?

Lavina knih již brzy ve Vaší knihovně

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru