Knižní novinky

Vondrová, Petra

Třída plná barev

Kniha aktivit pro MŠ zaměřená na celý školní rok nabízí pedagožkám a pedagogům mateřských škol pestrou škálu různých aktivit: povídání, básničky, výtvarné a pohybové činnosti, hudební chvilky, konkrétní odkazy na dětskou literaturu a pohádky atd. Veškeré aktivity jsou navrženy s důrazem na prožitkové učení. Jde o další z řady školních programů, který se komplexně věnuje náplni RVP a to tak, aby to bavilo děti i paní učitelky.

Petra Vondrová působí jako pedagog českého jazyka a výtvarné výchovy na různých stupních vzdělávání. Věnuje se i lektorování seminářů s výtvarným zaměřením pro vzdělávací instituce. Inspiraci k výtvarné tvorbě čerpá především z přírody i ze světa výtvarného umění. V nakladatelství Portál vydala knihy Výtvarné techniky pro děti (2001), Výtvarné náměty pro roční období (2005), Zábavné výtvarné lekce (2008), Výtvarné inspirace na celý rok (2011).

Aktuality

Rok ve školce ve třídě plné barev

Řada velmi oblíbených titulů s celoročními programy pro mateřské školy se rozrostla o další knihu, tentokrát s důrazem na všemožné výtvarné činnosti.

Soutěž

Po dlouhé době tento měsíc opět soutěžíme, a to rovnou o tu nejroztomilejší knihu: Černý kocour, bílá kočka!

Srdcem k srdci, malý průvodce modlitbou Guye Gilberta

Nová kniha známého francouzského kněze a vychovatele delikventní mládeže Guye Gilberta ukazuje, že veškerý aktivismus a pomoc ostatním by byly mnohem těžší, ba nezvladatelné, pokud by za nimi nebyl intenzivní život modlitby.

10 věcí, které by vaše dítě s autismem chtělo, abyste věděli

V odborných i laických kruzích oceňovaná kniha, kterou napsala matka autistického chlapce, překypuje pochopením, soucitem i svěžím humorem. Popisuje deset charakteristik, které pomáhají objasnit, ale ne definovat to, jaké jsou děti s autismem.

Vysoká citlivost se může stát vaší předností, tvrdí Rolf Sellin

Tématu vysoké citlivosti se v posledních letech dostává velké pozornosti, což je i zásluhou nyní již slavné knihy Vysoce citliví lidé mezi námi od Rolfa Sellina z roku 2011. My vám tuto knihu, jež česky již kdysi vyšla, nyní přinášíme v aktualizovaném a upraveném překladu.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru