Knižní novinky

Engler, Michael

Mokrozem/Suchozem

Lamar žije v zemi neustálého deště. Se svou slepičkou Dolores zase konečně chtějí vidět zpoza mraků slunce. V zemi sucha má oproti tomu Neneh a její lišák slunce plné zuby, vždyť odpaří i poslední kapku vláhy. Potřebují vodu!
Všichni čtyři se vydávají na cestu různými směry a dobrodružství s překvapivým výsledkem začíná pro oba hlavní hrdiny…
Obrázková dvojkniha o klimatu, útěku a přicházení, cílech a vizích, přátelství a víře v sebe samého.

Michael Engler studoval vizuální komunikaci v Düsseldorfu a zpočátku pracoval jako scenárista a ilustrátor. Poté pracoval několik let jako umělecký ředitel v reklamních agenturách. Dnes žije jako autor na volné noze v Düsseldorfu a píše obrázkové knihy, knihy pro děti a mládež, hry a rozhlasové hry.

Aktuality

Finská fantasy o bubácích potřetí, tentokrát přišel Strašidelný dopis

Po celém helsinském domě rodiny Hellemaaových se najednou začnou objevovat suché listy, spousty suchých listů, a zdá se, že je záměrně přinášejí mravenci, obvyklí prostředníci mezi světem lidí a světem bubáků. Snaží se jim snad někdo něco sdělit? Ale kdo? A co? Bude si vědět rady mluvící župan?

Mokrozem, Suchozem, dva velké příběhy z jednoho světa v jedné (dvoj)knize

MOKROZEM/SUCHOZEM je krásná obrázková dvojkniha o klimatu, útěku a přicházení, cílech a vizích, přátelství a víře v sebe samého.

Soutěž

V červnu jsme soutěžili o knihu měsíce, kterou je rozhovor se slavným psychologem Philipem Zimbardem Paměti psychologa.

TEST: Má váš blízký hraniční poruchu, narcistickou poruchu nebo obě?

Má váš blízký hraniční poruchu, narcistickou poruchu nebo obě? Jak velkou byste si o něj měli dělat starost? Náš kvíz vás pomůže nasměrovat.

Život v papiňáku. Tak může vypadat vztah s člověkem s hraniční poruchou osobnosti

Tuto knihu nejspíš vezmete do ruky, protože jste ve svém vztahu neustále napjatí, nikdy nevíte, co od nějaké své blízké osoby očekávat, a být jí nablízku je jako žít v papiňáku. I ve chvílích, kdy vztah funguje dobře, s úzkostí čekáte, kdy se věci nepříjemně zvrtnou.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru