Knižní novinky

Brantley, Jeffrey; Millstine, Wendy

Mindfulness pro uspěchané

Jak dospět ke zklidnění, když stále někam chvátáme, za něčím se honíme a jsme v neustálém napětí? Stačí jen málo, jen pět minut…
99 jednoduchých cvičení všímavosti autoři rozdělili do tří částí. První se týká zklidnění a relaxace, druhá uznání vlastní hodnoty a třetí pak propojení s lidmi a světem kolem nás. Kniha vám pomůže poznat, jací vlastně jste a co potřebujete, poskytne vám inspiraci k jednoduchým dechovým a tělesným cvičením a ukáže vám, že součástí kvalitního života je i kontakt s těmi, kdo nás obklopují.
Knihu uvítají lidé se zájmem o mindfulness a techniky zvládání stresu.
Jeffrey Brantley MD, je emeritní profesor oddělení psychiatrie a lidského chování při Duke University Medical Center. Založil zde program pro snižování stresu pomocí mindfulness.
Wendy Millstine je spisovatelka na volné noze a certifikovaná nutriční terapeutka. Je spoluautorkou řady knih s tematikou všímavosti.

Aktuality

Jak vylepšit svůj život jedním slovíčkem. Ne je moje superschopnost.

„Smyslem toho, že se naučíte říkat ne, není odepřít tchyni nošení nákupů nebo nedopřát nejlepší kamarádce při stěhování slíbené chilli con carne – nýbrž suverénně, rozhodně a přitom zdvořile odmítnout věci, jejichž uskutečnění by natolik poškodilo váš osobní pocit komfortu, že by to pro vás nebo pro bytosti vám blízké (děti, domácí zvířata, oblíbené životní partnery) znamenalo utrpení.“

Já a obranné mechanismy Anny Freud se vrací v Klasicích

Slavná a klasická kniha, jeden ze základních psychoanalytických textů, Já a obranné mechanismy od Anny Freud, dcery Sigmunda Freuda, nově vychází v edici Klasici.

Soutěž

V únoru soutěžíme o novinku od známého francouzského výtvarníka Hervého Tulleta Kouzelná ruka.

Děti a senioři v mateřské škole se mohou vzájemně obohatit

Dětské chápání stáří je mnohem složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. To, jak dítě přistupuje ke starým lidem, ale do značné míry určuje i tuto jeho budoucí životní etapu. Pomoci dětem už v tomto věku pochopit, že stárnutí nemusí být nutně špatné a nepříjemné, je úkol, kterého se může zhostit i mateřská škola.

Kouzelná ruka – hravá, tentokrát velkoformátová „tulletovka“

Po Knížce, Barvách, Souboji barev a La! vychází další zábavný titul oblíbeného francouzského umělce.

Načerpejte energii z knih v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru