Knižní novinky

Nilsson, Frida

Léto s Hedvikou

Hedvika se nudí. Jsou sice prázdniny a sluníčko krásně svítí, komáři pěkně štípou, ale Hedvika je doma na samotě, kde nemá žádného kamaráda. Osel Maxmilián je dost paličatý, a tak je s ním zábava jen občas, a kamarádka Linda odjela. Sousedovy kočky utíkají, jen co Hedviku zahlédnou. Babička je navíc nemocná a chová se podivně. To asi proto, že se Hedvika nechová hezky. Bude se tedy muset polepšit. Hedvice se ale její polepšování ne a nedaří…
Kniha pro děti od 7 do 9 let
Frida Nilsson je švédská autorka knížek a rozhlasových her pro děti. V Portále vyšly její knihy Gorila a já, Piráti z Ledového moře a Vránova neobyčejná dobrodružství. V sérii s dobrosrdečnou, ale občas rošťáckou Hedvikou vyšly její knihy Ve škole se dějou věci! a Poněkud zvláštní kůň.
Komára je známá česká ilustrátorka, stejně jako autorka dětských knih. Její ilustrace zdobí v nakladatelství Portál nejednu knihu, a to pro děti předškolního i školního věku.

Aktuality

LÉTO S HEDVIKOU - další bláznivý příběh s Hedvikou!

Třetí díl volné série o Hedvice je tady! Hedvika už půjde do třetí třídy a nyní ji čekají prázdniny. Jaké bude léto, zažije nějaké dobrodružství? Lehce detektivní příběh o kamarádství a o tom, co je na lidech důležité, a jak získat zpátky ztracený fotoaparát.

Respektujme děti v jejich přirozenosti aneb Kreslíme lehce, zpíváme tence

Vliv poslechu hudby, zpívání anebo rytmické deklamace na rozvoj grafomotoriky u dětí předškolního a mladšího školního věku je již v dnešní době potvrzen. Stále častěji se v mateřských školách využívá Metoda dobrého startu, která svojí propracovaností zajišťuje komplexní rozvoj grafomotoriky, psychomotoriky a zrakového a sluchového vnímání.

Koumák Pate je zpět a s ním i jeho fotbalový tým

Pate, kterého dětští čtenáři už dobře znají z předchozí knihy Koumákův blog nebo ze série o školačce Elle, je tu s novým příběhem. Příběhem o jednom fotbalovém turnaji, toulavém psu a Nejlepším týmu světa.

S problémy v rozvoji řeči pomohou pracovní listy Když jazýčkem zacvičíme

Soubor pracovních listů na podporu rozvoje řeči, resp. rozvoje souvisejících dovedností, jako je grafomotorika, smyslové vnímání, jemná i hrubá motorika aj. To je kniha Když jazýčkem zacvičíme, krásně se hned rozmluvíme.

Skamarádí se Mája a ohnivý lišáček?

Vždycky je lepší nebýt na světě sám - ale získat kamaráda nemusí být jen tak. Podaří se to holčičce Máje v knize Udo Weigelta s krásnými ilustracemi Joëlle Tourlonias?

Ediční plán v novém kabátku napěchovaný novinkami na 1. pololetí 2022!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru