Knižní novinky

Kast, Verena

Jak být sám sebou

Kdo vlastně jsem? Souvisí s mojí identitou to, jak mě vidí jiní lidé? Co mě dělá nezaměnitelným a takovým, jaký chci být? Ten, kdo má pocit, že žije v souladu se sebou, zakouší rovněž dobrý pocit vlastní hodnoty, který také vyzařuje navenek. Identita je ale něco živého a stále znovu se ustavuje. Autorka proto vysvětluje, v čem spočívá schopnost být sám sebou a co nás vlastně drží pohromadě jako svébytné osobnosti. K tomu si vypomáhá zejména Eriksonovou teorií psychosociálního vývoje a Jungovým pohledem na individuaci, ale také příklady z života konkrétních jedinců.
Verena Kast vystudovala filozofii a psychologii, působí jako analytička ve švýcarském St. Gallenu a přednáší na Institutu C. G. Junga v Curychu. Je autorkou řady knižních titulů. V nakladatelství Portál vyšly její knihy Imaginace jako prostor setkání s nevědomím, Krize a tvořivý přístup k ní, Dynamika symbolů, Otcové–dcery, matky–synové, Hněv a jeho smysl, Touha po druhém, Úzkost a její smysl, Sny, Truchlení, Závist, žárlivost a jejich smysl či Stín v nás.

Aktuality

TEST: Jak poznat vysoce konfliktního politika?

Lidstvo ve svých dějinách neustále prokazovalo a prokazuje jen velmi malou schopnost poučit se z vlastních chyb. Již ve starověku se k moci dostávali lidé, kteří vykazovali vesměs vlastnosti z opačného spektra těch, které by byly u vůdců žádoucí. Není načase to změnit?

Soutěž

V červenci soutěžíme o knihu Fridy Nilsson Léto s Hedvikou pro děti mezi 7 a 9 lety.

TEST: Týká se vás únava ze soucitu, nebo už jste na cestě k vyhoření?

Angelika Rohwetter je německá psycholožka, která se specializuje na tělovou terapii, práci se staršími lidmi a traumaterapii. Díky své praxi ví velmi dobře, jak snadné je spadnout do pasti soucitné únavy. Ta se týká především sociálních pracovníků, psychoterapeutů nebo pedagogů, tzn. lidí pracujících v pomáhajících profesích.

Na prázdniny nebo dovolenou s knihou od Portálu

Léto a prázdniny již klepají na dveře. Je proto nejvyšší čas pořídit si dostatečnou zásobu kvalitní literatury, protože co když: Bude pršet? Letadlo/vlak/autobus bude mít zpoždění? Děti se budou nudit a nic je nebude bavit? Nebude v dosahu wifi/TV signál? Odpověď na všechny výše uvedené otázky je stejná: VZÍT SI DOBROU KNIHU DO RUKY!

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ÚČETNÍ

Nakladatelství PORTÁL, s.r.o. hledá ÚČETNÍ / -HO

Ediční plán v novém kabátku napěchovaný novinkami na 1. pololetí 2022!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru