Knižní novinky

Preussler, Otfried

Oslík a vánoční andělíček

Oslík se jednoho rána probudí a zjistí, že maminka je pryč! Naštěstí nezůstane dlouho sám. Navštíví ho andělíček, který o mamince ví – je u jesliček, kde se v noci narodilo Jezulátko. Oslík s andělíčkem se společně vydají do betlémské stáje a pozvou každého, koho potkají, aby se k nim připojil. Děti, ovčák s ovečkami, pekař s pekařkou a pekaříkem, párkařka a dokonce i policejní strážmistr se k nim přidají a společně prožijí u jesliček vánoční zázrak.
Kniha je určena dětem od 3 do 6 let.
Otfried Preußler popisoval sám sebe coby vypravěče příběhů a je považován za jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších německých spisovatelů. Mnohé jeho knihy – například Vodníček, Malá čarodějnice, Čarodějův učeň nebo Loupežník Zuřivous – jsou pevnou součástí dětských knihovniček po celém světě.
Christiane Hansen už ve školce počmárala každou příhodnou plochu. Později studovala ilustraci na hamburské Vysoké škole pro užitou vědu. Od roku 2000 pracuje jako ilustrátorka na volné noze pro různá německá nakladatelství.

Aktuality

Soutěž

Vyhlášení výsledků soutěže o knihu Philipa Zimbarda Nesmělost

Jak s pomocí tréninku mysli a srdce zvládnout náročné situace

Procházíte stresujícím obdobím, smutkem, depresí, trápí vás fyzická bolest? Přečtěte si o meditaci zaměřené na řešení, možná najdete východisko ze své situace.

Oslík a vánoční andělíček putují do Betléma

„Byl jednou jeden oslík, který teprve nedávno přišel na svět. Na polích a na lukách ležely nejméně půlmetrové závěje sněhu a ve větvích stromů v lese to praskalo mrazem. Oslík se protahoval na slámě ve stáji a maminka ho něžně zahřívala svým dechem. Občas mu před usnutím vyprávěla příběh o oslici, která kdysi dávno v betlémské stáji spolu s volkem zahřívala svým dechem přemilé Jezulátko. Ale to bylo už velice dávno.“

Knížka Dopisy Ježíškovi je dvojitým dárkem. Nevěříte?

Herečka Marie Doležalová a blogerka Míša Záleská daly dohromady 26 dopisů pro Ježíška od známých českých osobností. A jedné světové. Knížka napěchovaná originálními vzkazy a vyznáními pro hlavní postavu Vánoc slouží hned jako dvojitý dárek. Kromě toho, že obdaruje vás nebo vaše blízké pořádnou porcí dojetí a humoru, její koupí přispíváte 100 Kč na fond Pomozte dětem.

Jak se bránit nesnesitelné rychlosti života?

Ve zrychlující kultuře musíme dělat více, lépe a déle, aniž bychom rozlišovali obsah a smysl toho, co děláme. Cílem se stal samotný rozvoj. Dostáváme se do začarovaného kruhu, kdy se více zaměřujeme na své nitro, abychom zvládli nástrahy nejistého okolního světa, jenž se tím pádem pro nás stává ještě nejistějším, protože vzhledem k osamělé orientaci na sebe zůstane každý z nás na svůj život sám. Jak z toho ven?

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru