Knižní novinky

Hašplová, Jana

Masáže dětí a kojenců

Klasická kniha o dětských masážích, která změnila život desetitisícům dětí a jejich rodičů, vychází v novém, přepracovaném vydání s krásnými novými fotografiemi. Názorné a přehledné uvedení do techniky masáží dětí a kojenců je určeno především rodičům, poslouží ale i pediatrům, v mateřských centrech, neonatologických odděleních či ve výukových kurzech. Vedle teoretického uvedení do problematiky masáží, významu doteku pro komunikaci s dítětem i pro jeho celkový rozvoj a seznámení s použitím celé řady aromatických olejů se čtenáři seznámí s řadou masážních technik pro všechny situace, které provázejí první roky života dítěte. Díky názorným fotografiím není těžké si je osvojit a díky zasvěcenému textu člověk porozumí smyslu prováděných úkonů. Mgr. Jana Hašplová vystudoval pedagogiku a institut aromaterapie. Masážím dětí se věnuje víc než 20 let. Zabývá se čínskou medicínou, fytoterapií a jinými harmonizačními technikami zaměřenými na rodinnou terapii. Je zakladatelkou a ředitelkou Školy vědomého rodičovství a lektorkou masáží dětí a kojenců. Spolupracuje s institucemi pečujícími o zdravotně postižené děti, píše do novin a časopisů o dětských masážích a vystupuje v pořadech s touto tematikou.

Aktuality

Znáte správné odpovědi na Šeherezádiny hádanky?

Všichni známe příběh o moudré Šeherezádě, která vyprávěla králi tisíc a jednu noc pohádky. Aby nepřišla o hlavu, následovaly po pohádkách hádanky. Králi se tak líbily, že když jednu vyluštil, vždy chtěl slyšet další. Nenechte svůj mozek zlenivět a hádejte s králem. Tato úspěšná kniha vyšla v Portále již v roce 2004, dnes vám ji nabízíme v novém „kabátku“.

Straší ve vaší hlavě vtíravé myšlenky, které vás ničí? Poradíme, jak na ně!

Vrací se vám nějaká myšlenka, která vás dovádí k šílenství, protože ji nemůžete dostat z hlavy? Žijete v hrůze z toho, že když máte bizarní, neúprosné, neustále se vracející myšlenky? Vypovídá to o vás něco hrozného nebo ostudného? Doufáte, že se tyto myšlenky jednou prostě nevrátí?

Cesta důvěry se svatou Terezičkou z úzkosti, deprese a pocitu viny

„V této knize se chci pokusit popsat ono „zvláštní trápení“, díky němuž je Terezie tak blízká všem, které označujeme jako „vykolejené“, nevyrovnané, neurotické a psychotické, narušené, sebevražedné a nemilované. Chci naslouchat jejímu duchu, tomu, co nám chce svěřit o svém setkání s Ježíšem, a o tom, jak se dotkl její utrápené duše a upokojil ji. Z její zkušenosti s vlastní „cestou do Damašku“ vzešel jakýsi spirituální itinerář, zrodila se nová cesta, její vlastní „malá cesta lásky“, po níž přichází Ježíš za tím „vykolejeným“ ve mně, za zraněným, za hříšníkem, který se nedokáže osvobodit od tíživé viny, za nemocným, za tím, kdo se bojí smrti atd.“

Užijte si Rok s pohádkami, hádankami a říkadly

Pracovní sešit pro komplexní zábavnou přípravu dětí na vstup do ZŠ je plný všestranných aktivit pro děti předškolního věku. Krátká úvodní pohádka každé z 12 kapitol je motivací pro mnoho navazující činností, úkolů a her vycházejícími z potřeb RVP pro plnění školních kompetencí dětí. Je určen převážně pedagogům MŠ, ale využijí ho také učitelé prvních ročníků ZŠ i rodiče předškolních dětí.

Hledáme brigádníka z Kobylis a okolí na úklid sněhu

Hledáme brigádníka z blízkého okolí (Praha 8 - Kobylisy) na úklid areálu naší firmy.

Virus nás neskolil a vy jste nás podrželi. Za odměnu se namlsejte edičním plánem na druhou polovinu roku 2020.

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru