Knižní novinky

Johnson, Robert A.

Sny jako řeč nevědomí

Nevědomí, hluboký zdroj vnitřních konfliktů, ale i růstu, obnovy, síly a moudrosti se pojevuje prostřednictvím řeči symbolů. Porozumět mu můžeme, vydáme-li se po jedné ze dvou cest: porozuměním snům a aktivní imaginací. Porozumíme-li svým snům a naučíme-li se pracovat s aktivní imaginací, napojíme se na zdroj naší rozvíjející se osobnosti v součinnosti s procesy, které vedou ke sjednocení celého já.
Kniha nabízí praktický přístup krok za krokem k vnitřní práci založené na jungiánské analýze snů a spočívá v osvojení schopnosti číst symbolický jazyk snů. Aktivní imaginace pak nabízí využití síly imaginace k rozvoji pracovního vztahu mezi vědomou myslí a nevědomím. Jak? Sérií tělesných a duševních kroků, které nám pomohou přistoupit ke snu, rozluštit symboly a odhalit význam, které pro nás mají.
Robert A. Johnson byl americký jungiánský psychoterapeut. V Portále vyšly jeho knihy O spokojenosti a Věčný příběh romantické lásky.

Aktuality

Nakladatelství Portál v době koronavirové

Přečtěte si, co děláme v době pandemie, proč to děláme a jak nám v tom můžete pomoci.

Slyšíte, co se šeptá v trávě?

Pokud ne, prozradí vám to nejnovější přírůstek naší řady knih pro začínající čtenáře První čtení, to nic není. Osvědčená a oblíbená autorka Eva Horáková vás tentokrát vezme s sebou mezi brouky, šneky a červíky a bude vám vyprávět jejich příběhy.

Soutěž

V březnu jsme soutěžili o knihu Léčivý rodokmen

Vycházejí Freudovy přednášky k úvodu do psychoanalýzy

Sigmund Freud nikdy skutečnou učebnici psychoanalýzy nenapsal, a proto jsou jeho přednášky, pronesené převážně mezi lety 1915-1917 ve Vídni, hlavním (a skvělým) zdrojem pro poznání této jeho nauky. Poprvé česky vyšly již v roce 1935 a od té doby ještě několikrát, naposledy ale před více než dvaceti lety.

TEST: Jak dobře se dokážete vymezit?

V různých oblastech se dokážeme vymezovat s různou mírou úspěšnosti. Jednomu se daří stanovit hranici kolegovi v práci, zatímco v soukromých vztazích s tím má ještě potíže. U druhého člověka to může být naopak nebo také zcela jinak. Svou roli přitom hraje i naše každodenní kondice. Následující otázky z knihy BLÍŽ TĚ NEPUSTÍM vám umožní pohlédnout do zrcadla, abyste si mohli utvořit obrázek o tom, jak to vypadá s vaší schopností se vymezit.

Portál je tu s vámi už 30 let! Potěšte se chystanými tituly na jaro 2020!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru