Knižní novinky

Suchá, Romana; Etrychová, Pavla

Edo! Ty neposedo!

Každý se někdy chová jako ,,slon v porcelánu“ a sloník Eda je opravdový neposeda. S kamarádem, opičákem Pepou, tropí samou neplechu. Leporelo je plné obrázků, na kterých se děti učí v různých prostředích a situacích, co je slušné chování, co je nebezpečné a jak se k sobe správně chovat. Mohou sledovat příběhy jednotlivých zvířátek, kdo pomáhá ostatním, kdo se do koho zamiluje a kdo je největší lump. Leporelo provázejí veselé verše a texty v bublinách.

Aktuality

Knihkupectví budou znovu otevřena!

Od pondělí 10. května budou obě naše pražská knihkupectví opět otevřena podle standardní otvírací doby!

Kdy se z našeho mozku stal instamozek?

Změny, které pozorujeme v lidském chování za posledních deset let – ve smyslu vzájemné komunikace a srovnávání – jsou extrémně rozsáhlé a možná nás ovlivňují na hlubší rovině, než si myslíme. Řada vědců má podezření, že značný nárůst počtu především mladých lidí, kteří vyhledali během posledního desetiletí pomoc v důsledku psychických potíží, může alespoň částečně pramenit z toho, že jsme si bleskovou rychlostí osvojili digitální způsob života.

Soutěž

Tento měsíc soutěžíme o knihu v dnešní době nanejvýš aktuální: Instamozek.

Najděte v sobě sílu nicnedělání a vraťte odpočinku jeho důstojné místo!

Meditativní, laskavá a nápaditá kniha úvah o smyslu odpočinku v životě připomene důležitost nicnedělání. Autor napoví, co vše se děje, když odpočíváme a proč je nicnedělání pro náš život tak důležité.

Edo! Ty neposedo! Už tě tu zas máme!

Eda je neposedný slon (v porcelánu) se spoustou kamarádů, který dělá zmatky od plovárny po divadlo. Naštěstí se právě díky jeho ne zcela správnému jednání děti mohou velmi názorně dozvědět, jak se věci mají dělat opravdu správně.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru