Knižní novinky

Beníčková, Tereza; Peruth, Karolína

Psycholožky v županu

Kniha dvou mladých psycholožek a autorek stejnojmenného podcastu přibližuje širší veřejnosti psychologii a péči o duševní zdraví skrze aktuální problémy a praktická doporučení. Přináší čtenářům jednotlivá odborná témata autenticky a uvolněně, přičemž se vždy opírá o evidence-based výzkumy a doporučení. Pomáhá udělat si jasno v otázkách, které se týkají náš všech, kdo žijeme ve 21. století a ve světě sociálních sítí, nových médií, změn a krizí. Díky zkušenostem z psychologické a psychoterapeutické praxe přibližuje témata skrze často se opakující příběhy či vzorce a poskytuje v každé kapitole i návody, tipy a praktická východiska. Kniha dává čtenářům naději na zlepšení jejich duševního života, je optimisticky laděná a dokonce i zábavná.
Mgr. Tereza Jirotka Beníčková je psycholožka a absolventka psychoterapeutického výcviku. Psychologii vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ještě při studiu nastoupila do pětiletého výcviku v kognitivně-behaviorální terapii. Ve své soukromé praxi Hubnu hlavou se věnuje především psychologickému poradenství při hubnutí a psychoterapii obezity. Je lektorkou kurzů zdravého hubnutí od společnosti STOB, vede semináře o duševním zdraví a tématech spojených s psychologickým pohledem na hubnutí a udržení váhy.
Mgr. Karolína Peruth je psycholožka, krizová interventka a psychoterapeutka. Jednooborovou psychologii absolvovala na Univerzitě Karlově a psychoterapeutické vzdělání v kognitivně-behaviorálním směru získala absolvováním pětiletého psychoterapeutického výcviku. Pracovní zkušenosti získala z různých oblastí práce s dospělými i s dětmi od práce na krizové lince, krizovou pomoc a terapii tváří v tvář po práci psychologa v nemocnici. Aktuálně působí v soukromé praxi (www.jeoknebytok.cz), v níž se specializuje na poskytování psychologického poradenství, psychoterapie a určitý čas věnuje lektorování.

Aktuality

Kolik smyslů máš? – odpovědi najdete v encyklopedii lidských a zvířecích smyslů, určené zvídavým dětem a jejich zvídavým rodičům

Všichni vnímáme svět kolem nás prostřednictvím našich smyslů. Někdo může být vnímavější k barvám, jiný zase k vůním nebo chutím. Rozmanitost je v tomto případě nekonečná. Přesto máme všichni stejné základní biologické vybavení, díky kterému reagujeme stejně na podněty z vnějšího světa. Pojďme se blíže na naše smysly podívat, aby nám dávaly smysl.

Focusing – technika, která pomáhá rozumět tělu a duši a dát prožitkům vlastní význam

Po 46 letech stále živá kniha, proto se v edici Klasici objevuje Focusing (2. vydání v češtině). Jak píše v doslovu psycholog, supervizor a kouč Karel Hájek, její autor Eugene Gendlin přinesl do psychoterapie revoluční změnu: „Bere léčbu z rukou odborníka a předává ji každému, kdo má zájem o zlepšení kvality svého života. Mění vědecké poznatky v praktický postup, který si může osvojit kdokoli bez nutnosti psychologického vzdělání.“

Všímavost a Já – psycholog Jan Benda napsal knihu neskutečného záběru

Od sebeléčení k sebepřesahování trefně vystihuje oblouk, kterým v knize procestujete. Od práce s různě zraněným Já, přes to, jak se vymanit ve vztazích ze stále stejných scénářů, až po transpersonální vývoj a propojení psychologie a spirituality.

Propojení učení s pohybem nabízí 50 krátkých aktivizačních her pro děti 6 – 10 let

Chtít po dětech mladšího školního věku dlouhé a plné soustředění je téměř nemožné. Proto je třeba nacházet způsoby, jak jim toto úsilí usnadnit. Spojení učení s pohybovou aktivitou je nejen zábavné, ale pomocí koordinačních cvičení se také zlepšují činnosti obou hemisfér a lépe se v paměti ukotvují nové poznatky.

Co dělá Slon v šuplíku? Kniha veselých pohádek ze zoo od Jana Nejedlého

Jan Nejedlý psal pohádky do šuplíku tak dlouho, až najednou měl Slona v šuplíku! Knihu pro nejmenší plnou rozverných, legračních a veselých pohádek.

Lavina knih již brzy ve Vaší knihovně

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru