Knižní novinky

Frings, Thomas

Bůh nefunguje

Thomas Frings je známý německý kněz, který na sebe výrazně upozornil poté, co v roce 2016 opustil svou farnost a odešel do kláštera. Pohnutkou k tomu mu byla frustrace z toho, jakým způsobem běžná duchovenská činnost probíhá, jak církev tápe ve svém poslání působit v moderním světě. Ve své knize představuje své chápání křesťanské, resp. katolické víry. Odpovídá na otázky, PROČ věří, ČEMU věří, JAK věří. Bůh pro něj není něco, co funguje, nějaký automat na lidské potřeby. Obrazu takového Boha se klidně vzdává a svou autentickou výpovědí vychází vstříc hledajícím a pochybujícím. Ptá se, jak dnes věřit a svou víru žít, jak se nadchnout pro evangelium.
Thomas Frings (1960) je od roku 1987 katolickým knězem. Působil v Münsteru, v roce 2016 odešel do jednoho holandského kláštera. Od roku 2018 opět působí jako kněz v Kolíně nad Rýnem.

Aktuality

Jako automat na modlitby Bůh nefunguje. A proto v něho lze věřit.

Thomas Frings je německý katolický kněz, který v roce 2016 rezignoval na všechny církevní úřady a odešel do kláštera, protože byl frustrovaný z toho, jak církev tápe ve svém poslání působit v moderním světě, nedokáže čelit novým výzvám a měnícím se společenským podmínkám a „více než na budoucnosti jí záleží na vlastní minulosti“. Ve své knize Bůh nefunguje, proto v něho věřím odpovídá na otázky PROČ věří, ČEMU věří a JAK věří.

Nemáte své emoce pod kontrolou? S pomocí praktických cvičení se to můžete naučit.

Kniha Emoce pod kontrolou je věnována všem, kteří se ve svém vnitřním i vnějším životě potýkají se silnými a nepředvídatelnými emocemi. Kniha je určena profesionálům, kteří ji využijí při poskytování podpory v terapii, i laikům, kteří ocení jasné a praktické rady pro lepší zvládání svých emocí.

Pořádek v pokoji znamená pokoj v duši - manifest uklízení vně i uvnitř

Pořádek v pokoji, pokoj v duši není kniha o tom, jak si uklidit doma nebo v kanceláři, nýbrž kniha o tom, jak podpořit svou radost ze života tím, že vytvoříme vnější pořádek, který vede k vnitřnímu klidu. Světově proslulá Marie Kondo se věnuje podobnému tématu, ale ve své teorii doporučuje nechat si pouze věci, které vám přinášejí radost. Ostatní radí bez milosti opustit. Ovšem takový systém může mít své nedostatky. Například gumové holínky vám samy o sobě zřejmě mnoho radosti nepřinesou, ale při průtrži mračen nebo povodni vám udrží nohy v suchu. A tudíž mají potenciál vás naplnit štěstím i klidem.

Na každý den v roce jeden úkol na posilování mentální kondice

Jana Bílková, autorka úspěšných knih o tréninku mentální kondice, ve volném a nezávislém pokračování knihy Cvičení mentální kondice přináší opět osvědčená, a přesto neotřelá cvičení, při nichž si bez jakýchkoli pomůcek může každý potrénovat mozkové závity.

Přehled psychoterapeutických technik pro práci s dětmi a rodinou

Kniha, jejímiž autory jsou manželé Andrea a Filip Caby, navazuje na předchozí úspěšnou knihu Příručka psychoterapeutických technik pro práci s dětmi a rodinou, kterou sice vhodně doplňuje, ale může fungovat i zcela samostatně.

Portál je tu s vámi už 30 let! Potěšte se chystanými tituly na jaro 2020!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru