Knižní novinky

Frankl, Viktor E.

Teorie a terapie neuróz

Po obecném výkladu neuróz autor dělí duševní poruchy na endogenní psychózy, psychosomatická onemocnění, funkční onemocnění a neurózy reaktivní, iatrogenní, psychogenní, noogenní a kolektivní. Výraz „noogenní neurózy“ odráží Franklovo přesvědčení, že i problémy duchovního rázu či existenciální krize se mohou zdát zdrojem neurotických obtíží. Kolektivní neurózy zase znamenají neurotické poruchy typické pro ducha doby, v níž daný člověk žije. V druhé části knihy autor představuje dvě hlavní metody léčby noogenních neuróz – logoterapii jakožto terapii vycházející z duchovních zdrojů a existenciální analýzu coby terapii zaměřenou na duchovní oblast a na osobní duchovní existenci. Kniha je doprovázena mnoha kazuistikami. Viktor E. Frankl (1905–1997) byl profesorem neurologie a psychiatrie. Je tvůrcem tzv. logoterapie a existenciální analýzy jakožto „třetího vídeňského směru psychoterapie“, který se zaměřuje na hledání smyslu v lidském životě. Ve svých knihách Frankl mj. využil své zkušenosti vězně nacistických koncentračních táborů. V Portále vyšla jeho kniha Utrpení z nesmyslnosti života.

Aktuality

Otevírací doba knihkupectví v červenci a srpnu

Upozorňujeme na červencová omezení provozu našich knihkupectví z důvodu inventur.

Soutěž

V červnu jsme soutěžili o novinku Alžběty Dvořákové Modrá hodina.

Knižní tipy na prázdninové čtení pro děti

Pro všechny rodiče a jejich školáky tu máme jedno z posledních opakování před prázdninami, společně se podíváme na nejlepší dárky za vysvědčení. Nejen Kluk z plakátu má jasno – za vysvědčení knihu! 5 + 1 tip na knihu z Portálu, která vám zpříjemní prázdninové chvíle.

Nové knihy pro (d)uši

Nejen dlouhou cestu autem na dovolenou vám i letos mohou zpříjemnit audioknihy z Portálu. Ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum vám přinášíme audioverze zábavné a humorné knížky pro děti, inspirativní knihy zápisků z prostředí paliativní péče a zájemcům o odbornou literaturu můžeme nabídnout i dvě klasická díla světové psychologie.

Zážitková pedagogika, čtivá esej od Ivo Jiráska

Novinka Zážitková pedagogika obsahuje teoretické zpracování oboru zaměřujícího se na osobnostní a týmový rozvoj prostřednictvím přímých prožitkových situací. Na rozdíl od dříve publikovaných praktických a metodických návodů jsou zde zpracovány především terminologické a ideové aspekty včetně širších sociálních souvislostí a soudobých civilizačních proměn, na něž by měl tento edukativní směr adekvátně reagovat. Ale pokud se zde nebudou nabízet praktické rady a návody, co nám pak zbude ke společnému promýšlení? To podstatné, totiž jaký to všechno má smysl a význam.

Pestrý ediční plán 2019-1!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru