Knižní novinky

Horáček, Petr

O zajíčkovi

„Zajíčku, ušáčku, v hlubokém lese, co vidíš?“
„Vidím tu medvěda. Usmívá se na mě.“
Co se stane, když zajíček ušáček zabloudí v lese. Dostane se z něj ven? Najde svoji maminku? Hledejte s ním a pomozte mu, aby se s ní šťastně setkal.
Petr Horáček je český ilustrátor žijící ve Velké Británii. Vystudoval Střední odbornou výtvarnou školu Václava Hollara a Akademii výtvarných umění v Praze. Po jejím dokončení odešel do Anglie. Jeho knihy pro děti znají malí čtenáři z desítek zemí světa, získal za ně řadu prestižních ocenění.

Aktuality

Metafory, kterými žijeme v edici Klasici

V upraveném a aktualizovaném překladu vychází základní dílo kognitivní lingvistiky, kniha George Lakoffa a Marka Johnsona Metafory, kterými žijeme.

Jak drak Ajdar proměnil jedno království

Originální pohádkový příběh o statečné Matyldě, podivném zemětřesení a draku Ajdarovi potěší svými ilustracemi i dějem čtenáře všech věkových kategorií, i když je určen nejmenším dětem.

Odletí Zimní drak a udělá místo jaru?

Kniha Zimní drak oceňované kanadské autorky Troon Harrison a s ilustracemi Andrey Offermann je příběh o lásce, soucitu a schopnosti překonat nedůvěru a vztek.

25 metod a strategií Jak zvládnout organizaci času

Stará moudrost praví, že nikdo z nás není pánem svého času. Jak je ale možné, že někdo dokáže „svůj“ čas využít na maximum a pro jiného je to takřka nadlidský úkol? Znamená to, že vnímání času je u každého rozmanité? Nebo je to pouze otázka efektivity jeho využití a je tedy naděje, že se lze této dovednosti naučit?

Psychoterapeutické systémy

Obsáhlá systematická kniha, jejíž první vydání vyšlo již před 35 lety, přináší přehled a srovnání základních psychoterapeutických směrů. Nový překlad vychází z nejnovějšího, 9. vydání anglického originálu.

Lavina knih již brzy ve Vaší knihovně

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru