Knižní novinky

Nilsson, Frida

Léto s Hedvikou

Hedvika se nudí. Jsou sice prázdniny a sluníčko krásně svítí, komáři pěkně štípou, ale Hedvika je doma na samotě, kde nemá žádného kamaráda. Osel Maxmilián je dost paličatý, a tak je s ním zábava jen občas, a kamarádka Linda odjela. Sousedovy kočky utíkají, jen co Hedviku zahlédnou. Babička je navíc nemocná a chová se podivně. To asi proto, že se Hedvika nechová hezky. Bude se tedy muset polepšit. Hedvice se ale její polepšování ne a nedaří…
Kniha pro děti od 7 do 9 let
Frida Nilsson je švédská autorka knížek a rozhlasových her pro děti. V Portále vyšly její knihy Gorila a já, Piráti z Ledového moře a Vránova neobyčejná dobrodružství. V sérii s dobrosrdečnou, ale občas rošťáckou Hedvikou vyšly její knihy Ve škole se dějou věci! a Poněkud zvláštní kůň.
Komára je známá česká ilustrátorka, stejně jako autorka dětských knih. Její ilustrace zdobí v nakladatelství Portál nejednu knihu, a to pro děti předškolního i školního věku.

Aktuality

Soutěž

V květnu se soutěžilo o knihu Proč volíme psychopaty.

Opět vychází Perlsova Gestalt terapie doslova!

Kniha s přepisy přednášek a workshopů Fredericka S. Perlse Gestalt terapie doslova je zajímavým a trochu i přikvapivým svědectvím o tom, jak gestalt terapii praktikoval sám její zakladatel. Kniha vychází v upraveném překladu po více než pětadvaceti letech.

Květnový Den D

22. května uplyne 12 let od smrti slavného matematika a popularizátora vědy Martina Gardnera. Při této příležitosti vyhlašujeme Den D, který bude probíhat od čtvrtka 19. do neděle 22. května! Na našem e-shopu i v našich knihkupectvích tak budete moci nakoupit se slevou 20 %.

Mimořádné stavy vědomí. Dobrodružství sebeobjevování Stanislava Grofa.

Ve své době průkopnické, dnes již klasické dílo je srozumitelným průvodcem pro sebepoznání i psychoterapii z hlediska transpersonální psychologie, jež se zabývá změněnými stavy vědomí. Ať už se jedná o stavy navozené pomocí psychedelických látek nebo jinými metodami, v Grofově případě zejména s pomocí holotropního dýchání.

LÉTO S HEDVIKOU - další bláznivý příběh s Hedvikou!

Třetí díl volné série o Hedvice je tady! Hedvika už půjde do třetí třídy a nyní ji čekají prázdniny. Jaké bude léto, zažije nějaké dobrodružství? Lehce detektivní příběh o kamarádství a o tom, co je na lidech důležité, a jak získat zpátky ztracený fotoaparát.

Ediční plán v novém kabátku napěchovaný novinkami na 1. pololetí 2022!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru