Knižní novinky

Horáček, Petr

Motýlek motýl

Lucinčina zahrada je plná barevných tvorů, kteří bzučí, ševelí a poletují. Ale kde se schovává ten, kterého má ze všech nejraději? Nádherný, pestrobarevný motýl?
Krásná kniha, ze které na konci vyletí opravdický motýl. Tedy, skoro. Ale úžas malých (i velkých) čtenářů je i tak zajištěn.
Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk Petr, Husa Líza, O myšce, která se nebála, Jak myška snědla měsíc, Nový domek pro myšku, Slon, leporela Do pelíšku, Kdopak tu spí aj.

Aktuality

Jé, Ježíšek!

Kniha odkazuje na klasické české vánoční zvyky a tradice. Zábavné hry, tvoření a recepty určené pro předvánoční čas vám i dětem zpříjemní advent a čekání na Ježíška.

Zdeněk Jančařík vám přináší Čerstvou vodu pro duši

Známý salesiánský autor Zdeněk Jančařík originálním způsobem rozvíjí žánr „příběhů pro duši“, s nimiž přišel jiný slavný salesián, nedostižný Bruno Ferrero.

Moje pocity – průvodce světem emocí pro děti

Emoce mohou být pro děti jako tajemný jazyk, který je těžké rozluštit. A přesto je právě tento proces důležitým krokem v jejich vývoji. Poznání emocí je pro děti klíčové nejen pro lepší porozumění samy sobě, ale také pro rozvoj jejich schopnosti komunikovat s ostatními. Když se naučí, jak rozpoznávat a vyjádřit své emoce, získají základní dovednosti pro zdravé mezilidské vztahy, úspěšné řešení konfliktů a rozvíjení vlastní empatie.

Kniha keltské moudrosti v novém doplněném vydání

Dnes již kultovní kniha inspirovaná starou keltskou moudrostí, poezií a spiritualitou vyšla v novém, upraveném a doplněném vydání.

Jak zvládnout úzkost ve třech krocích

Úzkost ve svém životě prožil asi úplně každý z nás. Je to pocit pramenící z nejistoty, co se stane a vědomí neschopnosti budoucí událost ovlivnit. Těchto pocitů se nelze zbavit úplně, ale úzkostná mysl má ohrožující sílu a velkou moc. Prostřednictvím technik vycházejících z kognitivně-behaviorální terapie lze objevit cestu, po které se dojde z temnoty úzkosti na světlo svobody.

Všechny barvy života v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru