Knižní novinky

Beneš, Petr

Vzhůru srdce

Pro Petra Beneše, vyhledávaného kněze a kazatele, je Písmo základním zdrojem pro duchovní život. Ve svých textech a promluvách je schopen čtenáře uvádět do jeho hloubek i šířek, propojovat jeho spirituální významy s podněty ze světové literatury, jíž je velkým znalcem, stejně jako s aktuálním společenským děním. Ve své knize zve čtenáře k nelehké, ale přitom nesmírně obohacující zkušenosti pozorného čtení Bible, které se propojuje s vlastním životem, jenž je tím sám proměňován. Každý člověk se může stát „domovem Slova“, pokud bere vážně radostnou zvěst evangelia a žije z ní. Benešovy meditace jsou prodchnuty jak duchem vnitřně opravdové, existenciální spirituality, tak velkou otevřeností, nečekanou provokativností, svobodou a vtipem a nabízejí výjimečné podněty pro osobní duchovní život.
Petr Augustin Beneš CSsR je kněz a redemptorista, původním vzděláním literární historik a pedagog. Své kněžské působení zahájil na Svaté Hoře u Příbrami, poté byl duchovním ve Vídni, v současnosti je farním vikářem v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech. Věnuje se také vedení duchovních cvičení.

Aktuality

Hledáme údržbáře!

Nakladatelství Portál hledá údržbáře na DPP!

Nevíte, jak zklidnit bouři vlastních emocí? Nový praktický rádce vám ukáže cestu, jak na to.

Ničí vám vaše přehnané reakce vztahy v soukromí i v práci? Reagujete často impulsivně a chcete to změnit? S novou knihou si osvojíte dovednosti pro uklidnění emocí a získáte rovnováhu v životě.

Jak být babičkou bez sebeobětování, ale s empatií

Pro zdárné fungování vztahů mezi rodiči, dětmi a vnoučaty je nezbytný humor, respekt a uvolněnost. Z těchto předpokladů vychází nová kniha, která pomůže ženám uspět v roli babičky a zároveň zůstat sama sebou.

Ilustrovaná encyklopedie představí Svět plný energie

S energií se setkáváme všude: když zapneme světlo, jedeme autem nebo si zatopíme. Vždyť i člověk potřebuje ke svému životu neustálý přísun energie. Ale co je vlastně energie? Jak se vyrábí? Jak se k nám dostává a jaké jsou možnosti výroby a využití energie?

Kniha Konec spoluzávislosti je vodítkem pro všechny, jejichž život ničí závislost jejich blízkého

Stal se problém někoho jiného – zejména problém s jeho závislostí na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách – vaším problémem? Stala se péče o takového jedince ústředním bodem vašeho života, takže se zapomínáte starat o sebe? Pak jste možná spoluzávislí – tedy stali jste se součástí systému, ve kterém přebíráte zodpovědnost za chování někoho jiného, takže ho paradoxně v jeho chování podporujete.

Načerpejte energii z knih v novém edičním plánu!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru