Knižní novinky

Zelinková, Olga

Učíme se počítat

Pracovní listy pro prevenci dyskalkulie pomáhají předškolním a mladším dětem vstoupit do světa čísel, do vztahů mezi skupinami prvků, učí je porovnávat, odhadovat množství a podobně. Úkoly mají zábavný charakter, který odpovídá potřebám a možnostem dětí. Doc. PaedDr. Olga Zelinková, CSc., je speciální pedagožka zabývající se především problematikou specifických poruch učení. Je autorkou řady knih, v Portále vyšly Poruchy učení, Dyslexie v předškolním věku?, Pedagogická diagnostika a individuální vzdělávací program, Pomoz mi, abych to dokázal, Mám dyslexii a Dyspraxie.

Aktuality

Otevírací doba v knihkupectvích Portál v předvánoční době

Před Vánoci budou naše knihkupectví mít jako již tradičně rozšířenou otvírací dobu a otevřeno bude i o víkendech!

Mé všechno volá k Bohu

Být, myslet, rozhodovat se, vztahovat se, hřešit, trpět a doufat: to je podle Jana Houkala sedm základních slov lidského nitra a celé existence, s jejichž pomocí můžeme pojmenovat, co jsme a co prožíváme. A každé z nich, jak přibližuje ve své nové knize, v souladu se šesti ostatními, ale přece svým nezaměnitelným způsobem, volá k Bohu.

Knihy nejen pro vánoční (d)uši

Pro milovníky mluveného slova a literatury jsme ve spolupráci s renomovaným vydavatelstvím audioknih Tympanum připravili tři nové audioknihy. Potěšíme příznivce psychologie, zájemce o duchovní rozvoj a nezapomněli jsme ani na děti.

NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE

Nakladatelství Portál hledá brigádníka/brigádnici na večerní úklid administrativní budovy

Stovka černých šicích strojů aneb opravdu nejsou psychické nemoci nakažlivé?

O tom má své pochyby hrdina románu mladého rakouského spisovatele Eliase Hirschla Stovka černých šicích strojů (kterým je vlastně Hirschl sám). Když se mladý osmnáctiletý civilkář ocitne jako pečovatel v chráněném bydlení pro psychicky nemocné, zjistí, že na takový střet s realitou není vůbec připraven a že čím dál méně rozumí tomu, proč jsou ošetřovatelé ošetřovateli, a ne pacienty, ale i tomu, kým je vlastně on sám.

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru