Knižní novinky

Bílková, Jana

Posilování mentální kondice

Pokračování úspěšných tréninků mentální kondice na každý den v roce přináší opět osvědčená, a přesto neotřelá cvičení, při nichž si bez jakýchkoli pomůcek může každý potrénovat mozkové závity.
PhDr. Mgr. Mgr. Mgr. Jana Bílková, Ph.D., je psycholožka, překladatelka a tlumočnice. Učí na univerzitách a akademiích třetího věku, vede přednášky v knihovnách a v aktivizačních programech pro seniory. V Portále vydala úspěšné knihy Trénink mentální kondice (2017) a Cvičení mentální kondice (2018).

Aktuality

Pořádek v pokoji znamená pokoj v duši - manifest uklízení vně i uvnitř

Pořádek v pokoji, pokoj v duši není kniha o tom, jak si uklidit doma nebo v kanceláři, nýbrž kniha o tom, jak podpořit svou radost ze života tím, že vytvoříme vnější pořádek, který vede k vnitřnímu klidu. Světově proslulá Marie Kondo se věnuje podobnému tématu, ale ve své teorii doporučuje nechat si pouze věci, které vám přinášejí radost. Ostatní radí bez milosti opustit. Ovšem takový systém může mít své nedostatky. Například gumové holínky vám samy o sobě zřejmě mnoho radosti nepřinesou, ale při průtrži mračen nebo povodni vám udrží nohy v suchu. A tudíž mají potenciál vás naplnit štěstím i klidem.

Na každý den v roce jeden úkol na posilování mentální kondice

Jana Bílková, autorka úspěšných knih o tréninku mentální kondice, ve volném a nezávislém pokračování knihy Cvičení mentální kondice přináší opět osvědčená, a přesto neotřelá cvičení, při nichž si bez jakýchkoli pomůcek může každý potrénovat mozkové závity.

Přehled psychoterapeutických technik pro práci s dětmi a rodinou

Kniha, jejímiž autory jsou manželé Andrea a Filip Caby, navazuje na předchozí úspěšnou knihu Příručka psychoterapeutických technik pro práci s dětmi a rodinou, kterou sice vhodně doplňuje, ale může fungovat i zcela samostatně.

Pojďme pátrat po tajemství pokladu svatého Václava

Klárka a Vojta, s nimiž se děti mohly setkat v gamebooku Ztraceni v rudolfinské Praze, jsou opět tady! A tentokrát se vydali ještě hlouběji do minulosti, až do doby svatého Václava!

Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli

Mozek dítěte s ADHD se vyvíjí o něco pomaleji a škola pro něj představuje tlak, který s každým dnem vzrůstá. Všichni známe rady expertů, ale někdy potřebujeme pomocnou ruku i od těch, kteří s ADHD žijí, od dětí a dospívajících s hyperaktivitou a poruchou pozornosti. Jak zvládnout nároky školy? Jak se nepoštěkat u snídaně? Jak zařídit, aby každá rodinná oslava neskončila pláčem a práskáním dveří?

Portál je tu s vámi už 30 let! Potěšte se chystanými tituly na jaro 2020!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru