Knižní novinky

Čermák, Ivo; Šikl, Radovan (eds.)

Příběh československé psychologie II.

Druhý svazek knihy Příběh československé psychologie mapuje novodobou historii československé psychologie prostřednictvím vyprávění jejích žijících spolutvůrců. Rozhovory do prostředního svazku třídílného projektu poskytli čeští doyeni oboru narození v letech 1939 až 1948: Karel Balcar, Petr Kulišťák, Jiří Mareš, Jiří Růžička, Vladimír Řehan, Iva Šolcová, Jaroslav Šturma, Marie Vágnerová a Zdeněk Vtípil. Poutavá vyprávění odhalují jak jedinečnost osobností, tak sdílené problémy zapříčiněné zejména politickými událostmi v roce 1968 a později v období tzv. normalizace, jež zasáhly nejen do života nestorů československé psychologie, ale i do realizace jejich odborných zájmů a ambicí. Rozhovory s osobnostmi jsou doplněny životopisnými medailony a duchovními portréty, mikroportréty referenčních osobností, dobovými dokumenty a fotografiemi. Výpovědi doyenů jsou vsazeny do generačního, oborového a dobového rámce.

Prof. Ivo Čermák je vedoucí vědecký pracovník Psychologického ústavu AV ČR, v.v.i., v Brně. Působí také na Fakulta sociálních studií MU.

Aktuality

Mikulášský týden 2022 je tady!

Od 3. do 11. prosince probíhá portálovský Mikulášský týden. To znamená slevu 20 % na e-shopu i v knihkupectvích a také mikulášský výprodej! Věříme, že jste celý rok byli hodní, takže si k nám můžete přijít pro nadílku!

Otvírací doba knihkupectví o Vánocích 2022

Před Vánoci mají obě naše pražská knihkupectví rozšířenou otvírací dobu.

Choreografie úspěšného vztahu v knize Láskyplná setkávání

Komunikace byla, je a zřejmě i bude zásadním problémem v mnoha vztazích. Předpokládat, že partner ví, co si myslíme, vede, bohužel, mnohdy k nepochopení, vzniku vztahových bloků a rozchodu. Tento scénář se ale nemusí naplnit, pokud to partneři včas pochopí a začnou spolu mluvit.

Jak poznáte, že je to manipulace?

S manipulacemi se v životě setkáváme často, ač si to ne vždycky uvědomujeme. Někdy jsme objektem manipulace a někdy můžeme i sami - vědomě či nevědomě - manipulovat. Manipulace může být intenzivní i zcela mírná a setkat se s ní můžeme v milostném vztahu, v přátelství, při obchodování nebo na pracovišti. Zkrátka kdekoli, kde se mohou lidé navzájem ovlivňovat.

Příběh československé psychologie pokračuje

Druhý svazek Příběhů československé psychologie mapuje novodobou historii prostřednictvím vyprávění doyenů oboru narozených v letech 1939-1948.

Ediční plán plný knížek, které otevírají nový svět!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru