Knižní novinky

Krakauer, Jon

Útěk do divočiny

Ihned poté, co Christopher McCandless dostudoval vysokou školu, věnoval všechny své peníze na dobročinné účely, sbalil si věci a začal se toulat po Americe. Když v dubnu 1992 dorazil na Aljašku, opustil své auto, spálil hotovost, která mu ještě zbývala, a bez mapy a dalších pomůcek se vydal do divočiny – žít po vzoru Londona, Tolského nebo Thoreaua. O čtyři měsíce našli v rozbitém odstaveném autobuse jeho vychrtlé mrtvé tělo.
Jeho příběh hluboce zaujal novináře, spisovatele, horolezce a dobrodruha Jona Krakauera, který mapuje celé McCandlessovo putování, dává slovo lidem, s nimiž se mladík setkal, cituje jeho deník, dopisy či podtrhaná místa v knihách. Hledá mladíkovy motivy i důvody jeho selhání. Útěk do divočiny není pouhou rekonstrukcí možných událostí. Je napínavým příběhem, který dokládá autorovo dokonalé vcítění – rozpravou o lidské touze po riziku, volnosti a čistém životě v souladu s přírodou.
Kniha se také stala předlohou slavného filmu Seana Penna.

Aktuality

Útěk do divočiny s Alexem Supertrampem

Alex Supertramp se ve skutečnosti jmenoval Christopher Johnson McCandless a tak jako opustil své pravé jméno, tak opustil i svou rodinu a dosavadní způsob života, vzdal se všech hmotných věcí, které bezprostředně nepotřeboval k přežití, spálil i poslední peníze a vydal se vstříc životu v divoké přírodě. Z posledního výletu na Aljašku se již živý nevrátil a jeho tělo bylo nalezeno po pár měsících náhodnými kolemjdoucími ve starém autobuse číslo 142 uprostřed divočiny na staré důlní cestě Stampede Trail. Příčina jeho smrti nebyla nikdy zcela vyjasněna, ale jako nejpravděpodobnější je udávána smrt hlady, způsobená kombinací nešťastných náhod, nezkušenosti a podcenění drsných podmínek aljašské divočiny.

Co nás může výcvik zvířat naučit o životě, lásce a manželství? Mnoho!

Americká novinářka Amy Sutherland se při přípravě jedné své dřívější knihy ocitla na nějaký čas ve škole pro cvičitele zvířat. To, co tam viděla, ji pak napadlo aplikovat i na zvíře druhu homo sapiens, především pak na svého manžela Scotta - a to s překvapivě úspěšnými výsledky. Své poznatky pak shrnula v knize CO MĚ VÝCVIK ZVÍŘAT NAUČIL O ŽIVOTĚ, LÁSCE A MANŽELSTVÍ.

Kde je nejkrásnější místo na světě? A dá se to o nějakém místě vlastně říct?

Byl jednou jeden Zajíc a toho hrozně zajímalo, jestli je zrovna ta jejich louka nejkrásnějším místem na světě. Ostatní zvířátka byla s loukou navýsost spokojená, ale jemu to stále vrtalo hlavou. Co když je to někde ještě lepší? A tak se vydal na cesty, prozkoumat svět a najít odpověď na tuhle zapeklitou otázku.

S Karlem Nešporem nově o úsměvech, zkušenostech i výstřednostech

Úsměv při práci, ve sprše, před jídlem, zkrátka úsměv všude propaguje v nové knize známý bojovník proti závislostem Karel Nešpor. Laskavé a humorné minipříběhy, úvahy či básničky potěší a vykouzlí úsměv na vaši tváři – a o to panu Nešporovi jde především.

Jak jednat, když narcističtí rodiče zestárnou? Poradí naše nová kniha.

Být dítětem narcistických rodičů není snadné v žádném věku, ani v dospělosti, když už rodiče zestárli. Přerušit kontakt s takovým rodičem není často možné ani žádoucí, někdy se naopak intenzita kontaktu ještě zvýší a hrozí, že negativní vliv, který měli na vaše dětství, nyní zasáhne i např. vaši vlastní rodinu. A právě dětem stárnoucích a starých narcistických rodičů přináší rady a pomoc kniha KDYŽ NARCISTÉ ZESTÁRNOU americké psycholožky Niny W. Brown.

Virus nás neskolil a vy jste nás podrželi. Za odměnu se namlsejte edičním plánem na druhou polovinu roku 2020.

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru