Knižní novinky

Silverman, Yehudit

Vnitřní příběhy

Někde v hloubce každého příběhu se nachází poklad, který čeká, až ho objevíme.
Arteterapeutický přístup, který autorka představuje, pracuje s mýty a pohádkami, které slouží k odhalení výzev, jimž čelíme. Klienti začínají tím, že si vyberou postavu z mýtu či pohádky, která je přitahuje, aniž by věděli, proč. Pak spolu s postavou, kterou si vybrali, vyrážejí na tvůrčí cestu, aby na ní objevili své skryté a nevědomé stránky.
Představovaný přístup je komplexní. Autorka v úvodní části vysvětluje jeho zakotvení v teorii a následně nabízí postupy, jež krok za krokem popisuje. Zprostředkovává prožitky a reflexe svých klientů, kteří se na tuto cestu vydali. Součástí terapeutické práce je tvorba masky. Každý máme svou masku, za kterou se skrýváme. Nebo maska znázorňuje to, čím bychom chtěli být?
Yehudit Silverman M.A. R-DMT, RDT, je arteterapeutka a bývalá vedoucí oddělení tvůrčí terapie na Concordia University, Montreal. Metodu, kterou v knize představuje, sama vyvinula a přes 20 let s ní seznamuje své studenty.

Aktuality

Portál na Světu knihy 2024

Co by to bylo za Svět knihy bez Portálu? Na největším českém knižním veletrhu nás samozřejmě najdete i letos, opět ve stánku KE 204. A i letos máme přichystaný program s našimi autory.

Vnitřní příběhy – arteterapeutický přístup pracuje s pohádkami a mýty

Jedinečný koncept expresivní terapie umožňuje čtenářům, ať terapeutům či laikům, proniknout k vlastnímu příběhu prostřednictvím kreativní cesty. Pohádku, mýtus či tradovaný příběh si člověk sám zvolí podle toho, jak jsou pro něj osobně důležité.

Cvičení mysli, těla a duše s vědou i spiritualitou

Kniha SPIRITUALITA PRO MOZEK americké autorky Anne Kertz Kernion spojuje tradiční křesťanské duchovní a meditační praktiky s moderními vědeckými poznatky, a to s jasným cílem: podpořit rozvoj srdce, zdraví i mysli.

V dalším pokračování příběhů o Máje a ohnivém lišáčkovi si tentokrát kamarádi dělají pelíšky

Po úspěchu první knihy o Máje a ohnivém lišáčkovi přichází díl druhý. Mája a Kája se již spřátelili, nyní jejich kamarádství projde první zkouškou. Dokáží pro toho druhého vytvořit „pokojíček“ tak, aby se kamarádovi líbil a cítil se v něm dobře?

Transformujte svůj vztah k bolesti: Úleva od bolesti pomocí mindfulness

Bolestí trpí mnoho lidí po celém světě. Ať už jde o chronickou bolest, která jim kazí každodenní život, nebo o občasnou bolest způsobenou zraněním či nemocí, hledání úlevy může být náročné. Mindfulness neboli všímavost je vědecky ověřená metoda využívaná nejen při léčbě různých duševních obtíží. Dnes je aplikována též u lidí s chronickými bolestmi, kteří nereagují na konvenční léčbu na základě léků nebo chirurgických zákroků.

Lavina knih již brzy ve Vaší knihovně

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru