Knižní novinky

Brown, Nina W.

Když narcisté zestárnou

Vaše vztahy s některým z rodičů nebyly nikdy nejvřelejší, stýkali jste se spíše jen ze zdvořilosti, ale nyní otec či matka zestárli a potřebují pravidelnou pomoc? A vy stojíte před problémem, jak láskyplně podporovat nesmírně obtížného, do sebe zahleděného člověka? Děláte první poslední, ale pořád to nestačí?
Kniha nabízí pomoc a podporu dětem stárnoucích a starých narcistických rodičů v obtížných vztahových situacích, zejména když z různých důvodů není možné se s takovým člověkem přestat stýkat. Navíc společnost jejich chování často připisuje pouze chorobám souvisejícím s touto životní fází.
Každá kapitola obsahuje krátký test, jehož pomocí lze vyhodnotit situaci konkrétního čtenáře.
Nina W. Brown je vysokoškolská profesorka a terapeutka, členka Americké psychologické společnosti a autorka několika bestsellerových titulů o narcismu.

Aktuality

Kde je nejkrásnější místo na světě? A dá se to o nějakém místě vlastně říct?

Byl jednou jeden Zajíc a toho hrozně zajímalo, jestli je zrovna ta jejich louka nejkrásnějším místem na světě. Ostatní zvířátka byla s loukou navýsost spokojená, ale jemu to stále vrtalo hlavou. Co když je to někde ještě lepší? A tak se vydal na cesty, prozkoumat svět a najít odpověď na tuhle zapeklitou otázku.

S Karlem Nešporem nově o úsměvech, zkušenostech i výstřednostech

Úsměv při práci, ve sprše, před jídlem, zkrátka úsměv všude propaguje v nové knize známý bojovník proti závislostem Karel Nešpor. Laskavé a humorné minipříběhy, úvahy či básničky potěší a vykouzlí úsměv na vaši tváři – a o to panu Nešporovi jde především.

Jak jednat, když narcističtí rodiče zestárnou? Poradí naše nová kniha.

Být dítětem narcistických rodičů není snadné v žádném věku, ani v dospělosti, když už rodiče zestárli. Přerušit kontakt s takovým rodičem není často možné ani žádoucí, někdy se naopak intenzita kontaktu ještě zvýší a hrozí, že negativní vliv, který měli na vaše dětství, nyní zasáhne i např. vaši vlastní rodinu. A právě dětem stárnoucích a starých narcistických rodičů přináší rady a pomoc kniha KDYŽ NARCISTÉ ZESTÁRNOU americké psycholožky Niny W. Brown.

Soutěž

V září soutěžíme o La! aneb knížku, která dělá zvuky, od Hervé Tulleta, autora oblíbené knížky Knížka či Barev.

Chyba není konec světa

Bojíš se, že se ti něco nepovede? Že uděláš chybu a budou se ti smát? Raději bys nedělal nic, aby ses neztrapnil? Pak je tahle knížka právě pro tebe. Zjistíš, že z chyb se opravdu nestřílí, naučíš se se svou chybou pracovat a napravit ji. Nikdo není perfektní, ani ty nemusíš.

Virus nás neskolil a vy jste nás podrželi. Za odměnu se namlsejte edičním plánem na druhou polovinu roku 2020.

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru