Knižní novinky

Goldsmith, Barton

10 minut denně pro váš vztah

Jako vaše sportovní výkony závisí na pravidelném cvičení, tak váš vztah stojí na práci s emocemi. Nečekejte na krize, abyste se pak snažili zachraňovat, co se dá. Začněte na svém vztahu pracovat právě teď! V knize najdete desítky jednoduchých tipů, které mohou pomoci vylepšit vaše soužití a přispějí k partnerské pohodě.
Autor, manželský poradce, v krátkých kapitolách uvádí příběhy párů ze své praxe a na nich ilustruje, jak jednoduché a drobné krůčky mohou přinést do vztahu to, co potřebuje. V knize se věnuje lásce a intimitě, emocím a romantice a nechybí kapitola o sexu. Nevyhýbá se ani bolavým oblastem, jako jsou spory například o peníze, dává rady k nastolení vyrovnaného vztahu a efektivní komunikace.
Knihu uvítají lidé, kteří žijí ve vztahu, a také manželští poradci a psychologové

Barton Goldsmith, Ph.D., je známý psycholog a terapeut, který pracuje s páry i jednotlivci. Jeho kniha je výběrem jeho velmi populárních sloupků, které vycházely v řadě novin a časopisů.

Aktuality

Životní hodnoty v terapii a jak s nimi pracovat

V této knize se odrážejí mé vlastní hodnoty i to, jak vystupuji ve své terapeutické praxi. V této knize mě spatříte. Je osobní. Psát knihu a dělat terapii takto osobním a transparentním způsobem je riskantní, ale upřímně řečeno, nevím, jak to efektivně dělat jinak. Jak v této knize uvidíte, hodnoty nejsou jen čímsi pro naše klienty. Věřím tomu, že abychom dobře pracovali s hodnotami, musíme my terapeuti žít na základě svých vlastních hodnot jak v terapeutické místnosti, tak i ve vlastním životě.

Chcete předejít partnerské krizi? Věnujte vztahu 10 minut denně.

Nečekejte na krize v partnerském vztahu! Začněte na svém vztahu pracovat právě teď! V knize najdete desítky jednoduchých tipů, které mohou pomoci vylepšit vaše soužití a přispějí k partnerské pohodě.

Léčba smyslem - základy a aplikace logoterapie Viktora E. Frankla

Kniha Viktora E. Frankla LÉČBA SMYSLEM je založena na sérii jeho přednášek z roku 1966 a jejím ústředním pojmem a tématem je Franklova logoterapie: psychoterapie zaměřená na hledání smyslu lidského života.

Jste vysoce citlivá osoba a vyčerpává vás to? Přicházíme s pomocí!

Vnímáte intenzivně emoce ostatních a potřebujete se proti tomu obrnit? Máte problémy s navazováním nových kontaktů? Neumíte se vymezit a chránit svůj prostor? Autorka, sama vysoce citlivá osoba, poradí, jak na to.

Jste dospělé dítě alkoholika? A víte v čem a proč jste jiní?

Dospělé dítě alkoholika bylo postiženo a reaguje způsoby, které těm, co dospělými dětmi alkoholiků nejsou, nemusejí být vlastní. Poznáte se? A pokud ano, jste si vědomi následků, které takové dětství neslo?

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru